“CUMHUR İTTİFAKI” ORTAĞI DESTİCİ’NİN “CUMHUR İTTİFAKI”NI DAĞITACAK SÖZLERİ VE KARS’I, KARSLIYI UTANDIRAN KARSLILAR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Cumhur İttifakının ortaklarından biri de, 25 Mart 2009’da Kahramanmaraş’ta helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kurucu Genel BaşkanI olduğu Büyük Birlik Partisi (BBP)’dir.

BBP’nin şimdiki Genel Başkanı ise Mustafa Destici’dir.

 

BBP’nin Sinop’ta 28 Haziran 2021 Çarşamba günü Sinop 1’inci Olağan İl Kongresi vardı.

Genel Başkan Destici oraya gitti, kongrede bir konuşma yaptı.

Öyle bir konuşma yaptı ki!..

Sanki Cumhur İttifakının ortağı partinin Genel Başkanı değil, Cumhur İttifakı karşıtı Millet İttifakı ortaklarından bir siyasi partinin Genel Başkanı konuştu!

Konuşmayı okuduğunuzda siz de hak vereceksiniz.

 

Önceki gün (30 Haziran 2021 Çarşamba) www.ssozcucom.tr ‘de    

“Mustafa Destici: Ülke kaynakları yolsuzlukla hiç edilirse elbette bu millet ekonomik sıkıntı çeker” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/mustafa-destici-ulke-kaynaklari-yolsuzlukla-hic-edilirse-elbette-bu-millet-ekonomik-sikinti-ceker-6514662/ başlıklı İsmail Akduman imzalı haberde Destici kongre konuşmasında “Bu ülkenin kaynakları doğru bir şekilde kullanıldığında, çarçur edilmediğinde, yolsuzluğa ve adam kayırmacılığına kurban edilmediğinde herkese yeter. Herkes insanca yaşamı gerçekleştirir. Ama ülkenin kaynakları savurganlık edilirse, yolsuzlukla hiç edilirse, adam kayırmacılık yapılırsa, burada kazananlar parayı yurt dışına çıkarırsa, hem de helal kazançla değil, gayri meşru ile kazandıklarını yurt dışına çıkarırlarsa elbette bu millet ekonomik sıkıntı çeker” diyor, şöyle sürdürüyor:

“Tarihe bakacağız. Olup bitenlere bakacağız. İbret alacağız. Ben herkese söylüyorum. Kim alırsa kendi nasibine düşeni alsın. Bakın yakın zamanda Libya’da bir Kaddafi örneği var. Irak’ta bir Saddam örneği var. Aynı şey hemen hemen bütün ülkeler için geçerli. Bu söylediğim isimler ülkelerini yönetirken vatandaşlarından, ülkelerinden çaldıkları diyeyim, gayri meşru yollarla elde ettikleri paraları ya da dış devletlerin himayesinde hakları olmadan kazandıkları paraları götürdüler yabancı ülke bankalarına yatırdılar.

Kaddafi’nin 250 milyar doları olduğunu söyleniyordu Avrupa bankalarında. Sonra ne oldu, o paranın 1 kuruşunu yiyemedi. Kendi sonu ne oldu, kendisi de çok kötü bir şekilde oldu. Saddam Hüseyin içinde oldu. Aynı şey bu şekilde ülkesini soyan devlet başkanları için de geçerli.

Onun için herkese diyorum ki, bu devlet size zaten itibar veriyor. Onun için kanaat edin. Onun için şeytana uymayın. Memleket parasını dışarı çıkaranlar hem bunu kullanamazlar hem de akıbetleri çok kötü olur. Onun için gelin hep birlikte kazanalım, çalışalım. Hep birlikte mutlu ve güvenli bir hayatı yaşayalım.”

 

Doğru sözler.

Güzel örneklemeler.

Yerinde vurgular, anımsatmalar, işaretler, öngörüler.

Adresi de çok belli.

Adrestekilerden tepki gelmemesi olası değil.

Ancak…

Tepki ve –bu sözlerden ötürü- aralarında çıkan ya da çıkacak tartışı kamuoyuna açılıp saçılmayacak.

Çünkü…

İzin vermeyecekler…

Çünkü…

Karşılarındaki ittifakı çatlatırken, kendi ittifaklarının çatladığını gizlemeye özen gösterecekler.

Bir de…

Paylaştığım sözlerin sahibi Destici bu söylediklerinde ne kadar içiten?

İttifakın diğer ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi örnek alıp U dönüşü yapar mı?

 

İzleyeceğim…

 

Bu arada…

“Baran Korkmaz olayı Karslıların ağrına gitti” https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/baran-korkmaz-olayi-karslilarin-agrina-gitti-41843620 başlıklı yazıyı dün Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde yayınladığı için Yalçın Bayer’e ve böyle bir mektup yazıyı kaleme aldığı için de gazeteci-eski Milletvekili Karslı Metin Işık’a, Kars ve Karslı sevdalısı biri olarak teşekkür ediyorum.

 

İzninize ve hoşgörünüze sığınarak, @BakiKarakol hesabımdan, ilkini 18 Haziran 2021 Cuma günü saat 24.59’da, ikincisini 30 Haziran 2021 Çarşamba günü saat 22.01’de paylaştığım iki tivitimi paylaşmak istiyorum.

1’inci tivitim:

PARDON ARKADAŞLAR, SEZGİN BARAN KORKMAZ (SBK), SEVDALISI OLDUĞUMUZ KARS’IMIZIN GURURU MU?!. HANGİ NEDEN ÖTÜRÜ?!. LÜTFEN YAPMAYIN ARKADAŞLAR?!. (ÖZEL HABER) KARS’IN GURURUNA YAPILAN KUMPAS ORTAYA ÇIKTI!

https://twitter.com/BakiKarakol/status/1405827514879156227

2’inci tivitim:

YANLIŞ BİR BAŞLIK! İTİRAZIM VAR! CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINDA OLAN VEYA CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA ÇIKAN KARS AKP İL BAŞKANI ADEM ÇALKIN’DIR! KARS AKP İL BAŞKANI ADEM ÇALKIN, SADECE AKP İL BAŞKANIDIR, “KARS” DEMEK DEĞİLDİR!

https://twitter.com/BakiKarakol/status/1410312446879936512

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.