PARTİM CHP’M VE TÜRK SİYASASI İÇİN “POTANSİYEL TEHLİKE” ASLI BAYKAL, BABASININ, H.F. GÜNEŞ’E ATTIĞI KAZIKTAN HABERLİ Mİ?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

www.gazeteduvar.com.tr internet gazetesinde, Milletvekilliğini yerdiğim, ama müziğini ve müzik adamlığını beğendiğim Zülfü Livaneli ile yapılan söyleşi yayınlandı.

Söyleşinin başlığı “Zülfü Livaneli: CHP’nin Baykal gerçeği ile hesaplaşması şart” https://www.gazeteduvar.com.tr/zulfu-livaneli-chpnin-baykal-gercegiyle-hesaplasmasi-sart-makale-1527348 , yapanı ise İrfan Aktan’dı.

Aktan’ı kutluyorum; güzel sorular sormuş, güzel söyleşi yapmış.

Dün saat 14.50’de @BakiKarakol hesabımdan şu tiviti attım:

ZÜLFÜ LİVANELİ’NİN SİYASAYLA İLGİLİ KENDİ ÖZ ÇELİŞKİLERİNİ VURGULAMADAN EDEMEYECEĞİM, İRFAN AKTAN İMZALI BU İÇERİKLİ SÖYLEŞİYİ BAŞTAN SONA KADAR OKUMANIZI ISRARLA ÖNERİRİM…

https://twitter.com/BakiKarakol/status/1411291364449529857

Livaneli’nin bu söyleşide söyledikleri içinde kendi öz çelişkilerine girmeyeceğim; ama organize suç örgütü başı Sedat Peker’in tivitleriyle geçen hafta gündem olan “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal ile ilgili söyledikleri çarpıcıydı.

Kendisini “Marksist çizgiden gelen, bunu hayatıma rehber etmiş bir insanım” diye tanımlayan Livaneli, “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal’ın solculukla alakasının olmadığını vurguladığı söyleşide “Tipik bir Sünni, sağcı, Ankara politikacısıdır Baykal. Baykal pekâlâ DYP’de, ANAP’ta, DP’de görev yapabilirdi ve çok daha başarılı olurdu.

Deniz Baykal Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi, basında çıktı.

Kısa süre sonra anladım ki, Baykal’ın Erdoğan’dan bir farkı yok” diyor.

Verdiğim linkten söyleşiyi okuduğunuzda, benim gibi siz de “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal ve CHP’de siyasaya hazırlayıp soyundurduğu kızı Aslı Baykal görelim bakalım ne tepki, ne yanıt verecek.

“Baba Baykal” yıllarca yanında bulunan kaynak aracılığıyla yaptığı açıklamadaki https://tele1.com.tr/deniz-baykal-sedat-pekere-karsi-harekete-geciyor-422214/ esip gürleyecek mi?

Kızı Aslı Baykal da, “araştırmacı, soruşturmacı, duayen gazeteci” (!) Uğur Dündar’ın çarpıtmasını çarpıttığı gibi mi yanıtlayacak? https://www.gazeteduvar.com.tr/asli-baykaldan-ugur-dundara-ucuslarinizi-kanalimiz-odedi-haber-1526887

Baba-kız, Uğur Dündar gibi bencil davranmayan, gündemden yararlanmayan ama gündemi ustaca izleyen www.haberturk.com internet gazetesinden Fatih Altaylı’nın çok doğru sorularına https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/3118503-baykallara-sorular?utm_source=twitter&utm_medium=articleshare&utm_campaign=website yanıt verecekler mi?

Gene baba-kız, https://twitter.com/BakiKarakol/status/1410572544730619906 tivitimde, Deniz Baykal disipline verilmeyecek mi!” https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/3119605-deniz-baykal-disipline-verilmeyecek-mi?utm_source=twitter&utm_medium=articleshare&utm_campaign=website başlıklı yazısından ötürü kutladığım Fatih Altaylı’ya ne yanıt verecekler?

CHP yönetiminin tavrı ne olacak?

(CHP yönetimi, Livaneli’nin söyleşide “Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal’la ilgili dile getirdiklerini değerlendirecek mi?

Öngörümü söylemek isterim:

Dikkate almayacak, değerlendirmeyecek!

Partim CHP’m ve Türk siyasası için potansiyel tehlike Aslı Baykal için de kılını kıpırdatmayacak!

“Çünkü” deyip ayrıntıya, ayrı konu olduğu ve konu dağılmaması için girmeyeceğim.)

 

Birkaç soru da ben soracağım:

Aslı Baykal…

Babasının, güçlü olmayı, başkalarının zayıflığında arayan biri olduğunu biliyor mu?!

Ve…

Bu düşüncede, kişilikte, yapıda birini nasıl biri?!

 

Babasının, hizipçilikte Türkiye’de bir numara olduğu kadar, cimrilikte de bir olduğundan haberi var mı?!

Ve…

Babasındaki bu iki olgunun kaynağı hakkında bilgi sahibi mi?!

 

Türk basınının yük akı Abdi İpekçi’yi, İstanbul Teşvikiye’deki evinin önünde, arabasının içinde 1 Şubat 1979 günü şehit eden katil Mehmet Ağca’nın 5 ay gibi kısa sürede yakalanmasında büyük çabası, emeği olan Ecevit Hükümeti’nin İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş’e, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı babasının attığı kazıktan ve bu kazığı neden attığından haberli mi?!

Anlatmamı ister mi?!

 

Bir link vereceğim:

https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/1369281/mtanzer-unal/deniz-baykal-chpden-ihrac-edilmeli

Bu linkte, M.Tanzer Ünal imzalı 16 Şubat 2016 günlü “Deniz Baykal, CHP’den ihraç edilmeli!” başlıklı yazı var.

Aslı Baykal, linki tıklayıp yazıyı okursa ya da arama motorundan aramaya yaparsa, babasının CHP’den ihracı istemi ile ilgili çok sonuçla karşılaşacaktır.

2019’larda ihraç edilmesini yazanlardan biri de benim.

Şimdi baba Baykal’a kızı Aslı Baykal’ı da ekliyorum, “İkisi de CHP’mizden beklenilmeden çıkarılmalıdır” diyorum.

Ama…

Biliyorum ki, böyle bir şey olmayacak!

Neden olmayacağını yazacağım.  

 

Sorular ve yazılacaklar çok!

Bugünlük bu kadar olsun.

Haftaya Pazartesi, bağış üçkağıtçılığını yazacak, “Hiç utanmadınız mı?!” sorusunu soracağım…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.