AKŞENER, TAKLİTÇİSİ, “SALGIN YAYAN” AKP’Yİ, MEHP’Yİ HALKA ANLATMALI VE “DÖNEK MİSİNİZ?” SORUSUNA PERİNÇEK YANITI…

  • 0
150 150 bakikarakol

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı MHP, Korona Virüs salgını önlemlerini hiçe sayan, salgını vakalarını artıran büyük ortağı AKP’yi örnek alarak, dün (18 Mart 2021 Perşembe) 13’üncü olağan büyük kongresini yaptı!
6 gün sonra da (24 Mart 2021 Çarşamba) AKP 7’inci büyük kongresini yapacak!
Bir başka siyasi parti, dernek, sendika kongrelerini, vatandaşlar düğünlerini yapamazlar, cenazelerini 30’dan fazla insanla kaldıramazlar!

Anlamadım gitti!:
İl il, ilçe ilçe, kasaba kaba dolaşan, vatandaşlarla yüz yüze görüşen, konuşan, onları dileyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meral Akşener taklitçisi “adı lazım değil”, bu durumu, gittikleri her yerde vatandaşlara neden anlatmıyorlar?!
Evet, vatandaşlar, Cumhur İttifakı’nın 4 ortağından AKP ve MHP, Cumhur İttifakı İktidarı’nın, yani kendilerinin koydukları, toplumu uymakla sorumlu tuttukları, uymayanlara para cezaları kestikleri genelgelere uymadıklarını görüyorlar!
Bu ayrımcılık, vatandaşı, Cumhur İttifakı partilerinden uzaklaştırdı, Cumhur İttifakı İktidarı’nın “ömrü”nü bitirdi!
Ama…
Gene de…
Akşener ve taklitçisi, dinledikleri vatandaşlara, bu “ayrımcılığı” anlatmalı!
Anlatırlarsa, vatandaş, doğru düşündüğünü kavrayacak, kararlı olacak!
Bu kararlılık, seçimde sandığa yansıyacak, Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayına seçim kazandırmayacak, Cumhur İttifakı partilerin hedefledikleri oyu almalarına olanak tanımayacak, iktidarlardan edecek!
“Akşener ve taklitçisi bir düşünsün” derim.

Danıştay’ın “öğrenci andı”mızın okunmasını yasaklayan kararına esip gürleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10’uncu kez “Genel Başkan” seçildiği –başka aday yoktu- dünkü büyük kongrelerinde “and”ımızı ne okudu, ne de okuttu!
Bir iki beylik söz etti, o kadar! http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4787/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_Bahceli__nin___13_Olagan_Buyuk_Kurultay_acilisinda_yapmis_olduklar_.html
Bahçeli’nin bu davranışı, gerek kendisine, gerekse partisine büyük darbe vurdu.
Bahçeli ve genel merkez yönetimine seçtirdiği arkadaşları, kongre sıcaklığında, ayırtında değiller ama okutulmamasına kükredikleri “adı”mızı, kongrelerinde okumamaları olayı, oy yüzdelerine en az 3-4 puan olumsuz yansıyacak.
Bunu, sandık sonuçlarında görecekler.

Pandemi, “and”ımız, Cumhur İttifakı’nın ortaklarından AKP ve MHP’yi çok kötü vurdu!
Çok daha kötü vuracak!
İktidar ellerinden kayıp gidecek!

“And”ımız konusunda, “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin –Bahçeli konuşmasında “Partili” sözcüğünü söylemedi. Neden acaba?!- “Cumhur İttifakı İktidarı”nın 1 Numarası AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı dün “Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’nde konuştu, “Bu yıl aynı zamanda İstiklal Marşı yıldır. Her bir kelimesi, satırı, dörtlüğü verdiğimiz mücadelenin önemini anlatan mesajlarla doludur. Milli andımız olan İstiklal Marşı niçin birlik olmamız, vatanımıza sahip çıkmamızı anlatıyor” https://www.haberturk.com/cumhurbaskani-erdogan-milli-andimiz-istiklal-marsimiz-dir-3009800 dedi.
Ulusal Marş’larla, Ulusal And’larlar aynı olur mu?!

Cumhur İttifakı’nın 4 ortaktan biri de Vatan Partisi’dir.
VP’nin değişmeyen ve değişmeyecek Genel Başkanı Doğu Perinçek, dün, Armağan Çağlayan’ın “YouTube’daki “Gör Beni Programı”nın konuğuydu.
Bahçeli’nin kongre konuşmasında yere göye sığdıramadığı “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile ilgili, ortaklarını hop oturtup hop kaldıracak sözler etti.
www.gercekgundem.com internet gazetesinin haberine göre, Armağan Çağlayan’ın, Perinçek’e “Vatan Partisi, başkanlık sistemini destekliyor mu?” sorusunu sordu.
Perinçek’in yanıtı “Hayır. Vatan Partisi, başkanlık sistemine karşı tek tutarlı tavır alan ve başkanlık sistemini tarihsel temelleriyle Türkiye’nin rejiminin ve aynı zamanda geleceğine dönük planlarımız projelerimiz içerisinde tutarlı eleştiren tek partiyiz.
Başkanlık sistemi Türkiye için yanlış. Çünkü: İktidarı, çok dar bir grup elinde tutuyor. Cumhurbaşkanı çevresinde olan dar bir grup elinde topluyor. Bir nevi ekonomideki mafyalaşmanın siyasete yansıması.
Ekonomide mafyalaşma olunca; sanayiciler, tüccarlar kenarlara itiliyor. Bir tek sıcak para komisyoncularının, faizcilerin eline geçiyor ekonomi. Partilerin liderlikleri mafyaların eline geçiyor. Lider mafyalık oluşuyor ve sistem de meclisi kenara iterek dar bir Cumhurbaşkanı etrafında iktidarı topluyor başkanlık sistemi. Bu bakımdan başkalık sistemini yanlış buluyoruz” https://www.gercekgundem.com/siyaset/260067/dogu-perincekten-erdogani-cok-kizdiracak-sozler-baskanlik-sistemini-bakin-neye-benzetti oldu.

Armağan, Perinçek’e bu kez “Son dönemde sizi ‘Dönek olmakla’ suçluyorlar. Tırnak içinde soruyorum” dedi, sordu:
“Ne diyorsunuz bu konuda? Dönek misiniz?”
Perinçek açtı ağzını, yumdu gözünü!:
“Ben bilimsel sosyalistim. ‘Dönek’ diyenlerin hepsi dönek. Dönek oğlu dönek onlar hem de. Hepsi dönek oğlu dönek. O suçladıkları adam, 15 yıl 5 kuşakla hapis yatmış bir adam. Bunların hepsi dönmüş adamlar…
Daha 12 Mart’tan sonra dönmüş adamlar. Ben 12 Mart, 12 Eylül, 1990, 98, 2008, Türkiye’de 5 kuşakla CIA’nın, sistemin hapishanelerinde yatan tek adamım. Bunun karşısında 4 kuşakla yatan da yok.” https://www.gercekgundem.com/siyaset/260061/dogu-perincekten-donek-misiniz-sorusuna-cok-konusulacak-cevap
Hadi canım sen de!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.