BAHÇELİ NEREDEN KONUŞTU VE CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI GÜNCELLEYEN GENEL BAŞKAN…

  • 0
150 150 bakikarakol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye konuşma metni yazanlar, ne yazdıklarını sonradan okumuyorlar mı?!

Yazdıklarının ayırdına varamıyorlar mı?!

 

Bahçeli de, prompterden okurken, ne okuduğunun ayırdında değil mi?!

Okuduğunun ayırdına varmakta sorun mu yaşıyor?!

 

Bahçeli, dünkü grup konuşmasını, partisinin İstanbul Avrupa yakasındaki İl Başkanlığında mı yaptı?!

Ya da…

Partisinin Tekirdağ, Kırklareli, Edirne İl Başkanlıklarından birinde mi yaptı?!

Ki…

Tarihine sırt çevirmiş, kökünden uzaklaşmış, işgal edilmiş Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerçek yüzünü her zeminde, her yöremizde anlatacağız.

Bilhassa 24 Haziran seçimlerinde CHP’nin en fazla oy aldığı 131 seçim bölgesinde; HDP’yle ittifakını, terörle mücadeleye karşı gelişini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le bağını koparışını tek tek milletimizle, CHP’ye oy veren milli insanlarımızla paylaşacağız” http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4903/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_2_Kasim.html dedikten sonra şu iki tümceyi etti:

“Bugünden itibaren yeni görevlendirmeleri yapıyorum: CHP’nin gizli gündemini, ağır kusurlu siyasetini halkımıza doğrudan aktarmak ve ifşa etmek amacıyla arkadaşlarımızı Anadolu’ya gönderiyorum.”

 

İzlediğim kadarıyla…

Devlet Bahçeli dünkü grup konuşmasını Kamutay’da (TBMM’de) yaptı.

Bilindiği gibi…

Kamutay, Başkent Ankara’da.

Ankara nerede?

Trakya’da değil, Anadolu’da.

 

Anadolu’nun göbeğinden, “Bugünden itibaren yeni görevlendirmeleri yapıyorum: … arkadaşlarımızı Anadolu’ya gönderiyorum” sözünü etmek, dikkatsizliğin, sapla samanı karıştırmanın daniskası değil de nedir?!

Veya…

Ne olabilir?!

 

Siyasa (politika) ve devlet insanlarında, böylesi dikkatsizlik, sapla samanı karıştırma, ülke yönetiminde, uluslararası ilişkilerde çok ciddi olumsuz sonuçlara neden olur!

Bu bir evrensel gerçektir.

Bilinmez mi?!

Bilinmemesi kadar, bilip de yapmamak büyük dertler açar!

İşin ucu, ülkelerin batmalarına, halkların haritadan ve tarihten silinmelerine gider!

 

Partim CHP’min başındaki “adı lazım değil” de dünkü grup konuşmasında, Bahçeli’ye teşekkür etti.

Şöyle:

“Sayın Bahçeli, ‘Anadolu’ya milletvekillerini göndereceğim CHP’yi ne yapıyor’ diye demiş. Çok memnun oldum, hiç değilse vatandaşla muhatap olurlar.” https://www.gercekgundem.com/siyaset/310397/kilicdaroglundan-erdogana-ya-arkadas-ya-sahsim-bidenin-gozlerine-bakinca-heyecanlaniyorsun-ama

 

Şu “AYM kararlarını uygulamayan bürokratlar talimatı kimden aldılarsa, aynı şeyi yapmasınlar. Yaptıkları taktirde onları devletin bürokrasisi içinde tutmayacağım açık ve net söylüyorum. Senin yerin saraydır kardeşim, gidersin orada ne derlerse yapabilirsin” sözleriyle, geçen hafta bütün gün konuşulan “kafasındaki Cumhurbaşkanı adayı”na netlik kazandırdı.

Onu da “Yaptıkları taktirde onları devletin bürokrasisi içinde tutmayacağım açık ve net söylüyorum” tümcesiyle dile getirdi.

Yani…

Tekille başladığı söylemini, “Millet İttifakı” ortağı İyi Parti’den gelen yergi üzerine çoğula çevirmişti; dün, başa, tekile döndü, Millet İttifakı”nın Cumhurbaşkanı adayının kendisi olduğunu üstü kapalı söyleyerek, güncelledi.

 

Ve…

Konuşmasını, özetle “Bu zam fırtınası görünüyor ki devam edecek. İpin ucunu kaçırdı bunlar. Mutfaktan haberleri yok. Etiketler her gün değişiyor. Ülkeyi yönetme güçleri, kapasiteleri kalmadı. ‘Aslansın, kaplansın‘ diyorlar. Açık ve net söylüyorum: ‘Sen ne aslansın, ne kaplansın; sen olsa olsa kağıttan kaplansın.’ Bütün otokratların sahip oldukları özelliklere sahip. Kendisine seslenelim: ‘Ya şahsım! Şu milletin, garibanların dertlerine bir bak kardeşim. Seni, Biden kurtaramaz arkadaş. Senin geleceğin bu milletin elindedir. Nereye gidersen git, sonunda sandığı getireceksin, millet sana dersi o sandıkta verecek.’ Milletimiz sandık gelince görevini yapacaktır. Biz de Cumhuriyetin 100 yılında Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız” biçiminde bitirdi…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.