BAHÇELİ’NİN İÇTEN OLMAYAN SÖZLERİNE İNANAN DUAYEN GAZETECİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Eskilere gitmeyeceğim; çok daha yakına, 4 gün önceye, 12 Eylül 2021 Pazar’a gideceğim.

 

Tokat AKP eski Milletvekili Resul Tosun, okunmayan yandaş Star Gazetesi’ndeki köşesinde Laiklik ya çıkarılmalı ya da tarif edilmelidir!” https://www.star.com.tr/yazar/laiklik-ya-cikarilmali-ya-da-tarif-edilmelidir-yazi-1652035/ başlıklı bir yazı yazmış.

Laikliğin, Anayasa’dan çıkarılmasını veya yeni tarifinin yapılarak, Anayasa’ya konulmasını savunuyor, öneriyor.

Yoğun yergi (eleştiri) aldı.

 

Bir gün sonra (13 Eylül 2021 Pazartesi), basına bir haber düştü.

Kısa yazılışı MİL-Diyanet Sen” olan “Manevi İlkeli Liyakatli Diyanet Ve Vakıf Çalışanları Sendikası” bir açıklama yapmış.

Sözcü Gazetesi’nden Yılmaz Özdil’in 11 Eylül 2021 Cumartesi günlü “diy@net” başlıklı yazısının son tümcesi “Memlekete Ali Erbaş mı lazım, fare mi?”yi yanlış anlamış, Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırmış, öte yandan da üyelerinden, Özdil’in cenazesinin camiye sokulmamasını ve cenaze namazını kıldırmamalarını istemiş!

Camiler tekellerinde ya!..

Bunlar da yoğun yergi aldılar.

 

Rastlantıya bakın ki…

İkinci bir gün sonra yani 14 Eylül 2021 Salı günü, Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın “özgül ağırlıklı” küçük ortağı MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklamada yaptı; AKP’li Tosun ile Diyanet’in “sendikası”nı topa tuttu. http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4874/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_Bahceli__nin___Laikligin_Anayasa__dan_Cikarilma_Tartismalariyla_Bazi.html

 

Kimse “gerçekçi” ve “inandırıcı bulmadı.

Ama…

Çok az inananlar oldu.

Onlardan biri, 14 Eylül gecesi, “duayen, “araştırmacı, soruşturmacı gazetesi” denilmesinden pek hoşlanan, siyasi konularda “cahil” gördüğüm Uğur Dündar’dı.

Katıldığı KRT TV’deki “Şimdiki Zaman” canlı yayınında, Bahçeli’nin açıklamasını çok isabetli ve yerinde bulduğunu söyledi!

 

Böyle “duayen, araştırmacı, soruşturmacı gazeteci” mi olur?!

Bir araştır, soruştur, açıklamanın satır aralarında tur at, 180 derece siyasi dönüş yapmış birinin söylediklerinde içten olup olmadığını anla, ondan sonra “Bugün sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasını da bu açıdan çok isabetli ve yerinde buluyorum” 

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/ugur-dundardan-mansur-yavasa-dilegim-ankaranin-gelmis-gecmis-en-basarili-baskani-secilmesi-6649686/ tümcesini et.

 

“Laikliği eş zamanlı olarak sıcak tartışmaların içine sürüklemek Türkiye’nin aleyhine kulis yapan, yıkım senaryosu hazırlayan zalim mihrakların eline koz vermektir” diyen Bahçeli’nin, “Kozu veren kim?!” biçimindeki bir soruya vereceği yanıtı merak et, öngörülerde bulun!

Bahçeli’nin “Hiç kimse üstüne vazife olmayan konularda fetva makamı gibi hareket etmeye heveslenmemeli, 2023 vizyonumuzun hızını yapay gündemlerle kesmeyi de aklından geçirmemelidir” tümcesindeki kararlılık ve “fetva makamı” vurgusunu bir irdele!

 

Yok!

 

Uğur Dündar “duayen, araştırmacı, soruşturmacı gazeteci” olsaydı –bana göre değildir- 180 derece siyasi dönüşün sahibi ve Türk-İslam Sentezcisi Bahçeli’ye hemen inanmazdı, o tümceyi etmezdi, sakin davranırdırdı; Bahçeli’nin, laiklik ve Özdil’in cenazesinin camiye sokulmaması, cenaze namazının kıldırılmaması konularındaki doğru sözleri ne amaçla/amaçlarla söylediğini anlamaya, kavramaya çalışırdı!

Azıcık düşünseydi, Bahçeli’nin doğru vurgusunu yaptığım sözlerinde içten olmadığını, halkı kandırmaya yönelik siyasi manevralar olduğunu görürdü!

 

Sözde “duayen, araştırmacı, soruşturmacı gazeteci” Uğur Dündar, iç-dış siyasadan anlamaz.

Siyasa/siyaset cahilidir!

Buna karşın, siyasada da kulaç atar, yönlendirmeye, ahkam kesmeye kalkar!

 

Biliyorum…

“Bugün sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasını da bu açıdan çok isabetli ve yerinde buluyorum” tümcesiyle hala ne büyük yanlış yaptığının, topluma ne büyük zarar verdiğinin ayırtında olmayan Uğur Dündar, bana kızacak.

Umurumda değil.

Doğruluğuna inandığım her şeyi, her kişiyi eğip bükmeden yazmakta kararlıyım!

Ucunda ne olursa olsun!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.