“BİR CANIM VAR, MEMLEKETİME, BAYRAĞIMA, VATANIMA FEDA OLSUN” HAYKIRIŞINDAN 4 GÜN SONRA FUAT UĞUR’UN “SUİKAST” YAZISI RASTLANTI MI?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Emperyalist ABD’nin kanlı bıçaklı olduğu, ambargo bombardımanına tuttuğu İran’ın, nükleer programının kilit isimlerinden Muhsin Fahrizade’nin suikasta uğrayıp yaşamını yitirdiği https://odatv4.com/asil-amac-neydi-29112009.html gün (28 Kasım 2020 Cumartesi) “Işıkçılar”ın Türkiye Gazetesin’de Fuat Uğur’un //Kılıçdaroğlu kendisine “Çakıcı’ya sataş” diyenlerin tehlikeli niyetini biliyor mudur?”// https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/616413.aspx başlıklı yazısı yayınlandı.

Yazı, aynı gün, internet gazeteleri, gazetelerin internet siteleri manşetten gördü.
Örneğin:
www.gercekgundem.com “Fuat Uğur açık açık yazdı: Kılıçdaroğlu öldürülecek” başlığı ve “Tehditlerin ardından hükümet medyasında senaryolar başladı: “Tıpkı Karlov suikastındaki gibi bu kez Kemal Kılıçdaroğlu’na tetiği doğrultacak…” https://www.gercekgundem.com/siyaset/233257/fuat-ugur-acik-acik-yazdi-kilicdaroglu-oldurulecek spotuyla…
www.odatev4.com da “Hükümet medyası bunu açık açık yazdı: Kılıçdaroğlu öldürülecek” başlığı ve “Tehditlerin ardından hükümet medyasında senaryolar başladı: “Tıpkı Karlov suikastındaki gibi bu kez Kemal Kılıçdaroğlu’na tetiği doğrultacak…”
https://odatv4.com/kilicdaroglu-oldurulecek-28112039.html spotuyla…

Yazıyı, www.turkiyegazetesi.com.tr ‘nin https://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/fuat-ugur/616413.aspx linkinden okudum.

Bitimine 33 gün kalan 2020 yılında ülkemizde böyle bir yazının yazılması, yayınlanması ağırıma gitti!
Kahroldum!
Ama…
Öz evlatlarını boğduran “Cihan Padişahları”mızı, CHP Genel Başkanı merhum Bülent Ecevit’e, BBP Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na, bu ulusun yurtsever aydınlarına, bilim adamlarına, yazarlarına, gazetecilerine vb düzenlenen suikastları anımsadım.
İnsanlığımdan utandın!
İstemeyerek, kabullendim!
“Olabilir!..” dedim.

Ne ülkemizde, ne dünyamızın hiçbir ülkesinde siyasi söylem ve eylemlerinden ötürü tek bir kişi dahi suikasta uğramasın!..
Ancak…
Hak edenin de yargılanmasını isterim!

“FETÖ Darbe girişimi”ni, üç ay önceden (20 Nisan 2016) yazan Fuat Uğur dikkate alınmamıştı.
Bu defa alınır mı?..
Gözlemlediğim kadarıyla, bu defa da alınmadı…
Bence…
Suikast kesin olacağından değil, olabileceği olasılığı da düşünülüp dikkate alınmalıdır.

Fuat Uğur “Bizim Ümit Akdemir” dediği FETÖ cemaatinin eski üyesi kaynağının verdiği bilgiler ışında kaleme aldığı //Kılıçdaroğlu kendisine “Çakıcı’ya sataş” diyenlerin tehlikeli niyetini biliyor mudur?”// başlıklı yazısında at izini it izine karıştırsa, gün, saat, yer yazmasa da, suikastın nasıl biri tarafından ve nasıl gerçekleşeceğini veriyor.

Suikast gerçek olabileceği gibi korkutma amaçlı da olabilir.
Yazıdan ikisinin kokusunu aldım.
İkisi de ürkütücü, çok tehlikeli!
Bana, 12 Eylül 1980 öncesi kanlı süreci anımsattılar!
Umarım, dilerim usu (aklı) başında düşünülür, hareket edilir, 40 yıl önce yaşadığımız karanlık ve kanlı günleri 40 yıl sonra yaşamamıza izin verilmez!

Aman, verilmesin!

Aman, emperyalistlerin ülkemiz ve bölgemiz üzerindeki çıkarları uğruna, ülkemizde gene oluk oluk kardeş kanının akmasına, akıtılmasına olanak tanınmasın!

12 Eylül faşist askeri darbede kendisi de “Diyarbakır’a sürgün”e gönderilen, 3 yıl orada kalan Fuat Uğur “Küresel Çete ve Türkiye’deki maaşlı elemanları” diye yazarken “Gladyo”yu unutmamalıydı, zaçık açık yazmalıydı.

Uğur’un yazısından ayrı ama yazı içeriği ile ilişkilenebilecek bir siyasi söylem dikkatimi çekti:
12 Eylül darbecilerin, MHP ve Ülkü Ocakları’ından tek tutuklamadıkları Devlet Bahçeli, Genel Başkanı olduğu MHP’nin 24 Kasım 2020 Salı günkü grup konuşmasında “Kılıçdaroğlu hakkında Başkanlık Divanı üyesi üç değerli arkadaşımızın hazırlayıp Cumhuriyet Savcılığına bildirdiği şikayet dilekçesinin bir fezleke olarak TBMM gelmesi önemli bir gelişmedir.
Acil beklentimiz, Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenen fezlekenin genel kurula kısa süre içinde intikal etmesi ve karara bağlanmasıdır”
http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4739/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_24_Kasim.html dedi.
Bunun üzerine birkaç saat sonra da “adı lazım değil” grup konuşmasında hiddetli bir biçimde şu tümceleri etti:
“Eğer benim dokunulmazlığımı kaldırmazsanız namertsiniz, vatan hainisiniz. Sizden mi korkacağım ben? Söyledim, yine söylüyorum. Bir canım var memleketime, bayrağıma, vatanıma feda olsun.”
https://odatv4.com/dokunulmazligimi-kaldirmazsaniz-namertsiniz-vatan-hainisiniz-24112031.html

“Bir canım var memleketime, bayrağıma, vatanıma feda olsun” haykırışından 4 gün sonra Fuat Uğur’un anılan yazısı rastlantı mı?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.