CUMHUR İTTİFAKI ORTAKLARINI KORKUTAN, TÜRK HALKININ SOYLULUĞU, TUTARLILIĞI, KARARLILIĞI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Dün twitter hesabımdan üç paylaşımda bulundum.
Onları bilginize sunduk istiyorum:

TIKLIM TIKLIM KONGRELER; BU KARARLAR VE RAMAZAN’DA, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE’Yİ ARAPLAŞTIRMAK İÇİN BİLEREK, PLANLI MI YAPILDI?!. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1376833863448662021

GÜNAYDIN!..
YENİ Mİ UYANDINIZ?!.
BİR HAYLİ GEÇ OLMADI MI?!. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1376855004909297664

EĞLEMSİZ SÖYLEM, SUYA YAZI YAZMAK GİBİDİR!..
N O K T A ! . . https://twitter.com/BakiKarakol/status/1376858056320036865

Dün ayrıca…
Sözcü Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi ve Yazarı Saygı Öztürk’ün “Atatürk, askerlerin kurs yönergesinden çıkarıldı” https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/saygi-ozturk/ataturk-askerlerin-kurs-yonergesinden-cikarildi-6342296/ başlıklı yazısında işlediği konunun ise içimi parça parça ettiğini söylemeliyim!
Linki verdim.
Tıklayıp okumanızı isterim.

Geçelim…

Her nedense (böyle dememe bakmayın, biliyorum), son aylarda, ülkemin, halkımın, dünya lideri Kemal Atatürk’ümün, CHP’min, dinimin, ekinimin (kültürümün) vb bir numaralı düşmanı emperyalist Britanya Krallığı/İmparatorluğu, yazılı, görsel, sözlü ve internet basınıyla ülkemize, ülkemizdeki ekonomik, siyasi vb gelişmelere “yoğun” ilgi gösteriyor!
Sözcü Gazetesi’nin internet sitesinde “İngiltere, Erdoğan’ın adımlarını inceledi: Erken seçim sinyali mi?” https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/ingiltere-erdoganin-adimlarini-inceledi-erken-secim-sinyali-mi-6342611/ başlıklı haberi okudum.
Sonra da Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sitesinde yer alan “Kılıçdaroğlu, kurmaylarına ‘sonbaharda seçime hazırlanın’ talimatı verdi” https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kilicdaroglu-kurmaylarina-sonbaharda-secime-hazirlanin-talimati-verdi-1824182 başlıklı haberi…

Özerkliğini yitirdiği yakın geçmişte aldığı ve uyguladığı “yanlı” kararlarıyla tartışılan, yerilen Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK’nın) seçime girecek siyasi partileri belirleyip açıklamasına https://odatv4.com/secime-girebilecek-partiler-belli-oldu-30032130.html kimi siyasilerin, genel başkanların heyecanlanmalarına, 2021’in sonbaharını işaret ederek “Erken seçim var” demelerine katılmıyorum.
Çünkü…
2022’nin Kasım’ından önce erken seçim öngörmüyorum.
2022’in Kasım’ında veya 2023 Haziran’ında yapılacak seçimde, Cumhur İttifakı’nın ve İktidarı’nın yapacağı, yaptıracağı “katakulliler”i öngörebiliyorum!
Yazacağım.

Dün beni mutlu eden haberlerden biri, www.cumhuriyet.com.tr ‘de yayınlanan “Aksoy Araştırma’nın yaptığı çalışmada yurttaşlar, ‘Kararlar Meclis’te alınsın’ uyarısında bulundu” https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/aksoy-arastirmanin-yaptigi-calismada-yurttaslar-kararlar-mecliste-alinsin-uyarisinda-bulundu-1824180 başlıklı haberdi.
“Aksoy Araştırma’nın çalışmasına göre yurttaşların yüzde 76’sı, ‘vatandaşın sağlığını, ekonomisini, güvenliğini ve refahını etkileyen kararların’ Meclis’te alınmasını istiyor. Bu kararların Cumhurbaşkanı tarafından alınmasını destekleyenlerin oranı ise yüzde 24. AKP’lilerin yüzde 53.7’si ve MHP’lilerin yüzde 89.5’i de kararların Meclis’te alınmasını destekliyor” spotlu haberde şöyle deniyordu:
“Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile başlayan Meclis’in işlevsizleştirildiği tartışmaları, son olarak, Meclis’in onayladığı İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanı kararı ile çıkılması ve Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un, bu uygulamanın Montrö Boğazlar Sözleşmesi için de geçerli olduğu yönündeki sözleri ile yeniden gündeme geldi. 26 Mart’ta, mobil panel üzerinden eşzamanlı olarak 1067 kişi ile görüşmeyle gerçekleştirilen araştırmada, yurttaşlara “Sizce vatandaşın sağlığını, ekonomisini, güvenliğini ve refahını etkileyen bir karar nasıl alınmalıdır” sorusu yöneltildi. Yüzde 95 güven aralığında yüzde 3 hata payı ile yapıldığı kaydedilen çalışmada, yurttaşların yüzde 24’ü, kararların Cumhurbaşkanınca alınması, yüzde 76’sı ise Meclis tarafından alınması görüşünü belirtti.
Araştırmada, Meclis’te grubu bulunan partilerin seçmenlerine yönelik dağılım da yer aldı. Buna göre İYİ Partililerin yüzde 93.5’i, HDP’lilerin yüzde 93.2’si, CHP’lilerin yüzde 90.2’si, MHP’lilerin yüzde 89.5’i ve AKP’lilerin yüzde 53.7’si “kararları Meclis alsın” yanıtını verdi. AKP’lilerin yüzde 46.3’ü, MHP’lilerin yüzde 10.5’i, CHP’lilerin yüzde 9.8’i, HDP’lilerin yüzde 6.8’i ve İYİ Partililerin yüzde 6.5’i ise kararların Cumhurbaşkanı tarafından alınması görüşünde.”

Duygulandım, gururlandım, umudum katlandı!

İşte, Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı İktidarı ortaklarını korkutan, Türk halkındaki bu soyluluk, bu tutarlılık, bu kararlılık!
Hiçbir güç karşı koyamaz, karşı çıkamaz!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.