D E N S İ Z ! . .

  • 0
150 150 bakikarakol

“100 senedir diyorum, hâlâ ‘Yok’ diyorlar. Hâlâ daha iktidardalar. Yani iktidarda etkileri var. Bir fikirden, zihniyetten bahsediyoruz. 1950 yılına kadar CHP silahla yönetti bu ülkeyi.

1950’den sonra millet bir tokat vurdu bunlara. Kuruluştan belli o 50 yıl devletin içine onlar sızmış. Bütün bürokrasi onların elinde.

Siyasette bir Cumhurbaşkanı var, bakanlar var, milletvekilleri var. Bu kötü gidişatta CHP’nin de parmağı var.

Ne demek, kesin yahu! Sen bana desen ki ağabey ‘Ben, bu huyumu beğenmiyorum’ vallahi, billahi, tallahi o senin kendini beğenmediğin, kendi ne ait o huyunda bile CHP’nin parmağı var.

Bunlar, milletin ahlakını bozdular. 1909, Sultan Abdülhamit halledilmiş. Bir kısım Osmanlı vatandaşı Londra’dan İstanbul’a gelen İngiliz Büyükelçisini karşılamaya gidiyorlar Sirkeci Garı’na. Büyükelçinin arabasındaki atları söküp kendileri giriyorlar ve büyükelçiyi Tarlabaşı’ndaki İngiliz Büyükelçiliği’ne kadar getiriyorlar. Beygir yerine çekiyorlar. Onların torunları bunlar. İngiliz at arabasına beygir olan insanların torunları bunlar. Bizi konuşturmuyorlar, söylenmiyor.” *

 

Bu kadar çirkin, edepsiz, gerçeklerle örtüşmeyen sözleri, anca ve anca, tescilli, raporlu densizler eder!

 

Bu sözleri eden de, onlardan biri!

 

Ve…

Ne acıdır ki…

Bir M i l l e t v e k i l i !..

 

İktidar partilerinden AKP’nin İstanbul Milletvekili!

 

Adı da…

“Yeliz” lakaplı Ahmet Hamdi Çamlı!

 

Katıldığı yerel TV kanalında bu densiz, zırvaları sözleri söylüyor!

 

Nasıl söyler?!

 

Vatan kurtarmış, devlet kurmuş, “Dünya Lideri” unvanını anasının helal ak sütü gibi hak etmiş Kemal Atatürk’ün felsefesi ile donanmış/mayalanmış ve Kemal Atatürk’e yürekten inanan Türk halkının çok büyük desteği ile siyasi yaşamımıza girmiş Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Cumhuriyet Halk Partililere ve de Cumhuriyet Tarihi’mize kara çalamaz!

 

Bir CHP’li olarak, özelde geçmişimle, genelde geçmişimizle onur duyuyorum!

Ve densizi, densiz sözlerinden ötürü en öfkeli, en kızgın biçimde ayıplıyor, nefretle kınıyorum!

 

İşgalci emperyalist İngilizlerin işbirlikçilerinin ve İngiliz Büyükelçisinin arabasına kendiliklerinden beygir gibi koşulanların kimler olduğunu öğrensin, ondan sonra densizlik etsin!

 

Öğrendiğinde, onların izinde gidenlerden olduğunu çok iyi anlayacaktır!

Anladığını belli ettirmeyecektir ama iç dünyasında, gerçeğin ağır baskısından kaçamayacak, kendi kendini yadsımaya (inkara) kalkamayacaktır!

Yaşamı boyunca içinde yara olarak kalacaktır!

 

Partim CHP’min Genel Merkez Yönetimi, densizin bu densiz sözlerini yargıya taşımalı, hakkında davacı olmalı!

Hemen bugün!

 

Sessiz ve tepkisiz kalınmamalı!

 

Densiz, densiz sözlerinden ötürü, en başta Türk halkından, sonra da partim CHP’mden ve Türk halkının öz parçası CHP’lilerden özür dilemeli!..

*https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-camlidan-chplilere-skandal-sozler-6844593/

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.