DEVLET BAHÇELİ’NİN ÇİLESİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

“Cumhur İttifakı”nın ve “Cumhur İttifakı İktidarı”nın “özgül ağırlıklı (!) ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hız kesmiyor!
Dün (14 Ocak 2021 Perşembe) twitter üstüne twitter attı!
“Net olarak açıklıyorum, neye mal olursa olsun Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/bahceliden-hdp-aciklamasi-mhp-geregini-seve-seve-yapilacaktir-6211427/ tümcesini anlamlandırmadım, yadırgadım!
“… neye mal olursa olsun…” ne demekti?!
Neden bu sözcükler edildi?!
Uğruna feda edilecek nedir?!

“Cumhur İttifakı’nı bozmayı hiçbir şart altında aklımın köşesinden geçirmem” sözünü de eden Bahçeli çok zorda ve de Bahçeli’nin kafası çok karışık olmalı ki, “Cumhur İttifakı”nın ve “Cumhur İttifakı İktidarı”nın en hararetli destekçilerinden Haber Turk (Haber Türk değil) TV kanalını, Halk TV, KRT TV kanallarıyla karıştırdı, onlardan sandı! https://www.gercekgundem.com/siyaset/243995/devlet-bahceli-simdi-de-medyayi-hedef-aldi-haberturk-halk-tv-krt
Bu arada, ittifakın ve iktidarın karşısında yer alan Tele 1 TV kanalını da söylemeyi unuttu!

Bu Bahçeli mi, adı “Milliyetçi Cephe” olcak “alternatif ittifak” arayışında olacak?!

Kamuoyu araştırmacısı, kısa bir süre önce de partim CHP’min -ne yazık ki- başındaki “adı lazım değil”in baş danışmanı olan İbrahim Uslu, 28 Aralık 2020 Pazartesi gecesi Halk TV’nin canlı yayınlanan “Sözüm Var” programında “Bahçeli alternatif ittifak kurmak istiyor. Milliyetçi Cephe arayışında” dedi.
Bu görüşe; Bahçeli’nin 24 Aralık 2020 Salı günü MHP Genel merkezinde gerçekleştirdiği “İl Başkanları Toplantısı”nda ettiği “Muhatabına ‘Masa kur’ demedik, ‘Evine dön’ dedik. Hala zaman vardır, bu önerimiz geçerliliğini korumaktadır. Diyorum ki, dön evine, bitsin bu çile” https://odatv4.com/don-evine-bitsin-bu-cile-24122029.html tümcelerden varmış olmalı…
Katılmadığımı, 29 Aralık 2020 Salı günkü “AÇIKLANAN ASGARİ ÜCRET, TEPKİLER VE İŞÇİ, İŞÇİ SINIFI!..” başlıklı yazımda belirttim.
Bahçeli, dünkü şu twitter paylaşımlarıyla ile beni haklı çıkardı:
“Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhur İttifakı’nın zeminini genişletmek amacıyla yaptığı veya yapacağı temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir. Hatta bu temas ve ziyaretlerin ittifakımızın güçlenmesine hizmet edeceğinden dolayı desteğimiz tamdır.
Herkes işine baksın, falcılık yapmasın, niyet okumasın, boşa sallayıp dolu tutmanın arayışında olmasın. Cumhur İttifakı Türk milletinin ruh kökünden doğmuştur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle birlikte Türkiye’nin yegane güvencesidir.
Malum yorumcular, mahut televizyon ve gazeteler bilsinler ki: Bit için dam yakmam. Pire için yorganı ateşe vermem. Karanlık emel sahipleri boşu boşuna çırpınmasın, boş yere hayal kurmasın.”

Siyasi parti Genel Başkanı baş danışmanı olduktan sonra, kamuoyu araştırmacısı gibi konuşmasını etik bulamadığım Uslu’nun “Bahçeli alternatif ittifak kurmak istiyor. Milliyetçi Cephe arayışında” sözlerine katılmamamın nedenlerinden biri, Bahçeli’nin, İyi Parti Genel Başkanı, eski MHP’li Meral Akşener’e yaptığı, son tümcesi “Diyorum ki, dön evine, bitsin bu çile” olan çağrısındaki “çile” sözcüğü idi.
Bu sözcüğün üzerinde hiç durulmadı!
Oysa bu “çile” sözcüğünde ve önündeki “bitsin bu” sözcüklerinde, “zorda”, “kuyuya düşmüş, düşürülmüş” birinin yakarışı, yardım dileyişi vardı!
Nedense herkes es geçti!

Bir siyasi parti Genel Başkanı durumunu daha nasıl açıklasın?!

“… bitsin bu çile” diyor!

Çile!..

“Sıkıntı, zahmet, güçlük” demek.

Bahçeli’nin çilesi neden, nereden, nerelerden, kim ve kimlerden kaynaklanıyor?

Sorunun yanıtı Devlet Bahçeli’nin kendisinde, “Devlet Bahçeli araştırmacıları”nda, ve “devlet kayıtları”nda…

Buralar dışından gelecek bilgi, belge, edilecek söz, yazılacak yazı, “taşları yerine oturtmak” uğraşından başka bir şey değildir…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.