DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILIP CEZAEVİNE DE KONULURSA “ADI LAZIM DEĞİL” KAHRAMAN OLUR!.. BU DA CHP’MİN ZARARINA!..

  • 0
150 150 bakikarakol

CHP’nin “128 Milyar Dolar Nerede?” afişlerinin, daha sonra AKP ağırlıklı “Cumhur İttifakı İktidarı”nın “Cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle –nasıl bir gerekçeyse! Hiç inandırıcı değil. İnandırıcı olmadı zaten- afişlerin, bazı il ve ilçelerde Savcılık, bazı il ve ilçelerde de Valilik, Kaymakamlık kararıyla vinçlerle sökülmesi olayı AKP’yi, Cumhur İttifakı’nı, Cumhur İttifakı İktidarı’nı, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanını ciddi biçimde sıkıntıya soktu.
Etkisinin sandığa yansıyacağı kesin.

Bu “afiş olayı” kadar; AKP’yi, Cumhur İttifakı’nı, Cumhur İttifakı İktidarı’nı, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanını sıkıntıya sokacak bir başka olay, Malatya Yeşilyurt beldesi Belediyesi’nde yaşanandı. https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/cevre-egitimi-icin-almanyaya-gonderilen-43-kisi-geri-donmedi-1827276
Çevre eğitimi amacıyla geçen yıl Almanya’ya gönderilen 45 kişiden 43’ü dönmedi. https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/almanyaya-gonderdikleri-45-kisiden-43u-geri-donmemisti-akpli-belediye-aciklama-yapti-6368306/
Dönen iki kişi ise görevlerinden uzaklaştırıldılar. https://www.gercekgundem.com/siyaset/266954/43-kisi-donmemisti-akpli-belediyenin-almanya-skandalinda-2-kisi-hakkinda-karar

AKP’li belediyedeki olayı, Belediye Meclisi’ndeki partisinden üyeler, Malatya Başkanı, Yardımcısı ve Malatya Milletvekili gündeme taşıdılar; partim CHP’min ne yazık ki başsındaki “adı lazım değil”, Salı (13 Nisan 2021) günkü grup toplasında dile getirmedi.
Neden?!

Neyse ki, Millet İttifakı ortağı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir gün sonraki grup konuşmasında dile getirdi:
“Yetti arkadaş! Ayıptır, günahtır. Bırakın da millet bir nefes alsın. Bir kere olsun, milletimizin yüzünü nasıl güldürürüz, onu konuşalım. Sorunlarını nasıl çözeriz, onu konuşalım. Nasıl öldüğümüzü değil, nasıl ölmeyeceğiz, onu konuşalım! Ama maalesef konuşamazlar. Çünkü korkuyorlar. O saray sefalarını kaybetmekten korkuyorlar. Altlarındaki arabaları kaybetmekten korkuyorlar. 5 farklı yerden aldıkları maaşlar kesilir diye korkuyorlar” https://www.yenicaggazetesi.com.tr/meral-aksener-canli-yayinda-acikladi-445937h.htm dedi, ekledi:
“Öyle korkuyorlar ki; artık Ak Partili belediye çalışanları bile, bize duyduğu derin kıskançlıkla tanıdığımız Almanya’ya iltica ediyor.
Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin Ak Partili başkanı, 42 kişilik bir grubu, Almanya’ya eğitim için yollamış. İki kişi hariç kalan kırk kişi, gidiş o gidiş…
Sayın Erdoğan’ın kadroları, Sayın Erdoğan’ın yönettiği Türkiye’den, ardına bakmadan kaçıyor. Zamanında Sovyetler’den kaçan devlet görevlileri gibi…
İşte size, Sayın Erdoğan’ın Türkiye’yi düşürdüğü durum. Güler misin, ağlar mısın? Ama korkunun ecele faydası yok… Milletin gerçeklerinden kaçış yok.”

Akşener, grup bitiminde, ittifak ortağı “adı lazım değil”in “Millet İttifakı isterse Cumhurbaşkanı adayı olurum” sözünü anımsatan gazetecilere de –bana göre çok anlamlı, vurgulu, ileti yüklü- şu açıklamayı yaptı:
“Kılıçdaroğlu aday olmayı düşünebilir. Ocak 2020’den bu yana geziyorum. Orada bu çalışmayı yaparken, şahsıma, partime veya benim bir hayalime yönelik ki, bu hayalim Türkiye’nin iyi olmasından başka bir hayalim yok bunu net bir şekilde söyleyeyim. En küçük bir toz zerresi kadar seçime yönelik bir çalışma yapmıyorum. Özne sizsiniz diyorum. Özne işsiz genç diyorum. Vatandaşımız bunu gördü. Seçime daha çok zaman var. O zamana kadar ne olur ne biter hepimiz görürüz. Dediğim gibi Hayrihi ve şerrihi min Allahü teala. (hayır ve şer Allah’tandır)”
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/aksenerden-kilicdaroglunun-cumhurbaskani-adayligi-ile-ilgili-aciklama-445946h.htm

Bir-iki saat sonra ise internet basınına ve gazetelerin internet sitelerine, 8’i CHP, 2’si HDP Milletvekilinin dokunulmazlık fezlekelerinin –bana göre çok ama çok yanlış- Kamutay (TBMM) Başkanlığına sunulduğuhaberi düştü.
https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/kilicdaroglu-ve-8-chpli-milletvekilinin-dokunulmazlik-fezlekesi-mecliste-6373158/

8 CHP’liden biri “adı lazım değil”di.

“Adı lazım değil” geciktirmeden twitter hesabından videolu paylaşımda bulundu:
“Ülke lebalep hasta, hastanelerde yer yok. 128 milyar doların nereye gittiği belli değil. Gece yarısı muhalefet partisinin ofislerini vinçlerle basıyorlar. Gündemi değiştirmek gerekiyor. Algıcıların algıları tutmadı. Şimdi ne yapıyorlar?
Fezleke düzenliyorlar Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığını kaldıracağız diye. Yahu önemli olan Kılıçdaroğlu değil, önemli olan ülkedir. Kılıçdaroğlu fanidir. Ne yaparsanız yapın, ne söylerseniz söyleyin, yiğide savaş bayramdır. Hodri meydan!” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/kilicdaroglu-fezlekesi-icin-hodri-meydan-dedi-6373500/

“… yiğide savaş bayramdır. Hodri meydan!”
Vay be, söze bak!..

Usuma (aklıma), MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 11 Ocak 2021 Pazartesi günü, “6-8 Ekim Olaylarıyla İlgili Hazırlanan İddianame ve HDP’nin Kapatılmasıyla” ilgili yazılı açıklaması geldi.
Bahçeli “ABD’nin seçilmiş Başkanı’na ve seçim sonuçlarına saygı duyan, ama Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı’na sözde diyen CHP Genel Başkanı’nın hukuka ve milli iradeye savaş açması kendisini bekleyen makus sondan da asla kurtaramayacaktır” http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4752/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_Bahceli__nin___6_8_Ekim_Olaylariyla_Ilgili_Hazirlanan_Iddianame_ve_HDP__n.html diyordu.

www.t24.com.tr internet gazetesinin 26 Eylül 2020 Cumartesi günü saat 09.24’te “Avrasya Araştırma Başkanı Özkiraz’dan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e: Sizi de tutuklayacaklar” https://www.t24.com.tr/video/avrasya-arastirma-baskani-ozkiraz-dan-kilicdaroglu-ve-aksener-e-sizi-de-tutuklaycaklar,32744 başlık haberi anımsadım.

Haberi iki saat sonra aynı başlıkla Cumhuriyet Gazetesi’nin www.cumhuriyet.com.tr internet sitesi de vermişti. https://www.cumhuriyet.com.tr/video/avrasya-arastirma-baskani-ozkirazdan-kilicdaroglu-ve-aksenere-sizi-de-tutuklayacaklar-1768971

Özkiraz’ın aylar önceki öngörüsü gerçekleşir mi?!
Gerçekleşirse, “adı lazım değil”, hak etmediği biçimde “kahraman” olacak!
Bu da, partim CHP’min ve öz be öz CHP’li partililerimin zararına!..

CHP’nin kapatılmasına ilişkin savlara gelince…
Emperyalistlerin başından beri istedikleri bu!
Emperyalistler çok iyi biliyorlar, sav sahipleri de bilsinler ki:
Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne zaman yok olursa, CHP de o zaman yok olur!
CHP’nin kapatılması demek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin sonu geldi demek!..

N o k t a ! . .

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.