E EEE?! YANİ?! UMARIM, MERAL AKŞENER BUNDAN SONRA “SİYASİ SÖYLEM YANLIŞLARI”NA DÜŞMEZ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Partim CHP’min –bana göre- ne yazık ki başındaki “adı lazım değil”in önceki günkü grup konuşmasını bitirirken ettiği “Biz sizin oyunuza değil, biz sizin sorunlarınıza talibiz” sözünü nasıl anlamlandıramadıysam, dünkü grup konuş konuşmasındaki “Bu ucube sistemin devri artık bitti. Sıkı dur Sayın Erdoğan, Başbakan geliyor” sözlerini, salondakilerin ayağa kalkarak, dakikalarca alkışladığı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına “Milletin derdini çöz. Benden söylemesi, kısa zamanda çözdün çözdün, çözemedin, koltuk gidiyor, haberin olsun” diye seslenmesini de anlamlandıramadım!

Amatörce söylenmiş siyasi söylem olarak tanımladım.

 

Evet…

“Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ucube bir sistem! AKP’yi, Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın AKP’den sonraki “özgül ağırlıklı” 2’inci ortağı MHP’yi yedi bitirdi.

Bu kadarla kalmadı…

Ülkenin ekonomisini altüst etti, TL’nin değerini düşürdü de düşürdü!

Türk halkını aç, huzursuz, mutsuz, umutsuz, Türk gençlerini işsiz bıraktı, yabancı ülkelerine gitmeyi özendirdi!

Daha sayayım mı?!

Sayayım:

Bu yurdun geçmişine, değerlerine, kahramanlarına, birlik beraberliğine, aydınlanmasına, kalkınmasına, bilimde, ekinde (kültürde), sanatta ilerlemesine, yargısına, eğitimine, kurum ve kuruluşlarına dinamit koydu!

Gelecek kuşağın boynuna ağır borç yükledi!

Siyasetçilerine, bürokratlarına vb güveni yok etti!

Ülkenin dış saygınlığında, onarımı yıllar alacak gedikler açtı!

İşçiyi, esnafı, emekliyi vb çökertti!

Daha fazla saymaya içim kaldırmıyor!

 

Bu ve benzeri tabloya/tablolara neden olan ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin devrinin artık bittiğini vurgulayıp kulağa da hoş gelen şık siyasi söylem “Sıkı dur Sayın Erdoğan, Başbakan geliyor” dedikten sonra, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına “Milletin derdini çöz. Benden söylemesi, kısa zamanda çözdün çözdün, çözemedin, koltuk gidiyor, haberin olsun” diye seslenmek, Türk siyasasına yıllarını vermiş, Milletvekili, Bakan olmuş, şimdi de İyi Parti adlı siyasi partinin Genel Başkanı sıfatıyla dillendirdiği “Ben Başbakan olmak istiyorum” istemi halk tarafında kabul/karşılık gören Meral Akşener’e yakışmadı!

 

Akşener, seslendiği AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile halkın sorunlarını çözeceğine gerçekten inanıyor mu?!

İnanarak mı, yoksa ülkemizde anlam yitimine uğramış/uğratılmış siyasi söylem olarak mı söyledi?!

Buysa, çok yazık!

Değilse de, çok yazık!

 

Halk…

Yalandan, yalancılardan, kanmaktan, kandırılmaktan, kandırıcılardan vb bıktı!

Tam umutsuzluk karanlığında, umut ışığı gördüğü siyasiler tarafından da yanıltılmasın, umutsuzluğun zifiri karanlığına itilmesin!

 

Ne yani…

Halkın ve ülkenin yığınla sorununa neden olan ucube “Partili Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi” var olduğu sürece, halkın ve ülkenin sorunlarının istense çözüleceğine, hele de kısa zamanda çözüleceğine deneyimli siyasetçi Meral Akşener sıcak mı bakıyor?!

Bakmamalı!

Vurguladığı gibi koltuk zaten gidiyor!

 

Ve…

Zahmet buyurmasın, seslendiği AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, Atatürk Türkiye’si karşıtı siyasaları, hele de yaklaşık 3,5 yıllık ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” yüzünden “koltuğun gittiği”nden haberi var.

Akşener neden dert eder ki?!

 

Akşener’in derdi, ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”ni göndermek, Parlamenter Sistem’i eksiklerini giderip geri getirmek, Cumhurbaşkanlığını sembolik, Başbakanlığı güçlü kılmak değil midir?!

 

Ben öyle biliyorum.

Halk da öyle biliyor.

 

E eee?!

Yani?!

 

Umarım, Meral Akşener bundan sonra siyasi söylem yanlışlarına düşmez, düşmemeye özen gösterir…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.