EMPERYALİST İNGİLTERE BURJUVAZİSİ, TÜRKİYE’Yİ “İŞGAL”DEN BETER ETTİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Önceki gün, 15 Temmuz 2020 Çarşamba idi…
15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam saatlerinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde palazlanmış FETÖ’cü asker, astsubay, subay ve general “darbe” girişiminde bulundu…
Gericilikten, gericilerden, darbelerden, darbecilerden ağzı yanmış duyarlı yurtsever Türk halkı geri püskürttü…

“Darbe girişimi”nin dünkü 4’üncü yıldönümünde Cumhurbaşkanlığınca ve Kamutay (Meclis) Başkanlığınca etkinlikler düzenlendi…

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, etkinliklerde konuştu…
Akşam da, adı “Millete Sesleniş” olarak değiştirilen “Ulusa Sesleniş”te canlı yayınına çıktı, ulusa seslendi… https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/120641/-15-temmuz-da-mill-iradeyi-ayaklar-altina-almak-ve-gelecegimizi-karartmak-isteyen-hainleri-sanli-bir-direnisle-husrana-ugrattik-

“15 Temmuz, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde, ülkemizi işgal girişimiydi” tümcesi dikkatimi çekti!..

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, Ulusa Sesleniş’ten 7-8 saat önce Kamutay bahçesinde gerçekleşen etkinlikte yaptığı konuşmasından not aldığım şu sözlerini anımsadım:
“Eğer güçleri yetseydi, bu Meclis’i taş üstünde taş bırakmayacak şekilde yıkmaktan çekinmeyeceklerinden emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, ülkenin Cumhurbaşkanı başta olmak üzere seçilmiş tüm yöneticilerini katletmekten çekinmeyeceklerine emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, kendileri gibi düşünmeyen milletimizin her bir ferdine hayatı zehir etmekten çekinmeyeceklerine emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, uğruna nice fedakârlıklar yaptığımız bin yıllık vatanımızı müstevlilere (Arapça kökenli sözcüktür, Türkçe karşılığı: Bir yeri istila eden, yönetimi altına alan kimse, devlet, ordu) bırakmakta tereddüt etmeyeceklerinden emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, Türk Milletini Anadolu’dan ve Avrupa’dan kazıyıp atmak, İslam’ın tüm izlerini bu topraklardan silmek isteyenlerin bayram edeceğinden emin olunuz.” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/120633/-dunyada-gazi-unvanini-bu-kadar-hak-eden-ve-hakkiyla-tasiyan-baska-bir-meclis-bilmiyorum-

Her biri doğru saptamalar, vurgular, sözler…

Ama…
Güçleri yetmedi…
Başaramadılar…
Çok da iyi oldu…

Eğer güçleri yetseydi, başarsalardı, vurgulananların ardından “işgal” gerçekleşecekti!..

Kafama takılan sorular oldu:
İşgal nasıl gerçekleşecekti?!.
FETÖ işgali nasıl yapacaktı?!.
FETÖ’ye askeri darbe yaptırıp arkasından ülkeyi işgal edecek kim?!.
Emperyalist ABD mi, emperyalist İngiltere mi, emperyalist Avrupa mı, Çin mi, Rusya mı?!.
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, FETÖ’yü maşa, öncü güç gibi kullanan, arkadaki “işgalci”yi neden açık açık söylemedi ya da işaret etmedi?!.

Ben söyleyeyim:
O ülke “emperyalist İngilere’dir!..

“İşgal” vurgusuna katılıyorum…
Ve…
“İşgal eylemi” yeni değildir!..
Dünya lideri Kemal Atatürk ve kahraman arkadaşlarının, Kamutay’ı açıp 23 Nisan’ı, ardından gericiliğin, düşüncesizliğin simgesi “Hilafet”i kaldırıp yerine “demokratik, laik Cumhuriyet”i ilan etmelerinden, “Düşünme Devrimi” ile birlikte bir dizi çağdaş “devrim”ler yapmalarından, “ilke”ler bırakmalarından itibaren, Parlamenter Sistem’i benimsemiş, çağdaş, genç Türkiye’yi işgal etmek, emperyalist İngiltere burjuvazisinin düşü, özlemi, arzusuydu ve bunu yaşama geçirmek için defalarca girişimlerde bulundu!..
Ama her keresinde püskürtüldü!..
Atatürk’ün yaşama gözlerini kapadığı günden hemen bir gün sonra da gemi azıya aldı!..
FETÖ gibi örgüt ve kadrolarla Türkiye’yi, “işgal”den beter etti!..

Halkımız, tarihi ve gerçekleri ile tanışmalı!..
“15 Temmuz FETÖ Darbe Girişimi” her yönüyle ve derinlemesine araştırılmalı, incelenmeli, didik didik edilmeli, konuşulup tartışılmalı!..
Halk bu konuda bilgilendirilmeli, kıyıda, kenarda en küçük bir şey kalmamalı, bırakılmamalı!..
O zaman, FETÖ ile FETÖ’nün arkasındaki “işgal” özlemcisi emperyalist İngiltere burjuvası ile baş edilmiş olur!..

Zor, uzun bir yol, uğraş, savaşım!..

Orijinal yazılışı “USA” olan emperyalist ABD’yi vitrin kullanan, perde, kapalı kapılar gerisindeki karanlıklar prensi/kralı emperyalist İngiltere burjuvazisi de seyirci kalmayacak, boş oturmayacak, Türkiye ve bölgedeki çıkarları için FETÖ tipi yapılarını ve siyasi kadrolarını harekete geçirecek, savaşımını verecek!..

Emperyalist İngiltere burjuvazisi ne kadar güçlü olursa olsun…
Çanakkale’de, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi yenilgiyi gene tadacak!..
Yeter ki Türk halkına “gerçekleri” anlatılsın!..
Yeter ki Türk halkı “gerçekleri” ile donansın!..

Türk halkını, gerçek tarihinden, bilmesi gereken konularından yoksun bırakanlar, “Türkiye’yi hepten işgal etmek” özlemindeki emperyalist İngiltere burjuvazisinin FETÖ gibi elamanıdır!..
Nokta!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.