GENE DÜNYADA BİR İLK!.. ULUSAL PARANIN DEĞERİ!.. VE ZIRVALAYAN AKARCALIGİLLERDE ULUS DEĞERİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Gene dünyada bir ilk:

Asgari ücreti Cumhurbaşkanı açıkladı!

 

O Cumhurbaşkanı, yaklaşık 3,5 yıldan beri, dünyada bir diğer ilk, ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” ile yönetilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı!

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının asgari ücret rakamını açıklamadan 1 saat 15 dakika önce, Merkez Bankası, politik faizi 1 puan düşürdü.

14,5 TL (14 Milyon 500 bin TL) bandındaki TL’miz, Dolar karşısında 15 TL (15 Milyon TL) üzerine fırladı.

Önü açık, 18-20 TL’ye gider!

 

Ne kadar acı!

Ne kadar yürek yakıcı!

 

Bir ülkenin parası; toprağı, bayrağı, egemenliği, dini, halkı kadar değerlidir, uğurlarına ölünür!

 

Bunlardan biri eğer değer yitirse, o ülke “Yok olma yoluna girmiş” demektir!

Yok olma yolundan da dönüş veya çıkış çetindir!

 

17, 18, 19, 20 ve 21’inci Dönem, Anavatan Partisi (ANAP) İstanbul Milletvekili, ANAP iktidarlarının Sağlık, Turizm Bakanı “Bülent Akarcalı” adlı zat çıkmış, arlanıp sıkılmadan “Millet madem dolar almak istiyor, o zaman bir Türk doları basalım” https://www.gercekgundem.com/ekonomi/317799/eski-bakanin-dolar-onerisi-sosyal-medyayi-salladi-turk-dolari-basalim?utm_source=share-twitter demiş!

Şöyle sürdürmüş:

“Gerekli kanunlar çıkarılsın, her türlü koruyucu bir şekilde. Densin ki, bu Türk Doları birebir ABD Doları’na eşittir, istediğiniz an Amerikan dolarının o günkü kurundan Türk Lirası’na çevirebilirsiniz ya da ABD doları kullanacaksanız aynı şekilde sorgusuz sualsiz komisyonsuz ABD doları ile değiştirirsiniz.”

Şöyle de bitirmiş:

“Sonuçta ne olacak? Vatandaş kendi parası ile ABD’yi finanse etmiş olmayacak. Şu anda satın aldığımız her dolarla ABD’yi finanse ediyoruz. ABD’ye 100 doların maliyeti 25 cent. 25 cent’e bugün 1300 liramızı alıyor. Bu unutuluyor, düşünülmüyor fazla.”

 

Bülent Akarcalı, halkın oyu ile Milletvekili seçilse de, gerçek anlamda halkın seçtiği değildir, dünyayı yöneten yapının “atadıklarından” biridir!

Zırvalaması, ondan!

 

Akarcalıgillerde ulus değerleri yoktur!

Olmadığını, olmayacağını da her keresinde sergilemişlerdir!

 

Akarcalı’nın bu zırvaları belirgin son örnektir!

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, 2022 yılında uygulanacak asgari ücret açıklamasındaki sözlerinden bir kaçına değinmek isterim.

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, “4 bin 250 Lira” olarak açıkladığı rakamın, son 50 yılın en yüksek rakamı olduğunu, artış yüzdesinin yüzde 50 düzeyinde gerçekleştiğini söyledi.

Paramız TL’nin, Dolar ve başka yabancı paralar karşında her dakika değer yitirmesine Bizim paramız bellidir, o da Türk lirasıdır. Ve biz, Türk liramızı yedirmeyeceğiz” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/133888/-2022-yilinda-asgari-ucretin-en-alt-rakami-4-bin-250-lira-olarak-uygulanacaktir- yorumunu getirdi, özetle şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin ve milletimizin geleceğini ne faiz ve kur spekülatörleri, ne yeminli iç ve dıştaki Türkiye düşmanları, ne de bir avuç açgözlü muhteris belirleyebilir. Bu ülkenin geleceğini 84 milyon hep birlikte biz belirleyeceğiz. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleriyle dünya bocalarken, biz büyümeye devam ediyorsak hedeflerimize yakınız demektir. Aynı şekilde tüm bu ülkeler ne yapacağını bilemez şekilde yalpalarken, biz, hedeflerimize kilitlenmiş olarak ilerliyorsak, zafere yakınız demektir.”

 

Şimdi beş sorumu sorayım:

Faiz ve kur spekülatörlerinin, yeminli iç ve dıştaki Türkiye düşmanlarının, bir avuç açgözlü muhterisin, ülkemizin ve halkımızın geleceğini belirlemeye kalkmasın, ülkede 20 yıldır iktidarda olan AKP neden izin verdi?!

Önlerini neden kesmedi?!

Neden sessiz kaldı?!

“Kilitlenmiş hedefler ve o hedeflere, zafere yakın olmak” ne?!

Ve…

Yabancı paraların TL’mizi yediğine mi, “Türk liramızı yedirmeyeceğiz” sözüne mi inanalım?!. 

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.