“İKBAL” PEŞİNDE KOŞAN “KARANLIK GECELERİN, KARANLIK EYLEMCİSİ”!..

  • 0
150 150 bakikarakol

“Bir CHP’li olarak; önceki gün (8 Şubat 2021 Pazartesi), internet üzerinden partisinin Bayburt, Giresun, Niğde, Zonguldak İl Kongrelerinde konuşurken ‘CHP, HDP hiçbir farkları yok, terör örgütlerinin beslemesi bunlar’
https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/124836/-egitimden-sagliga-ulastirmadan-enerjiye-kadar-her-alanda-ulkemize-cag-atlattigimiz-icin-gurur-duyuyoruz- diyen AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına ve dün de partisinin grup konuşmasında ‘Bu gidişle CHP’nin HDP tarafından asimile edilmesi, sömürge partisi haline dönüştürülmesi sanıyorum kaçınılmazdır’
http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4767/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_9_Subat_2.html tümcesini eden MHP Genel Başkanına itirazım var.
Biz CHP’liler, partimiz CHP’mizle HDP arasında çok büyük ayırt (fark) olduğunun bilincindeyiz, hiçbirimiz asla terör örgütlerinin beslemesi değiliz, böyle bir çirkinliğe CHP’nin ekini (kültürü) izin vermez; ne bizlerin, ne bizlerle var olan partimiz CHP’mizin, HDP tarafından asimile edilmesi, hele de ‘sömürge partisi’ haline gelmesi, getirilmesi olası değil, hayali bile söz konusu olmaz, olamaz!
Kanıtı, tarih kitaplarımızda yazılıdır” diyor, başlık konusuna geçiyorum.

Artık…
“İnanılır gibi değil! Bu kadar da olmaz! Bu veya buna benzer sözleri, ‘karşıt’ belledikleri edecek olsalar, dünyayı başlarına yıkarlar…” demiyorum!
“Prof. Dr. unvanlı Fakülte Dekan biri, bu söz sözleri nasıl eder?!” de demiyorum!
Kanıksadım!
Yalnız ben değil, halkımız da kanıksadı!.
Üzüntüm, ülkemizin ve halkımızın bu duruma gelmesi, getirilmiş olması!

“Prof. Dr. Cevdet Kılıç” adlı, Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri, facebook sayfasından bir paylaşımda bulunuyor.
Yazılı, görsel, sesli basında, internet ve sosyal basında yankı buluyor.
Dekan Kılıç, paylaşımında şöyle yazıyor:
“Boğaziçili misiniz, Boğazdışılı mısınız onu bunu bilmem. Aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Biz abdest alır dışarı çıkmayız. Bizim zaten abdestimiz var. Bilin istedik de.
Şöyle söyleyeyim.
Siz hani bir ayı geçti eylem yapıyorsunuz ya. Biz eylem falan yapmayız. Biz gece vakti işi bitirir ertesi gün işe gideriz bilin istedim.” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/dekandan-bogazici-ogrencilerine-tehdit-gece-vakti-isi-bitiririz-6251226/

(Linkini verdiğim haberin altında, facebook paylaşımının orijinaline baktığınızda, “Türkçe grameri cahili” Prof. Dr. Dekan’nın “Boğaziçilimisiniz, Boğazdışılımısınız” diye “misiniz, mısınız” soru eklerini sözcüklerle bitiş, uyduruk “boğazdaşılı” sözcüğünün baş harfini de büyük harfle yazdığının, iki sözcük arasına virgül koymadığını göreceksiniz. Daha çok. Bir örnek vereyim: “Şunu söyleyeyim” diyor, iki nokta üst üste işaretini koyacağına, nokta işaretini koyuyor.)

Prof. Kılıç, bu kadarla kalmamış!
4 Ocak 2021 günü paylaşımında bulunmuş “Şöyle yapalım. Boğaziçi Üniversitesi’ni kapatalım yerine üniversite kuralım” diye yazmış!

Ne zeka!
Müthiş!
Alkııışşş!..

Her iki paylaşımını okuduğumda, sizler gibi ben de, bu “karanlık gecelerin, karanlık eylemcisi”nin “ikbal” peşinde koştuğunu anladım!
“Ben de varım. Beni fark edin. Beni değerlendirin” der gibi!
Kendini gündeme getirmek için öyle bir içerik ve anlatıda (üslupta) yazıyor, paylaşımda bulunuyor!
Belki de, memleketi Artvin’den Milletvekili olabilmenin altyapısını yapıyor, ilk adımı atarak, süreci başlatıyor!

Ayırtında olmadan, Ocak paylaşımında “rantçılığını”, dünkü paylaşımında “karanlıkçılığını” açığa vuran, Prof. Dr. Dekan Cevdet Kılıç, bir baktım, açıklama yapmış.

Paylaşımları üzerine yazacaklarımı çizdim.
“Kamuoyuna duyuru”sunu https://www.gercekgundem.com/guncel/250334/bogazicilileri-tehdit-eden-dekandan-aciklama-15-temmuzu-kastettim okudum.
Tiksindim!
Yazdıklarını “yalıyor”, 15 Temmuz’a sığınıyor!
Bu kadar mı korkak olunur?!
Hani, “gece vakti iş bitirir, gündüz işe giderlerdi”?!

Fazla yazmayacağım.
Yazdıklarını evirip çevirene, yazdıklarının arkasında duramayana ne yazacaktım ki!
O kendini bitirmiş!
Ama…
Açıklamasını okumak isterseniz, birkaç satır yukarıda linki sundum, tıklayıp okuyabilirsiniz.

Bu arada…
Giderayak, Anayasa Başkanı Zühtü Aslan’ın içeriğini beğendiğim dünkü konuşmasının linkini de https://www.anayasa.gov.tr/tr/haberler/faaliyetler/anayasa-mahkemesinde-andicme-toreni/ bilginize sunuyorum.
Israrla okumanızı istiyorum.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.