İKTİDAR, DARBEDEN KORKMAKTA HALKLI, ÇÜNKÜ HALK İLK SEÇİMDE SANDIKTA DARBE YAPACAK…

  • 0
150 150 bakikarakol

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 26’ıncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, ordunun sır odasına girilmesine izin verdiği, Kamutay’ın (TBMM’nin) ret ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak’a girme tezkeresini desteklediği, emekli olduktan sonra çıkardığı kitaplardaki ve katıldığı televizyon programlarında yaptığı konuşmalarındaki kimi düşünce ve görüşlerinden ötürü yerdiğim biri.
FETÖ’cü yapı tarafından “Terör Örgütü kurmak, yönetmek” gibi saçma sapan gerekçe ile gözlem altına alınıp tutuklandığını, uzun süre cezaevinde yattığını da söylemeliyim.

Cumhuriyet Gazetesi, kendisiyle bir söyleşi yapıyor.
“Menderes 25 Mayıs 1960 günü Eskişehir’deki konuşmasında ‘Yolumuz serbest seçim yoludur. Memleketimizde demokrasinin yerleştirilmesinin yolu budur. Fakat her şeyden önce düzenin korunması kati bir zorunluluktur’ diyor” biçimdeki girişin ardından, “Konuşmasının, demokrasi açısından bir bedeli oldu mu?” sorusu yöneltiliyor.
Başbuğ’un yanıtı şu oluyor:
“23 Mayıs 1960 günü DP Genel İdare Kurulu toplantısında Sıtkı Yırcalı, ‘Derhal seçimleri yapacağımızı açıklayayım’ deyince, Adnan Menderes’in cevabı “Derhal” olmuştu. Eğer Menderes, 25 Mayıs 1960 günü Eskişehir’de erken seçim tarihini açıklasaydı, 27 Mayıs askeri darbesi büyük bir olasılıkla önlenebilirdi. Çünkü erken seçim kararı almış bir hükümete karşı bir askeri darbenin gerçekleştirilmesi, açıkça milletin siyasi iradesine de vurulacak bir darbe olurdu.”

Her şeyi fırsata çeviren, sinekten dahi yağ çıkarmaya çalışan AKP, bu yanıttan –inanılır gibi değil!- “darbe” anlamı çıkardı ve bugünün (6 Ocak 2021 Çarşamba) ilk dakikalarında (saat 00.19), “Genelkurmay Başkanı iken; karargahında, 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan FETÖ’ci askerler tarafından rehin alınmış, boğazı sıkılmış” siciline sahip emekli Orgeneral Hulusi Akar’ın “Bakan” sıfatıyla başında bulunduğu Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden açıklama yaptı:
“Millî Savunma Bakanlığı, tüm birlik ve kurumları ile başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere;
Her türlü tehdit ve tehlikeye karşı; asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, ‘Ölürsem şehit kalırsam gazi’ anlayışıyla yurt içinde ve sınır ötesinde görevlerini kahramanlık ve fedakarlıkla ifa etmektedir.
Peygamber Ocağı olarak da bilinen Türk Silahlı Kuvvetleri, binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen milli, manevi ve mesleki değerleriyle;
Aklın ve bilimin ışığında,
Anayasa çerçevesinde,
Yasalar ve Sn. Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda,
Sıralı amir ve komutanların emir ve komutasında,
Milletinin emrinde, görevinin başındadır.
Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenlik ve bekasını hedef alanlara ve her kim olursa olsun millet iradesini hiçe sayarak anti-demokratik arayış içinde olanlara karşı mücadelesini azimle sürdürmekte kararlıdır.” https://odatv4.com/milli-savunma-bakanligi-da-darbe-tartismalarina-girdi-06012119.html

Bu açıklamayı yapan “AKP usu (aklı)” herkesten çok iyi biliyor ki:
Emperyalist devletlerin (en başta İngiltere ve ABD) desteği ve dürtüleriyle yapılan askeri darbelerden her defasında ağır yara alan ve de bıkan Türk halkı, darbeye/darbelere şiddetle karşıdır.

Gerçek olan da budur.

Olası asker veya sivil bir darbe girişiminde, iktidar partilerinin yöneticileri, Milletvekilleri, atanmış bürokrat Bakanları, seçmenleri saklanacak yer ararken, “darbe karşıtı” kesilmiş Türk halkı canlarını siper eder, izin vermez.

İkinci yılında iflas etmiş “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin ülkeyi yönetemeyen “Cumhur İttifakı İktidarı” sıkışık, kötü durumda olduğu ve “iktidardan düşmek” korkusu içinde bunaldığı için “gündem değiştirme” telaşındadır.
O telaşla, denize düşenin yılana sarılması, düğün değil seyran değil baldızını öpen enişte gibi davranıyor.
Davranıyor ama kimseyi inandıramıyor.
Çünkü inandırıcılığını, güvenirliliğini yitirdi.

Görün bakın, bu son “darbe” uydurması, “Cumhur İttifakı İktidarı”nın eline patlayacak.

Bilmiyorlarsa öğrensinler:
Darbeyi halk yapar.
Onu da, sandıkta yapar.
Sandığa gider, oy’unu verir, kötü yöneten iktidarı, indirir.
Bu indirme, iktidar ve iktidardakiler için darbedir.

“Cumhur İttifakı” ve Cumhur İttifakı İktidarı”nın ortakları, halkın darbe yapacağından korkuyorlarsa, korkmakta haklılar!
Haber vermiş olayım:
Halk, ilk seçimde sandıkta darbe yapacak!

Yoksa…
Ne bugünkü ordunun, ne de bir başka yapının, oluşumun darbe yapacak gücü, takati, iç-dış desteği yok!
“Halk desteği” hiç yok!
Rahat olsunlar!
Ama…
Seçimde halkın sandıkta darbe yapacağını uslarında hep diri tutsunlar, hazır ve hazırlıklı olsunlar…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.