KAYNAYAN İYİ PARTİ MERKEZ SAĞ PARTİ DEĞİLDİR, OLAMAZ DA!.. MERKEZ SAĞIN PARTİSİ KURULDU…

  • 0
150 150 bakikarakol

20 Eylül 2020 Pazar günü 2’inci Olağan Kurultay’ını yapan İyi Parti, Genel Başkan seçimi dışındaki seçimlerin başından itibaren kaynamaya başladı.
Kaynama, dün tavan yaptı.
Kimi Genel Başkan Yardımcılarının üzerleri çizilerek, Genel İdare Kurulu Üyeliği’ne seçilmelerinin engellenmesiyle İyi Parti’nin “merkez sağ”dan uzaklaştığı, Milliyetçi ve Ülkücü eksene kaydığı tartışısı çıktı.
Hala da tartışılıyor.
39 Milletvekili olan İyi Parti’de 18 Milletvekilinin, bütün bu olanlardan, Teşkilat Başkanı Koray Aydın’ı sorumlu tuttukları ve Koray Aydın’a, onun anlayışına karşı ortak hareket etme kararı aldıkları kulislere yayıldı.

Baştan şunu söyleyeyim:
İyi Parti, Ülkücü ve Milliyetçi kökenden geliyor; içinden çıktığı parti MHP’dir.
Merkez sağdaki boşluğu dolduracak parti olacağı yazıldı, çizildi, konuşuldu.
Ben hiç o gözle bakmadım.
Yani…
Ülkücü, Milliyetçi kökeni, İyi Parti’nin “Merkez sağ parti” olmasına engel.
Ama…
İyi Parti’yi, MHP ile de eşdeğerde tutmam.

Pazar günkü 2’inci Olağan Kurultayı ile İyi Parti’nin “merkez sağ parti” olmadığı, olamayacağı netlik kazandı.

Fokur fokur kaynayan İyi Parti’de sular durulur mu?
Durulursa, ne zaman ve nasıl durulur?
Bilemem.
Bir öngörüde de bulunamam.

Şunu belirtmeliyim ki:
“Merkez sağın partisi” olacak siyasi parti kuruldu.
Sağlık eski Bakanı Rıfat Serdaroğlu’nun başlattığı “Çoban Hareketi”, 26 Ağustos 2020 günlü başvurusu ile resmen siyasi partiye dönüştü.
Adı da “Doğru Parti”.
Türkiye’nin 97’inci bu siyasi partisi, 16 Eylül 2020’de görev dağılımı yaptı. https://odatv4.com/97.-partide-gorev-dagilimi-16092055.html

Demokrat Parti (DP), Adalet Partisi (AP) ve Doğruyol Partisi (DYP) kökeninden gelen kurucuların yaşama geçirdiği “Doğru Parti”nin kurucu Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu yazılı açıklamasında şöyle dedi:
“Doğru Parti; ayırım yapmadan TC Anayasa’nın ilk 6 maddesi ile herhangi bir ihtilafı olmayan bütün yurttaşlarımızı partimizin çatısı altına beklemektedir. Doğru Parti Kurucuları olarak hedefimiz; Atatürk İlkelerine ve Cumhuriyete sadık, çağdaş, modern ve demokrat bir Türkiye Cumhuriyeti’dir. Dinimize hürmetkar, Türk örf ve adetlerine saygılı, Hukukun üstünlüğüne, İnsan haklarına, Hayvan haklarına, Çevreye ve Özgürlüklere sıkı sıkıya bağlıyız. Büyük, üreten, güçlü, itibarlı ve kalkınmış Türkiye için sizleri aramıza bekliyoruz.”

Bu siyasi kadronun, geçmişteki yanlışlarından dersler alarak, partileri “Doğru Parti” ile ülkemizdeki “merkez sağ parti boşluğu”nu dolduracağına inanıyorum.

Çok zor günler geçiren ülkemize, halkımıza hayırlı olunsun…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.