KOMŞULARINIZ AÇKEN, YEDİNİZ DE YEDİNİZ, TOK YATTINIZ!.. BUNUN HESABINI BU DÜNYADA HALK, O DÜNYADA TANRI SORMAYACAK MI SANDINIZ?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

1968’in Temmuz’unda İstanbul Karaköy’e demirleyen emperyalist ABD’nin 6’ıncı Filosunu protesto eden, karaya çıkan conileri bir güzel döven bu ülkenin yurtsever devrimci gençlerini, kendilerini conilerin yerine koyarak, karşı çıkan Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) üyesi gençlerine, önce 6’ıncı Filo’yu Kıble yaptırarak, namaz kıldıran, sonra da onları, yurtsever devrimci gençlerin üzerine saldırtan, “Kanlı Pazar” diye tarihe geçen olayda yurtsever devrimci iki genci katlettiren, 200 civarında gencin ise yaralanmasına neden olan MTTB Başkanı, eski Milletvekili, Kültür eski Bakanı, Kamutay (TBMM) eski Başkanı ve halen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili 7 Aralık 1940 doğumlu (81 yaşında) İsmail Kahraman, 68 çizgisinde tam gaz gidiyor!

Karaman, Birlik Vakfı‘nın Çemberlitaş‘taki genel merkezinde “Yeni Anayasa ve Öze Dönüş” konulu konferans veriyor; Anayasa’nın değişmez ilk 4 maddesinin değiştirilmesini ve dindar bir anayasanın yapılmasıhttps://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/cumhurbaskanligi-yik-baskanvekili-kahramandan-tepki-ceken-aciklama-dindar-bir-anayasa-olmali-ilk-4-madde-ise-degisebilir-6685912/ öneriyor!

 

Dindarla, dini, her tür çıkarlarında kullanan dincilerle bilinçlice karıştıran İsmail Kahraman ve gibileri, olmayacak duaya alışkın oldukları için her zaman böyle abuk sabuk düşüncelere saplanırlar, abuk sabuk da önerilerde bulunurlar!

 

G e ç i y o r u m …

 

www.odatv4.com internet sitesinde okumazsam, haberim olmayacaktı.

 

Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın, Türk Basını’nındaki “emir al”, pardon amiral gemisi Sabah Gazetesi, Cuma gecesi (1 Ekim 2021) başından bitimine kadar izlediğim canlı yayındaki, tiyatro emekçisi Müjdat Gezen’in sözlerini çarpıtmış, 4-5 santim genişliğindeki kahverengi kemerinden, asker palaskası, oradan da darbe çağrışımı çıkarmış! https://www.sabah.com.tr/gundem/2021/10/03/mujdat-gezenden-ugur-dundarin-programinda-skandal-sozler-yarin-oyle-bir-sey-olacak-ki?paging=3

 

Tövbe tövbe!

Güler misiniz, ağlar mısınız?!

Böyle uçukluk olur mu?!

Olmaz, olmamalı!

Ama…

Korku bacayı sarınca, olurmuş!

 

Usta ve emektar sanatçı Müjdat Gezen ile avukatı Avukat Celal Ülgen, www.odatv4.com internet gazetesine yaptıkları açıklamada -değim yerindeyse- Sabah Gazetesi’ne haddini bildirmişler.

Var olsunlar.

 

Gezen ve Ülgen’in açıklamalarını burada yazmayacağım; hemen altta linki vereceğim; tıklayıp oradan okumanızı ısrarla isteyeceğim.

https://www.odatv4.com/guncel/mujdat-gezen-den-sabah-a-kemer-yaniti-218147

 

Çünkü…

Gitme korkusundan ne yapacaklarını, ne söyleyeceklerini kestiremeyen, saçmalayıp deli koyun gibi dolanan bunlara bir çift sözüm var:

 

Baylar, Hanımefendiler!..

Gitmek korkusuna, telaşına düşmekte, saçmalamakta haklısınız!

Bu ülkeye, bu ülkenin halkına, bu ülkenin geçmişine, bu ülkenin ekinine (kültürüne), bu ülkenin kalkınmasına, bu ülkenin parasına, bu ülkenin birikimlerine, bu ülkenin hukukuna, bu ülkenin yargısına/adaletine, bu ülkenin birlik ve beraberliğine, bu ülkenin barışına/kardeşliğine, bu ülkenin elerkisine (demokrasisine), bu ülkenin Kamutay’ına, bu ülkenin dinine/inancına, bu ülkenin kurum ve kuruluşlarına, bu ülkenin tarımına/çiftçisine, bu ülkenin sanayisine/sanayicisine, bu ülkenin ordusuna, bu ülkenin eğitimine, bu ülkenin aydınlık yarınlarına, bu ülkenin saygınlığına/güvenirliliğine vb vb -saymakla bitmez- o kadar çok kötülük ettiniz ki!

Ne bu ülkede, ne bu dünyada, ne öteki dünyada yatacak yeriniz yok!

Komşularınız açken, yediniz de yediniz, tok yattınız!

Bunun hesabını bu dünyada halk, o dünyada Tanrı sormayacak mı sandınız?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.