NAĞIL DANIŞMA AY MARAL ĞANIM!..

  • 0
150 150 bakikarakol

https://www.youtube.com/watch?v=ng8_VSduoKw linkini tıklayıp izlemenizi isteyeceğim.
Şöyle ki:
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener 5 Haziran 2021 Cumartesi gecesi Halk TV’de canlı yayınlanan “Özel Röportaj” programındaydı.
Saat 20.00’da başlayıp saat 22.00’da biten programın sunucusu, Halk TV Genel Müdür Suat Toktaş, katılımcılar ekonomist Emin Çapa, gazeteciler Özlem Gürses, İsmail Saymaz’dı.

Canlı yayının 2’inci bölümün ortalarında Özel Gürses “seçim güvenliği”ni sordu.
Akşener, bütün hilelerin sandıkta, sandık başında yapıldığını örneklerle anlattı.
Özel Gürses, merhum Turgut Özal döneminde SADAT diye yapılanmanın olmadığını, ama şimdi olduğunu söyledi.

Gürses’in “paramiliter” sözcüğü ile tanımladığı -organize suç örgütü başı Sedat Peker’in de videolarında adını andığı- SADAT ile ayrıntıya girmeyeceğim.
Çünkü biliyorsunuz.
Arama motoruna “SADAT” diye yazdığınızda yığınla bilgi önünüze düşer.

Özlem Gürses, “Özal döneminde SADAT yoktu, şimdi var” deyince, önemli bir noktayı atladığını gözlemledim.
Arama motorundan Özlem Gürses’in doğumunu öğrendiğimde olağan karşıladım.
1980’de 10 yaşında olanın, 1980 öncesinin o karanlık, kanlı günlerini, o günlerde olanları bilmesi, anımsaması zordur.

Özlem Gürses eğer o zorlu yıllarda 18-20 yaşlarda olsaydı; işadamı, sonra Milletvekili Murat Bayrak’ın “Ayvalık Sancak Tatil Köyü”ndeki “ülkücü komando” kampını https://www.sozcu.com.tr/2015/yazarlar/soner-yalcin/turkiyenin-karanliklar-prensi-murat-bayrak-997399/, o kampta yetişen ülkücülerin, “sağ-sol kavgası”nını, yapacakları faşist askeri darbenin altyapısı için çıkartan ve körükleyen zamanın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren ve 5 kuvvet komutanın yanında yer aldıklarından haberi olacaktı.
Ama…
Gürses, 1980 ve öncesine, sonrasına ilişkin kitapları mutlaka okumuştur.
Canlı yayın ortamında anımsayamamış, unutmuş olabilir.
Gene de…
“Seçim güvenliği” konusunda bir anlamda “pembe tablo” çizen Akşener’e, SADAT’ı kastederek, “Bugün paramiliter yapılar var” deme gereksinimi duydu.

Açılımı “Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.” olan SADAT’ı gündeme Ocak 2015’te ilk kendisinin getirdiğini vurgulayan Akşener, ordunun, polisin, jandarmanın “SADAT’a, madata” papuç bırakmayacağını söyledi.
Akşener, “Ben bu millete güveniyorum” dedi, ekledi:
“Ben yalan konuşmam. Beni ciddiye alın. O SADAT’ın içinde, bu Anadolu’nun insanları varsa, size silah doğrultmaz. Onu bilesiniz.”

Akşener, Anadolu coğrafyasında yaşayanların 50 bin tane ortak yanı olduğuna işaret etti, “Bu coğrafya öyle bir coğrafya ki, katiyen silah doğrultmaz. Onu bilesiniz. Onun için bu a lı na cak” tümcelerinin ardından da, Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Elçibey’ın, kendisine “Marat olma Maral Ğanım, gözel olacağ” dediğini anımsattı, Özlem Gürses’e bakarak, “Marat olma Özlem Hanım her şey yolunda gidecek” diye konuştu.

Ülkesini, halkını seven herkesin isteği bu!
Ancak…
Gerçekler var ve o gerçekler görmezden gelinemez, gelinmemeli!
Onun için eksiklerimizi, yanlışlarımızı göreceğiz, birbirimizi kırıp incitmeden ve birbirimizden kırılıp incinden yazıp çizeceğiz, konuşup tartışacağız!

“Ben yalan konuşmam” diyen Akşaner, bildiklerini, yaşadıklarını, tanık olduklarını dile getirmeyerek, yaşanmışlıkların üstülerini örtercesine sözler edince, “yalan konuşmuş” olmuyor mu?!

Akşener 1956 doğumludur.
27 Mayıs 1960 öncesini, sonrasını anımsamayabilir.
Ama 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980 öncesini, sonrasını bilir, anımsar.

Murat Bayrak’ın çiftliğindeki “ülkücü komando kampları”, 71 ve 80 öncesinde sağ-sol silahlı çatışmaları, güvenlik güçlerinin ve SADAT gibi paramiliter yapılar içinde yer alanların silah çektikleri, ölümlere, yaralanmalara, oluk oluk kan akmasına, yakıp yıkmalara neden oldukları yalan mı?!

Yalan olmayan gerçekleri unutmak, unutturmak, dile getirmemek, ders çıkartmamak, ders çıkartılmasına olanak sağlamamak vb doğru mu, etik mi?!
Değil!

Yazımı, hoşgörünüze sığınarak, Meral Akşener’e, Azerbaycan Türkçesiyle seslenerek, bitireyim:
Nağıl danışma ay Maral Ğanım!..
(Masal anlatma ay Meral Hanım)

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.