OSMANLIYI BATIRAN KAPİTÜLASYONLARLA, TÜRKİYE’Yİ BATIRACAK DÖVİZE TABİ HAZİNE GARANTİLİ İHALELER ARASINDA NE AYIRT VAR?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Türkiye’nin, yazıları ve kitapları en çok okunan yazarı Yılmaz Özdil 15 Eylül 2020 Salı günü, Sözcü Gazetesi’ndeki köşesinde “Fransa, Türkiye’ye posta koyacak gücü nereden buluyor zannediyorsunuz?”
https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/yilmaz-ozdil/fransa-turkiyeye-posta-koyacak-gucu-nereden-buluyor-zannediyorsunuz-6038033/ başlıklı bir yazı yazdı.
Yazısında şöyle bir tümce vardı:
//“Fransa’nın soykırımını yüzüne çarpacağız, Tbmm’de misilleme yapacağız, Cezayir soykırımı kanunu çıkaracağız” filan dedik.//
16 Eylül 2020 Çarşamba günü özel sitem www.bakikarakol.com ‘da yayınlanan “YOKSA YILMAZ ÖZDİL, ÖZDE DEĞİL, SÖZDE ATATÜRKÇÜ MÜ?!.” başlıklı yazımda, Yılmaz Özdil’in, kısaltılmışı “TBMM” olarak büyük harflerle yazması gereken Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni “Tbmm” diye yazınca, yermiş, başlıktaki soruyu sormuştum.
Özdil, iki gün sonra (18 Eylül 2020 Cuma) “Hariciye’ye hariçten gazel” https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarlar/yilmaz-ozdil/hariciyeye-haricten-gazel-6043267/ başlıklı yazısında aynen şöyle yazıyordu:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılırken, taa en başından beri, TBMM’nin kuruluşunda bile vardı.”
Yılmaz Özdil, TBMM’yi bu defa büyük harflerle yazarak, yanlışını gidermiş, doğru yapmıştı.
Özdil’e teşekkür ediyorum…

Son döneminde Osmanlı’nın bir belası vardı:
Kapitülasyonlar!
Kapitülasyonların ne ve neden Osmanlı’nın başının belası olduğunu tek sözcükle dahi anlatmayacağım.
Çünkü biliyorsunuz.
Aynısı –dahası, aynısından beteri- “ihale” ve özelleştirme” düşkünü AKP’nin iktidar olduğu günden beri ülkemizde “Dövize Tabi Hazine garantili İhaleler” yapıldı, yapılıyor, korkarım yapılacak da!
Üzerinden gitmediğin yollara, geçmediği köprülere, kapısından içeri girmediğin Şehir Hastanelerine vb vatandaş olarak para ödüyorsun!
Kapitülasyondan vahşi değil midir?!.

Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen, cami görevlileri ve Kuran kursu öğreticilerinin Covid-19’dan yaşamını yitirenlerin cenazelerinin yıkanmasından sorumlu ve zorunlu tutulmamaları
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/imamlar-covid-19dan-olenleri-yikamak-istemiyor-1767365 isteminde bulunmuşlar.
Her gün bir-iki üyesini Korona Virüsü’ne kurban veren Türk Tabipler Birliği’nden ve her hangi bir sağlık emekçisinden böyle bir istem duydunuz mu?
Ben duymadım.
Siz de duymadınız.
Çünkü onlar, insanı yaşatmak için çok zor koşullarda çalışıyorlar ve ölüyorlar!
Her birine saygı duyuyorum.
Her birinin önünde saygıyla eğiliyorum.
“Devlet Bahçeli” adlı siyasi, siyasi parti genel başkanı, Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın “kudretli” ortağı, Korona Virüsü’nden yaşamlarını yitirenlerin cenazelerini yıkamak istemeyen imam ve Kuran kursu öğrencileri için, TBB için ettiği sözlerden beşte birini neden etmedi, etmiyor?!
Ayrımcılığın, kayırmacılığın bu kadarına!..

Bu konuda uzatmayacağım.
www.tele1.com.tr ‘nin “Maskede büyük tehlike! Sadece Türkiye üretiyor!”
https://tele1.com.tr/maskede-buyuk-tehlike-sadece-turkiye-uretiyor-226441/ başlıklı haberini, linki tıklayarak, lütfen okuyun.
Korona Virüsü illetinden neden kurtulamadığımızı, kurtulamayacağımızı görün, düşünün, önce iç dünyanızda kendiniz, sonra çevrenizdekilerle sorgulayın.
Sel felaketine uğramış, can ve mal yitimi yaşamış insanları acılı, yaslı günlerinde daracık alanda toplayıp onlara çay paketleri atarak, Korona Virüsü ile savaşım olmadığını, olmayacağını yaşanmış acı deneğimle beyninize yazın…

Dün (20 Eylül 2020 Pazar), İyi Parti’nin 2’inci olağan Kurultay’ında, Genel Başkan Meral Akşener konuştu.
Güzeldi.
Hak edenlere “selam” gönderdi.
Bir de “ironi” yaptı.
Şöyle:
“E tabi bir de kendini Saraya kapatıp, millete sırtını dönenler var…
Milleti değil, eşi dostu zengin edenler var. İYİ Parti’nin yükselişini hasetle, kıskançlıkla izleyenler var. Milletin parasıyla sarayda sefa sürenler; size de selam olsun!” https://www.gercekgundem.com/siyaset/214287/meral-aksener-burasi-babandan-sana-miras-kalmis-aile-sirketin-degil
Keşke böyle bir “ironi” yapmasaydı!
Aynı gün saat 15.35’te, twitter hesabımdan şu paylaşımda bulundum:
“Meral Akşener’in ‘Milletin parasıyla sarayda sefa sürenler, size de selam olsun!’ https://www.gazeteduvar.com.tr/politika/2020/09/20/iyi-parti-kurultayi-basladi-istanbul-sozlesmesi-ve-eyt-mesaji/ sözü yoksa, ‘ironi şalı’ altında, D. Bahçeli’den gelen, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının da sıcak baktığı çağrı ‘Yuvaya dön’e, “olumlu yanıt” mı?!.” https://twitter.com/BakiKarakol/status/1307659740462419973
Bilemeyeceğim.
Ama “Milletin parasıyla sarayda sefa sürenler, size de selam olsun!” demesinin şık olmadığını, gündemde tutulacağını ve yandaşların, yalakaların tepe tepe kullanacaklarını biliyorum…

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, eski Başbakanlardan ve Anavatan Partisi (ANAP) eski Genel Başkanları’ndan Mesut Yılmaz için “İnsanların dualarını bekliyoruz. Kolay değil, zor günler geçiriyoruz. Beyefendiye herkes dua etsin, hepimiz dua edelim” deyince, üzüldüm, 1991-1993 yıllarına gittim.
Meydan Gazetesi’nin muhabiri olarak, Marmara Bölgesi’nde izlemiştim.
Anılar gözümün önünde bir bir canlandı.
Bana bir de “öneride bulunmuştu”.
Yazacağım.
Mucize olmasını, sağlığına kavuşmasını diliyorum…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.