SEDAT PEKER’İN 13 TEMMUZ 2021 SALI AKŞAMKİ 9 VE 12 NOLU TİVİTLERİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Bir emperyalist proje ve operasyon olduğuna inandığım 15 Temmuz 2016’daki FETÖ darbe girişimine 1 gün kala –dün (14 Temmuz 2021 Çarşamba)- AKP Genel Başkanı şapkasıyla partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasındaki “Cumhur İttifakı ve AK Parti olarak…”  sözünden ötürü, “Partisini, Cumhur İttifakı’ndan ayrıştırıyor” diye düşünmeme neden olan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı “Diğer terör örgütleri ile mücadelemizi nasıl tavizsiz ve kararlı bir şekilde yürütüyorsak, FETÖ’yü de aynı şekilde son mensubu etkisiz hale getirilene kadar takip edeceğiz. Din kisvesi altında bu milleti sömürenlere de prim vermeyeceğiz, bu da böyle bilinsin. Bizim kutsallarımıza saldıranlara prim vermeyeceğiz. Dinimizin kutsiyetini yıllar yılı bunlar sömürdüler, açık söylüyorum ama aldandık, şimdi toparlandı. 2010’dan sonra bu süreci farklı bir havada, atmosferde, yakın takipte götürüyoruz” https://www.akparti.org.tr/haberler/genel-baskanimiz-ve-cumhurbaskanimiz-erdogan-tbmm-grup-toplantimiza-katildi-14-07-2021-14-13-10/ deyince, yanlış okuduğumu sandım, iki kere daha okudum.

Sonra da…

“Din kisvesi altında bu milleti sömürenler… Kutsallarımıza saldıranlara prim vermemek… Dinimizin kutsiyetini yıllar yılı sömürülmesi… ‘Aldandık’ demek…” diye söylendim!

Ayrıntıya girmeyeceğim.

“İster askeri, ister sivil darbe, darbe girişimi olsun! Ret ediyorum! Kınıyor, lanetliyorum” diyerek, nokta koyuyorum, başlıktaki konuya geçiyorum…

 

Organize suç örgütü başı Sedat Peker, önceki akşam (13 Temmuz 2021 Salı) saat 19.27’de @sedat_peker hesabından toplam 12 tivit atıyor. 

https://twitter.com/sedat_peker/status/1414984793306062852

 

Benim bunlardan, Sedat Peker’den Süleyman Soylu’ya: Tüm suçların yanında bana bilgi sızdırdığın için, yüce divana kesin gideceksin” https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/sedat-pekerden-suleyman-soyluya-tum-suclarin-yaninda-bana-bilgi-sizdirdigin-icin-yuce-divana-kesin-gideceksin-1852300 başlıklı haberi, aynı akşam saat 20.37’de yayına koyan Cumhuriyet Gazetesi’nin internet sitesinde, 5.5 saat sonra -gün, 14 Temmuz 2021 Çarşamba’ya devrilmişti- gördüğümde haberim oldu.

 

Dikkatle okudum.

Özellikle 9 ve 12 nolu tivitlere dikkat kesildim.

 

Peker, 9 nolu tivitinde “Seçimi kaybettiğinizde tıpış tıpış gideceksiniz. Daha önce söylediğim şeyi bir daha söylüyorum: Allah değilsiniz, devlet değilsiniz. Seçimi kazandığınız için ülkeyi yöneten bir hükümetsiniz. Daha önceki birçok hükümet gibi sizler gelirsiniz sonra da gidersiniz”; 12 nolu tivitinde ise “Unutma, seçimi kaybettiğinizde tıpış tıpış gideceksiniz. Eğer aksi bir hamle yaparsanız vatan delilerinin, vatan fedailerinin, vatan serdengeçtilerinin kim olduğunu göreceksiniz” diyordu.

 

Cumhur İttifakı’na Cumhur İttifakı İktidarı’na meydan okuyordu.

 

Saat 02.22’de @BakiKarakol twitter hesabımdan 9 VE 12 NUMARALI PAYLAŞIMLAR DİREK, UCUBE “PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ” İKTİDARINI HEDEF ALIYOR, İKTİDARIN SEÇİMİ YİTİRECEĞİNİ VE İKTİDARDAN TIPIŞ TIPIŞ GİDECEKLERİNİ VURGULUYOR!.. ANLAMLI YA DA İLGİNÇ!..

https://twitter.com/BakiKarakol/status/1415089162001211392

 

Söyledikleri ve yazdıkları yalanlanmayan, doğru çıkan Sedat Peker’in 9 ve 12 nolu tivitlerinde yazdıkları gerçekten anlamlı ve ilginçti!

Peker hangi veriye/verilere, hangi kaynağa/kaynaklara dayanarak, bunları yazıyor, hüküm veriyordu?!

 

“Emin olmazsa, elindeki veriye/verilere, iletişimde olduğu kaynağa/kaynaklara güvenmezse, bunları yazmaz” diye düşünüyorum.

Küçük bir yanlışında, karizmasının çizileceğinin, inanırlığını ve güvenirliliğini yitireceğinin, bunun da “bitişi” olacağını kestirdiğinin öngörüsündeyim.

 

Demek ki…

Bilgilendirildiği yerlerdeki insanlar da, Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın artık bittiğini görüyorlar!

Görüyorlar ki…

“Sözcüleri” Sedat Peker’e bu sözleri ettiriyorlar!

 

Birebir aynı olmasa da, Peker’in şu yazdıkları ile partim CHP’min ne yazık başındaki “adı lazım değil”in ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in söyleye geldiklerinin benzeşmesi, Cumhur İttifakı, Cumhur İttifakı İktidarı ortakları AKP ile MHP, bunların yandaşları, yalakaları, “Millet İttifakı bileşenleri, mafya ağzıyla konuşuyor” diye yaygara koparacaklar, işi magazinleştirip sulandıracaklar.

Yanılıyor alabilirim ama böyle bir beklentim var…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.