TANRI AŞKINA “128 MİLYAR DOLARIN HESABINI VEREMİYORSAN, SANDIĞI GETİR, NAMUSUNLA GİT BARİ” NE DEMEK?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Kamutay’da (TBMM’de)grubu bulunan 5 siyasi partiden HDP’nin, MHP’nin, CHP’nin dün grup toplantısı vardı; bugün de İyi Parti’nin ve AKP’nin var.
İlk HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan konuştu, “Merkez Bankası’nın 128 milyar doları yok. Merkez Bankası’nın yedek anahtarı kimdiyse paralar ondadır. Hırsız evin içindeyse kilit işe yaramaz” https://www.gercekgundem.com/siyaset/266443/hdp-es-genel-baskani-pervin-buldan-merkez-bankasinin-yedek-anahtari-kimdeyse-128-milyar-dolar-ondadir dedi.

Sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuştu.
Silah arkadaşı generaller Balyoz ve Ergenekon’dan bir bir yakalanıp yarılanırken “Kasaptaki ete soğan doğramam” diyen Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök’ten esinlenmiş olacak ki –neden esinlendiği soru işareti- şöyle bir tümce kurdu:
“Diliyle omzunu kaşıyan CHP başkanı, sudaki balığa soğan doğruyor.”
Ardından sözü İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e getirdi, “Bize devamlı ‘Küçük ortak’ diyor. 104 emekli amirale ‘zevzek’ diyen bu iplikçi başı mahalle aralarında dedikodu yapar gibi konuşmaktadır” dedi, “Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz” https://www.gercekgundem.com/siyaset/266490/devlet-bahceli-kucuk-ortakliktan-gocunmuyoruz-buyukluk-allaha-mahsus tümcesini etti.
Geç saatlere kadar, “Dil sürçmesidir” biçiminde MHP’den, Bahçeli’den, Bahçeli’nin danışmanından veya partililerinden ya da sevenlerinden açıklama gelir diye bekledim.
Gelmedi.
“Küçük ortaklıktan gocunmuyoruz” sözü Bahçeli’nin yakasına yapıştı kaldı.

Dünün son konuşanı, partim CHP’min ne yazık ki başındaki “adı lazım değil”di.
Herkes gibi bana göre de çok doğru ve etkili, AKP’yi sıkıntıya sokan, sokacak bir eylem olan “128 Milyar Dolar Nerede?” yazılı afişlerinin, güvenlik güçleri tarafından sökülmelerini yerdi, sökülen afişlerin yerine yenilerini asacaklarını söyledi, 128 milyar Dolarla neler yapılabileceğini sıraladı, “Bu para nereye gitti? Bunu sormak her namuslu vatandaşın görevidir. Bunu sormak Allah’a inanan herkesin görevidir” https://t24.com.tr/haber/kilicdaroglu-belediyelerimiz-pandemide-11-milyon-700-bin-vatandasa-yardim-goturdu,945621 dedi, ekledi:
“Eğer kul hakkı en büyük günahsa, yüce yaratan kul hakkıyla önüme gelmeyin diyorsa, 128 milyar doların hesabını bu sarayda oturanların vermesi lazım. Eğer hesabını veremiyorsan sandığı getir, namusunla git bari.”

Şimdi…
“…128 milyar doların hesabını bu sarayda oturanların vermesi lazım” diyor ya…
Yanlış anlatı.
Yanlış anlatısını, çoğuldan, tekile geçtiği sonraki “Eğer hesabını veremiyorsan sandığı getir, namusunla git bari” tümcesiyle düzeltiyor.
Adını anmadan yerdiği, işaret etmek istediği, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı…

Tanrı aşkına…
“… Eğer hesabını veremiyorsan sandığı getir, namusunla git bari” ne demek?!

Sandığın getirilmesinin karşılığı, 128 Milyar Dolar’ın ve 19 yıllık AKP iktidarlarının sorgulanmayacağının sözü, “teminatı” mı?!
Bu, “siyasi rüşvet teklifi” değil de nedir?!

128 Milyar Doların nereye gittiği sorulmayacak, araştırılmayacak, sorumlular yargı önüne çıkarılmayacaksa…
19 yılda yaptıklarının hesabı AKP’den, AKP’lilerden, AKP’nin bürokrat kadrolarından, beşli çeteden vb yargıda hesap sorulmayacaksa…
Bu da halkı kandırmak, halka yalan söylemek değil midir?!

“Adı lazım değil”in dünkü grup konuşmasındaki kendi sözüdür:
“Oy almak için bir adam yalan söyler mi?”

Söylememeli.

Ama hem “Oy almak için bir adam yalan söyler mi?” diyor, hem de yalan söylüyor!

“Yalan söylüyor”, “Yalan söylüyorlar” dediğinden, dediklerinden ne ayırtı var?!
Bulunmaz Bursa kumaşı mı?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.