TANRI’YA YAKARIYORUM Kİ, BU SİYASİ VE BÜROKRAT KADROLARLA HERHANGİ BİR ÜLKEYLE ASKERİ SAVAŞA GİRMEYELİM!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Sel felaketleri yaşanıyor!

Önlem alınamıyor!

 

Doğu ve Güneydoğu sınırlarımız yolgeçen hanına döndü!

Suriyelilerden sonra şimdide de Afganlı göçmen ellerini kollarını sallayarak akın akın geliyorlar!

Önüne geçilemiyor!

 

Son olarak…

Güney il ve ilçelerimizde, 9 gün önce başlayan orman yangını söndürülemiyor!

Muğla ilimize bağlı Milas ilçemizdeki Kemerköy Termik Santrali de yanar oldu!

Belediye Başkanları, sanatçılar, yurttaşlar “Yangını söndürecek uçak, helikopter nerede?!” bağırıyor, isyan ediyorlar!

 

Bir kadın yurttaş “Bize su vereceğine çay atıyor” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/yangin-magduru-vatandas-isyan-etti-biz-onu-basimizin-taci-ettik-o-bize-su-verecegine-cay-atiyor-6575114/ diyerek, yana yakıla tepkisini dile getirirken, bir başka kadın, karşısına dikildiği Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’in yüzüne haykırıyordu:

“Her taraf yandı. Helikopterler nerede, siz neredesiniz? Yazıklar olsun! Hükümet istifa!” 

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/vatandaslardan-bakan-pakdemirliye-tepki-helikopterler-nerede-yaziklar-olsun-hukumet-istifa-6574946/

 

Türk halkının, yaşayarak gördüğü, tanık olduğu ve artık çok iyi bildiği, dünyada ilk ülkemizde uygulanan ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin, “sistem” olmadığını, olamayacağını dünya halkları da kabul etmelidir, hiçbir ülkede uygulanmasına izin vermemelidir ve bunun savaşımını hemen başlatmalıdır!

İnsan ve insanlık düşmanı emperyalistler de, “siyasi laboratuvar” olarak kullandıkları Türkiye’de, dünyada ilk gerçekleştirdikleri ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiprojelerinden, Türkiye’deki sonuçlardan dersler çıkararak, vazgeçsinler!   

 

Türkiye’de afetler art arda yaşarken, ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin “Cumhur İttifakı İktidarı”, ne acı gerçektir ki, çare olamıyor!

Türk Hava Kurumu’nun (THK’nın) hangarlardaki yangın söndürme uçaklarının uçmasına izin vermiyor!

Yetmezmiş gibi, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı dün gece, yandaş tv kanalında şu sözleri ediyor:

“Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi birinci derecede sorumludur. İzmir aynı şekilde, Aydın aynı şekide. Denizli de öyle. Bunlar ‘Hayır bizim sorumluluğumuz yok’ diyemezler. Açsınlar yerel yönetimlerdeki yasayı iyice incelesinler. Bunlar ne tür bir seferberlik yaptılar? Şu anda ne yapıyorlar? 8 şehidimiz var. Orman teşkilatı şehitlerimizdedir. Hiçbir yerden kaçma noktasına gitmedik. 2002’de 14 adet 21 ton kapasiteli uçak var. 2021’de 682 adet iş makinası var. Bütün bunlarla beraber yangınla mücadeleyi sürdürüyoruz. Kaçamak yapmak yok. Üzerine üzerine gidiyoruz.” https://www.birgun.net/haber/erdogan-asiri-bir-ruzgar-olmasa-sondurmek-daha-kolay-olacak-354063?utm_source=webpush

 

(Denizli Büyükşehir Belediyesi kendilerinde, diğerleri partim CHP’mde.)

 

Vurgulandığı gibi, madem “Hiçbir yerden kaçma noktasına gidilmedi”, 21 ton kapasiteli 14 tane uçak, 682 adet iş makinesi ile yangınla mücadele sürdürülüyor, ormanlarımız neden 9 gündür cayır cayır yanıyor, vatandaşlar feryat figan ediyor?!

 

Kusura bakılmasın…

Ben, siyasi ve atanmış bürokrat kadronun söylediklerini değil, canı yanan, acısı olan bölge insanımızın söylediklerine inanıyorum!

 

Ve…

İnandıklarım beni korkutuyor!

Bir zamanlar AKP’in özgül ağırlıklısı, Kamutay (Meclis) eski Başkanı, eski Başbakan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski Üyesi Bülent Arınç’ın geçmişte ettiği “İyi ki bu generallerle savaşa girmemişiz” sözü kulaklarımda, Tanrı’ya yakarıyorum ki, bu siyasi ve bürokrat kadrolarla herhangi bir ülkeyle askeri savaşa girmeyelim!

Zihniyetlerindeki sarıklı, cübbeli komutanlarla savaş kazanmamız zor!

Dilerim yanılırım!

Dilerim herhangi bir ülkeyle savaşmayız!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.