TÜRKİYE’YE, TÜRK HALKINA, CHP’YE ÇOK AĞIRA MAL OLAN “MENDERES’İN İDAMI” EMPERYALİST ABD PLANI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, 12 Ocak 2022 Çarşamba günkü partisi AKP’nin grubundaki konuşmasının bir yerinde “Şu anda Edirne’deki en büyük hesabı, İmralı’dakine verecek. Zannediliyor ki her yer şu anda tozpembe. Değil, onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar.” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134287/-onceligimiz-istihdami-artirarak-milletimizin-gecimini-guvence-altina-alip-hedeflerimizi-birer-birer-hayata-gecirmektir- diyor.

 

Küçük dilimi yutuyorum!

 

Diyen; hem iktidardaki siyasi parti AKP’nin Genel Başkanı, hem de demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı!

Adlarını anmadan sözünü ettiği biri, PKK terör örgütünün başı, “Bebek katili” diye de anılan, İmralı’da cezaevinde hükümlü Abdullah Öcalan; öteki, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve yasalarına göre kurulmuş, seçime girmiş, vatandaştan oy almış, Kamutay’a (TBMM’ye) Milletvekili sokmuş, Kamutay’ın 3’üncü siyasi partisi olmuş, Kamutay Genel Başkanvekili bulunan Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP’nin) eski Eş Genel Başkanı, Edirne Cezaevi’nde tutuklu Selahattin Demirtaş.

Tanrı aşkına, Milletvekili sayısından ötürü Kamutay’ın 1’inci partisinin Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Cumhurbaşkanı olarak, “Edirne’deki en büyük hesabı, İmralı’dakine verecek” nasıl der?!

Benim kadar, sizler kadar dünya şaşkındır!

Madem her şey “Zannediliyor ki her yer şu anda tozpembe” değil, önlem alınması neden vurgulanmaz?!

Ve…

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Değil” sözcüğünden sonra “Onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar” diyor!

Denecek söz mü?!

Ateşe benzin dökmek değil midir?!

“Hesaplaşma”nın her türüne karşı duyarlı olmak, en yüksek düzeyde önlemlerin alınması, olması gereken değil midir?!

Selahattin Demirtaş @hdpdemirtas Twitter hesabından Siyasetçiler halka, partisine, parlamentoya, BAĞIMSIZ yargıya hesap verir.

Sen benim için ‘kaygılanmayı’ bırak da kendi vereceğin hesabı düşün.” https://twitter.com/hdpdemirtas/status/1481969403243737100 diye niye yazsın?!

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı 3 gün sonra da (15 Ocak 2022 Cumartesi) Aydın’da toplu açılış töreninde konuşuyor:

“Ülkemizin kalkınmasını engelleyen, demokrasinin, hak ve özgürlüklerin gelişmesine tahammül edemeyen zihniyet, ne kadar gizlemeye çalışırsa çalışsın bugün de kendini belli ediyor. Ne diyor? ‘Erdoğan’ın akıbeti de Menderes gibi olacak’ diyorlar. Ey CHP’nin atıkları, biz bu yola çıkarken beyaz kefenimizi giyerek çıktık. Bizi bu tür tehditlerle korkutamazsınız. CHP yönetimini habis bir ur gibi kuşatan bu zihniyet, her hayırlı esere ve hizmete karşı çıkmayı, her fırsatta ülkesini dışarıya şikâyet etmeyi, milletinin değerlerine düşmanlık yapmayı siyaset kisvesi altında sürdürüyor.” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134330/-ulkemize-kazandirdigimiz-eser-ve-hizmetlerin-uzerine-insa-edecegimiz-buyuk-ve-guclu-turkiye-hedefine-mutlaka-ulasacagiz- diyor.

 

Ya Allah aşkına şu CHP’nin bu ülkede yaptığı ne var ki? Dikili bir ağaçları var mı?” sorusunun ardından, ülkede 1970 ve 1980’lerde yaşananları “kabus” sözcüğü ile tanımlıyor ve “Toplum hafızamız, geri kalmışlığın ağır yükünü omuzlayarak, baskı ve zulüm altında inleyerek, umudunu kaybetme noktasına gelerek yaşadığı bu kâbusları unutmadı. Türkiye’yi, milletimizi bir kez daha aynı kâbusa mahkûm etmek isteyenlerin eline bırakmayacağız” tümcelerini sözlerine ekliyor.

 

Pardon…

‘Ülkemizin kalkınmasını engelleyen, demokrasinin, hak ve özgürlüklerin gelişmesine tahammül edemeyen’  z i h n i y e t

partim CHP mi?!

Olası mı?!

Çarpıtılmayan “gerçek tarih” böyle yazmıyor!

 

Ya Allah aşkına şu CHP’nin bu ülkede yaptığı ne var ki? Dikili bir ağaçları var mı?” sorusuna ne demeli?!

Sata sata bitiremedikleri neydi?!

Sorarım:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti”nden görkemli, “büyük ağaç” ne olabilir?!

 

Ya şu “Erdoğan’ın akıbeti de Menderes gibi olacak, diyorlar” sözüne ne demeli?!

 

Usu (aklı) başında hiçbir CHP’li böyle bir sözü etmez, edilmesine izin vermez!

 

Sözün sahibi, “söyleme edepsizliği”ni göstereni/gösterenleri söylemeli!

Söylemeli ki, biz gerçek CHP’liler de, içimize sızmış, sızdırılmış “özel görevliler”i bilelim, içimizden kovalım.

 

CHP yönetimi, duyarsız kalmasın, bu sözün üstüne gitmelidir.

Gitmezse, söyleyene haklılık kazandırır.

 

Ayrıca…

Çıktıkları yolda, ister kefen giysinler, ister başka şeyler giysinler, usu başında hiçbir CHP’linin, kimseyi  “tehdit etmek”, “korkutmak” gibi düşüncesi yoktur.

 

B i l i n s i n  k i . . .

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının sonunun, Türk elerkisinin (demokrasisinin) katledicileri arasında ilk üçe giren, emperyalist ABD’nin sayılır yerel işbirlikçilerinden biri olan, kullanım süresi bittikten sonra 1960’da askeri darbe yaptırılarak idama “dost” bildiği emperyalist ABD tarafından gönderilen Adnan Menderes’in sonu gibi olmasına herkesten önce biz gerçek CHP’liler karşı çıkar, izin vermeyeceğiz!

Menderes ve iki arkadaşının idamlarının, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti Devlet’ine kurulmuş “planlı tuzak” olduğunun, Menderes ve iki arkadaşının çok yanlış idamlarını emperyalist ABD ve yerel işbirlikçileriyle birlikte yıllarca kullandıklarının, kullanacaklarının, bu plandan Türkiye’nin, Türk halkının çok çileler çektiğinin bilgisinde, bilincindeyiz!

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, Menderes ve iki arkadaşının katillerini yanlış adreste değil, doğru adreste; sonunun, Menderes gibi olacağını söyleyenleri de kendi çevresinde arasın!

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının “Toplum hafızamız, geri kalmışlığın ağır yükünü omuzlayarak, baskı ve zulüm altında inleyerek, umudunu kaybetme noktasına gelerek yaşadığı bu kâbusları unutmadı” tümcesine katılıyorum, “ben de “Unutmasın” diyorum.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı “Türkiye’yi, milletimizi bir kez daha aynı kâbusa mahkûm etmek isteyenlerin eline bırakmayacağız” tümcesiyle gene partim CHP’mi kastediyorsa, partim CHP’m tarihinde hiçbir zaman Türkiye’sini kabusa/kabuslara mahkum etmiştir, etmek isteyenlere de izin vermiştir!

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı aynı gün Aydın’da partisi AKP’nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısındaki konuşmasında ise ‘herkesin eski Başbakanlardan Adnan Menderes ve yol arkadaşlarına kurulan tuzakları çok iyi öğrenmesi gerektiğine’

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134332/-biz-81-vilayeti-84-milyon-vatandasiyla-tum-turkiye-yi-seviyoruz- işaret ediyor ve yerinde bulduğum şu “Tarih kitaplarına ve gazete arşivlerine şöyle bir bakarsak aslında 60 yılda garp cephesinde değişen hiçbir şeyin olmadığını daha iyi görürüz. Öyle ki artık dilleri ile akılları arasındaki bağ tamamen kopmuş durumda” tümcelerini söylüyor.

Ama…

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının “Ne yaparlarsa yapsınlar çanlar Bay Kemal ve yandaşları için çalmaya çoktan başlamıştır” tümcesi şık değil!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.