UCUBE “PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ” DE KÜRT SORUNU AĞIRLIĞINDA BİR SORUNDUR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın sözcülüğünü de üstlenen, ittifakın “özgül ağırlıklı ortağı” MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 21 Eylül 2021 Salı günü yaptığı yazılı açıklamada Türkiye’de Kürt sorunu diye bir sorun yoktur” http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4877/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_Bahceli__nin___CHP_Genel_Baskani_Kemal_Kilicdaroglu__nun_Sozde_Kurt_S.html dedi, ekledi:

“Var diyen, olduğunu ısrarla dayatıp iddia eden kim varsa kalbi Türk milletiyle bir atmayan namertlerdir.”

 

2 gün sonra (23 Eylül 2021 Perşembe)…

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, New York’taki Türkevi’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de, bir süreden beri tartışılan ve gündemde olan “Kürt Sorunu” ile ilgili özetle şunları söyledi:

“Biz diyoruz ki: Bu ülkede, şu anda Cumhur İttifakı, bu işin tek çözüm noktasıdır ve Cumhur İttifakı olarak da biz bu çözümün mücadelesini sürdürüyoruz.

Çünkü bizim şu anda kitabımızda birlik var, beraberlik var, kardeşlik var ve bununla da bu yolda devam ediyoruz. ‘Yok Kürt sorununu çözmektir, yok şudur, yok budur.’ Türkiye’de böyle bir sorun yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik.” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/erdogandan-abd-iliskileriyle-ilgili-aciklama-su-an-gidis-pek-hayra-alamet-degil-6666215/

Kalbi, her solukta Türk halkıyla atan, Türk halkının derdini dert edinen, aydınlık yarınları için düşünen, gerici, yobazlara ve emperyalist yerel işbirlikçilerine karşı savaşım veren biri olarak diyorum ki, Türkiye’de Kürt sorunu vardır, çözülmemiştir; çözüm noktası da, ucube Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tek destekçisi Cumhur İttifakı değildir, Kamutay’dır, yani Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir!

 

Kürt sorunu gibi bir sorunun çözüm yerinin Kamutay yerine Cumhur İttifakı’nin gösterilmesini yanlış; “Cumhur İttifakı olarak da biz bu çözümün mücadelesini sürdürüyoruz” tümcesini ise “Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik” tümcesiyle çelişkili buluyorum.

 

Ülkelerde var olan her şeyin bir sorun yanı vardır.

Devlet denen oluşum, yapılanma, o sorunların her biriyle bilimsel ve planlı bir biçimde ilgilenmek, çözmek için çalışmak, çözüm sonrası süreçlerde de gene uğraşmak için vardır.

Var olan sorun için “Yoktur” demek, kaçıştan, sorunu dağ gibi büyütmekten başka bir şey değildir.

Ve bu davranış, başlı başına bir sorundur.

Hem de…

Büyük sorundur!

 

Bana göre…

Yadsınamayacak sorunlardan biri olan Kürt sorunu kadar ağır sorun, dünyada tek ülkemizde ilk kez uygulanan ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir!

Uygulanmakta olduğu 3 yıldan beri içte ve dışta ülkeye, ülke halkına, bölge ülkelerine, bölge ülke halklarına verdiği zarar görmezden mi gelecek?!

Gelinmemeli!

 

Zaten gelinmeyecek.

Duyarlı, bilge Türk halkı, üç yılda, ucube sistemin ne olduğunu, ne sorunlar yarattığını yaşayarak gördü, öğrendi!

Ve…

Kararını verdi:

“Ucube sistem ilk seçimde sana güle güle” diyecek, sandığa gömecek.

Öyle bir gömecek ki!

Bir daha geri gelmeyecek, getirilemeyecek!

 

Aslında…

Ülkesinin, halkının sorunlarına duyarsız her birey, her bürokrat, her siyasetçi vb bir sorundur!

Hem de…

Sorunların ana üretim merkezidirler!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.