“YIKMAYA YIKMAYA, KEMALİST DÜZENİ YIKMAYA GELİYORUZ”!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Pandemi döneminde Ayasofya Müzesi’nin Cami’ye dönüştürüldüğü gün, elinde kılıçla minbere çıkan, okuduğu hutbede dünya lideri Kemal Atatürk’ü lanet sözcüğü ile anan, 1 Eylül 2021 Çarşamba günkü Adlı Yılın ve Yargıtay’ın yeni binasının açılışında konuşurken “Hani ‘inanç sokakta olamasın, mahallede olmasın, insanın içinde olsun’ diye bir anlayış var ya. ‘İnanç işte insan ile Allah arasında olsun, evine yansımasın, ticaretine yansımasın, siyasetine yansımasın, adaletine, yargısına yansımasın’… Görüyorsunuz ya ortalığı ayağa kaldırıyorlar. İnançtan ayıklansın oralar, adeta bu düşünce insanlığı bu noktaya getirmektedir” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/ataturkun-laiklik-ilkesini-savunuyoruz-6636861/ sözlerini eden ve şu aralar her konuda, her yerde, her zaman bir “ulema” gibi konuşan 18’inci Diyanet İşleri Başkanı “Prof. Dr.” unvanlı Ali Erbaş, özünde (aslında) konuşturuluyor.

 

Konuşturan, Anayasa Mahkemesi’nin 31 Temmuz 2008’deki “Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldi” https://www.hurriyet.com.tr/gundem/kapatilmadi-ciddi-ihtar-cikti-9552564 kararını verdiği ve “Demokratik, Laik Cumhuriyet”imizin 100’üncü yıl dönümü olan 2023’ü “hedef” ilan eden Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)!

 

Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın ciddi özgül ağırlıklı küçük ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den dün, konuşturularak, AKP’nin ve Cumhur İttifakı ortağı MHP ile BBP’nin de “hedef” belledikleri “2023 şifresi”nin açılımını yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a destek geldi.

http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4866/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_Bahceli__nin___Diyanet_Isleri_Baskani__nin_Yeni_Yargitay_Binasinin_A_.html

Tanrı aşkına bu linki tıklayın, Bahçeli’nin nasıl yanlışlara, çelişkilere düştüğünü, kendisini nasıl yalanladığını, çürüttüğünü, çökerttiğini görün.

 

Bahçeli’nin dünkü yazılı açıklamasını okurken, 1990’lı yıllara gittim.

Rahmetli Mehmet Ali Birandı, şimdi anımsayamadığım TV kanalında yayınlanan 32. Gün Programında yayınlanan, emperyalist Almanya istihbaratının kontrolünde Almanya’da kümelenmiş, Cemaleddin Kaplan Cemati’nin militanlarının bir salonda sergiledikleri gösteriyi anımsadım.

IŞİD, TALİBAN gibi dinci vahşi terör örgütlerinin yöneticileri ve militanları gibi ilkel giysiler giyen, uzun saç sakal bırakan Kaplan Cemaati’nin militanları, ellerinde silahlarla, asker nizamında koşuyorlar, boynuna halat bağladıkları Atatürk heykelini yerlerde süründüyorlardı, bir yandan da ilahi müzikle “Yıkmaya yıkmaya, Kemalist düzeni yıkmaya geliyoruz” diyorlardı!

“Mustafa Kemal ve uşakları zır cahildir” diyecek kadar gerçeklerden kopu, zır cahil, Müftü, İlahiyatçı, siyasetçi (!), Anadolu Federe İslam Devleti (AFİD) kurma özlemiyle yanıp tutuşan, Cemaleddin Hocaoğlu (Kaptan)ı, Almanya Köln’de öldüğünde yerine oğlu Metin Kaplan geçti.

Emperyalist Alman istihbaratının güdümündeki oğul Kaplan, baba Kaplan’ın izinde yol aldı.

 

Tehlikeyi görmezden gelen Bahçeli, bütün bunları anımsar mı?!

 

Benimki de soru mu?!

 

Elbette anımsar.

 

Anımsadığı bilgi donanımı içinde “2023 hedefi”ne, Cumhur İttifakı’na, Cumhur İttifakı İktidarı’na ve birkaç yıldan beri konuşturulan, Demokratik, Laik Cumhuriyet’in kurumlarından olan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 18’inci Başkanı Ali Erbaş’a sahip çıkıyor!

 

Anayasa Mahkemesi’nin 31 Temmuz 2008’deki “Laikliğe aykırı fiillerin odağı haline deldi” kararını verdiği yıllarda AKP’ye çok ağır yergi ve hakaretlerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hala giz olan 180 derecelik U dönüşünün arkasındaki nedeni, birkaç günden beri Bahçeli’yi yazıp duran “Taha Kıvanç” kod adlı Fehmi Koru yazsın da öğrenelim!

Ama yazamaz, yazamaz!

Neden yazamayacağını dahi yazamaz!

Bilsin ki, yazılacak gün çok yakın!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.