19 MAYIS, 19 MAYISÇILAR VE 19 MAYIS KARŞITLARI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

102 yıl önce bugün (19 Mayıs 1919), kötünün kötüsü gerici yönetim sonucu toprakları emperyalistler tarafından işgal edilmiş ülkenin Anadolu kentlerinden Samsun’a çıkış, bölge ve dünya ülkelerine de örnek olacak bağımsızlığın, aydınlanmanın, kalkınmanın adımının atıldığı gündür!

19 Mayıs’ın, Türkiye ve dünya tarihindeki yeri “çok saygı değer”dir ve asla yadsınamaz!

19 Mayıs’ı taçlandıran, başta dünya lideri Kemal Atatürk’e ve O’nu anlayanlara, O’na inanlara, O’nunla hareket edenlere, O’nun peşinden giderek Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızda canlarını veren şehitlerimize, yaralanıp uzuvlarını yitiren gazilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.
Onlardan yaşayan yoktur.
Hepsini saygıyla anıyorum.
Hepsi Cennetlerinde ışıklar içinde uyusunlar.

Üzülerek söylemeliyim ki:
Dünya liderimiz Kemal Atatürk’ümüz sonrasının siyasileri, bürokratları, toprak ağaları ve tarikat, cemaat camiasıyla, naylon aydınlar, 19 Mayısçılarımıza, Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın şehit ve gazilerine, şatafatlı yaşam özlemleri uğruna, düşman emperyalist Britanya İmparatorluğu’nun/Krallığı’nın –İngiltere’nin- işbirlikçisi, ajanı olarak, ihanet etmişlerdir!

Ülke ve halk olarak bugün yaşadıklarımızın kaynağı, işte bu ihanettir!

Lanetliyorum!

19 Mayıs, düşman İngiltere’nin ve düşman başka emperyalist ülkelerin ise kara günüdür!
19 Mayıs’ımızın, dünya liderimiz Kemal Atatürk’ümüz dönemindeki gibi anılıp kutlanmasını hiç istemezler!
Görkemli, anlamlı kutlanmaması için ellerinden gelen kötülüğü, çirkinliği yapmışlardır, yapıyorlar!
Ama…
Yapamayacaklar!
Çünkü…
Yenilecekler!
İnlerine çekilecekler!

Lozan görüşmeleri sürecinden itibaren, “Atatürk’ümüz sonrası Türkiye”yi düşünüp planlayan emperyalistler, yüz yılı aşkın süredir, uğraşmalarına, çalışmalarına karşın amaçladıkları sonuca ulaşamamalarının kızgınlığı, öfkesi içindeler!

O kızgınlık, öfkeyle ülkemize, bölgemizdeki Müslüman ülkelere saldırıyorlar!
Öncü vurucu timleri İsrail’i silahlandırarak, yüreklendirerek, Hamas gibi dinci örgütlerin her alana geri bıraktığı Filistin halkına zulüm ediyorlar!
Filistin halkını topraklarından kovuyorlar!
Top tüfekleriyle, bombalarıyla çoluk çocuk demeden, kadın, yaşlı, sakat demeden öldürüyorlar, katlediyorlar!

Kınıyorum!

Anımsatırım:
“Keşke Yunan kazansaydı” diyenlerin “anlayış ataları”, düşman emperyalistlerin yerel işbirlikçileri, ajanları da 102 yıl önce “Keşke 19 Mayıs olmasaydı, keşke 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkılmasaydı” demişlerdi!

Onların günümüzdeki uzantıları bilsinler ki…
İstedikleri kadar karşı çıksınlar, engel olsunlar; bu toprakların 19 Mayısçıları, 19 Mayıs’ı coşkuyla bugün sabah erkenden kutlayacaklar, evlerine, işyerlerine bayraklarını asacaklar, selamlayacaklar!

Şunu da bilsinler ki…
Türkiye’nin kötü yönetilmesi, siyasi ve ekonomik vb çöküntüler yaşaması, en başta Filistin halkı gibi, bölgedeki Müslüman halkların zulüm görmesi, katliam yaşaması demektir!
Ve…
Sıranın kendilerine gelmekte olduğunun işaretidir!
Nokta!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.