30 YIL SÜRECEK “3’ÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI”NIN FİTİLİNİN ATEŞLENECEĞİ BAŞLANGIÇ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Emperyalist G7 liderleri ve bunların etkinliğindeki 30 ülke üyeli NATO’nun, birer gün arayla yayınladıkları bildirilerde vurguladıkları “Yeşil Kuşak ve Yeşil Yol Projesi ile Çin’in uluslararası etkisini 30 yıl içinde azaltmak” https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/g7de-cine-karsi-yesil-kusak-ve-yol-plani-6484063/ içeriğindeki, Türkiye’mizi tuzağa düşürecek oyunu İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de görmedi!

Ben görebildim de, Akşener, “adı lazım değil” ve gibiler neden görmediler?!
Yoksa…
Çok iyi gördüler ama dillendirmediler mi?!
“Neden?” sorusunu sormayacağım, “Görevlerini yapıyorlar!” deyip geçeceğim.

Ama…
Ülkemizin başına işler açacak emperyalist tuzağı, benim gibi dış siyasa aydınlarımızın, bilgelerimizin, diplomatlarımızın, gazetecilerimizin, araştırmacıların, yazarlarımızın vb olduğuna inanıyorum.
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, emperyalist ABD Başkanı “bunak” Joe Biden’la 30 dakika süren görüşmenin ardından yaptığı açıklamanın bitiminde bir gazetecinin, Biden’ın 24 Nisan 2021’deki konuşmasında sözde “Ermeni soykırımı”nı kabul ettiklerini anımsatıp “ Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna verdiği “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi”
https://bakikarakol.com/hamdolsun-hic-gundeme-gelmedi-demek-ve-emperyalist-buyuk-tuzak-yesil-kusak-planina-aman-dikkat/ yanıt, bir numara gündem olunca dile getirmediler, beklemeye aldılar; “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi” gündemden düştüğünde ayrıntılı yazacaklar, konuşacaklar, değerlendirmelerde bulunacaklar.

Dünkü grup konuşmasında şehit çocuğunu anlatırken sesi titreyen, gözleri nemlenen, duygu selinden şehit çocuğunun mektubunu yarıda kesen Akşener de “Hamdolsun hiç gündeme gelmedi” söylemine, yergilerde bulundu.
(Akşener haberlerini, Akşener’in grup konuşmalarını en güzel veren Yeniçağ Gazetesi’nin internet sitesinin https://www.yenicaggazetesi.com.tr/iyi-parti-lideri-meral-aksenerden-erdogana-neler-konustun-acikla-457765h.htm linkinden, Akşener’in konuşmasını okumanızı istiyorum.)

Emperyalistler ekonomik, siyasi ve askeri örgütleri aracılığıyla, Çin’e ve de Çin coğrafyasına yönelik 30 yıllık siyasasını en yalın, anlaşılır biçimde açıkladılar dünya kamuoyuna sundular.
Görmek, anlamak, siyasa ve siyasalar belirlemek ülkelerin siyasi kadrolarına kalmış.
Görmeyen, anlamayan, siyasa/siyasalar belirlemeyen ülkeler ise “kullanılmak”la kalırlar.

Hedef belli:
Çin.
Araç:
Yeşil Kuşak ve Yeşil Yol Projesi.

Anlaşılıyor ki…
Çin’in çevresindeki Türk kökenli Müslüman ülkeler “ayarlanacak”, donatılıp hazır hale getirecekler, Çin’e saldırtılacaklar.
Çin en katı tepkiyi vermekten geri durmayacak.
Bir Müslüman Türk ülkesine yapılacak Çin zulmü, bölgedeki tüm Müslüman Türk ülkelerini ortak hareket itecek.
Böylece, 30 yıl sürecek 3’üncü Dünya Savaşı’nın fitili ateşlenmiş olacak!

Türkiye, iki nedenden, bu ateş çemberinin içinde yer alacak:
Birincisi, “Müslüman ülke” olmasından ötürü bölgedeki “Müslüman Türkler” üzerinde etkili olacağı; ikincisi, “NATO üyesi ülkesi” olduğu için…

Başından itibaren, yüzümüz, 30 yıl boyunca Asya’ya, Asya’daki Müslüman Türk kardeşlerimize dönük olacak.
İçte “Turancılık”la birlikte “Türk-İslam Sentezi” pik yapacak.
Lakin…
Pik yapmak zorunda.
Çin coğrafyasındaki Müslüman Türk kardeşlerimiz, savaşlarında, bizleri de yanlarında görmek isteyecekler.
Böylesi dibi derin kuyu!

Emperyalistlerin, dünya devi Çin’le savaşlarında, Türk askerine gereksinimi var; yoksa baş etmeleri, kazanmaları çok zor!

Pekiii…
Takkeli, cübbeli generallerin komutasındaki Türk askeri, “komuta yetersizliği, beceriksizliği” yüzünden, eskisi gibi savaşması olası mı?!
Olası göremiyorum ve buna kahroluyorum!

Çin’e uzanan bu “Yeşil Kuşak”lı “Yeşil Yol”da hedef tek “Çin” olsa da, karşıda bir “dev” var!
Hiçbir şey, hiçbir biçimde hiç basit, kolay olmayacak!
Milyonlarca suçsuz, günahsız insana, kilometrelerce doğaya yazık olacak!

Dün, “bunak” Biden’la 3,5 saat görüşen Rusya Devlet Başkanı Putin, https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/biden-putin-gorusmesi-sona-erdi-6490207/ NATO karşısında “Cin yanında görünse” de, hiç içten ve inandırıcı değil.
Sovyetler Birliği dağıldığında, ekonomisi dibe vuran Rusya’nın kısa sürede toparlanıp eski gücüne varması, eskisi gibi dünyanın süper gücü olması, sizlerce de, düşündürücü değil midir?!
Düşüncem o ki:
Eski KGB ajanı Putin, göründüğünün tersinde biri!
Çin’in yanında yer aldığına kanmayın.
(Sakın yanlış anlaşılmasın, Çin yanlısı değilim, Maoizm’e gençliğimden beri karşıyım; ama İşçi Sınıfı’na, İşçi Sınıfı Bilimi’ne inanırım.)

Şunu da belirteyim:
Düşman emperyalistlerin, Ortadoğu ve Asya çıkarları hatırına, iç siyasamızda, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı ile değil, arkasında halk desteği daha çok olan siyasi kadroyla yol almak istediğini, “elerki (demokrasi), basın özgürlüğü, insan hakları, yargı bağımsızlığı…” gibi vurgularıyla anlattıkları izlenimindeyim…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.