EMPERYALİST TUZAĞI DÜN “ADI LAZIM DEĞİL” GÖREMEDİ, BAKALIM BUGÜN AKŞENER GÖRECEK Mİ?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Önce…
Dünyayı sömürerek yöneten “çekirdek emperyalistler” kendi aralarında toplandılar, düşündüler, görüşler ortaya attılar, tartıştılar, kararlar aldılar.

Sonra…
Aldıkları kararları, bir alt kurulları “G7”ye ilettiler.
G7’nin liderleri, işlerini yürüten siyasilerdi.
G7 liderleri, patronlarından gelen “30 yıllık iş planı”nı 13 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirdikleri toplantı bitiminde kamuoyuna açıkladılar.
Açıklamanın özü “Yeşil Kuşak ve Yeşil Yol Projesi ile Çin’in, uluslararası etkisini 30 yıl içinde azaltmak”tı. https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/g7de-cine-karsi-yesil-kusak-ve-yol-plani-6484063/

Sonra da…
14 Haziran 2021 Pazar günü, 30 ülke üyeli NATO toplantısı yapıldı ve aynı gün ortak bildiri yayınlandı.
Ortak bildiri, bir gün önceki “G7 liderler bildirisi”nin aynısıydı.
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-57471476

G7 ve NATO bildirileri, ülkemiz Türkiye için bir tuzaktı!

Neden, nasıl tuzak olduğunu dünkü “HAMDOLSUN HİÇ GÜNDEME GELMEDİ” DEMEK VE EMPERYALİST BÜYÜK TUZAK “YEŞİL KUŞAK PLANI”NA AMAN DİKKAT!.. https://bakikarakol.com/hamdolsun-hic-gundeme-gelmedi-demek-ve-emperyalist-buyuk-tuzak-yesil-kusak-planina-aman-dikkat/ başlıklı yazımda anlattım.

“Kamutay’da grubu olan, olmayan siyasi partiler, altına Türkiye’nin de imza attığı “NATO Bildirisi”ne ne tepki vereceklerdi?” diye bekledim.

Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın küçük olmasına karşın güçlü, etkili ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli emperyalist tuzağı, tehlikeyi göremedi, dünkü grup konuşmasında dillendiremedi, her zamanki gibi esti, gürledi, muhalefete çattı.

Geçtim…

Partim CHP’min ne yazık ki başındaki “adı lazım değil”in neler söyleyeceğini merak ettim.
Televizyonun karşısına geçtim oturdum, canlı yayını izledim.
Bir saatlik konuşmasına, 4 yıl önce Ankara’da başlayıp 25 günde İstanbul Maltepe’de bitirdiği “Adalet Yürüyüşü”yle giriş yaptı, uzunca anlatı sundu.
Bol bol, “AKP, MHP seçmeni”nin ve “ülkücü kardeşleri”nin vicdanlarına seslendi.
Konuşması ilerledikçe, kendi kendime “Yoksa, Türkiye’yi ciddi sıkıntılara sokacak ‘emperyalist tuzak’a değinmeyecek mi?!” diye söylendim.

“Adalet” vurgulu konuşmasında “Aynı tablo dış politikada da var” tümcesini duyunca canlandım, dinlemeye koyuldum:
“Yahu kardeşim sen bu Türkiye’den ne istiyorsun ya, ne istiyorsun sen? Türkiye’nin hak ve çıkarlarını asla ve asla savunamıyor. Geceleri yatamıyordun, ‘Vay efendim beni neden falan kişi aramadı, falan devlet başkanı aramadı.’ Uyuyamıyor bile… Yahu arasın veya aramasın kardeşim. Türkiye bu hale getirilir mi?” dedi, sürdürdü:
“Öyle bir rezalet yaşattılar ki dış politikada, Türkiye’nin itibarını yer ile yeksan ettiler. İçerde aslan kesiliyor, kaplan kesiliyor, kükrüyor… Vay efendim ‘Bu can bu tende kaldığı sürece papazı alamazsın.’ Bir telefon, papaz ertesi gün teslim. Ne oldu? Ne oldu aslan, kaplan? Yahu nasıl teslim edersin? Hangi gerekçeyle teslim edersin? Biz yeniden ‘Yurtta barış, dünyada barış’ politikasına döneceğiz. Bölgemize barışı getireceğiz.
Terörü bitireceğiz, terörü. Bölgemize barışı getireceğiz, bölgemize huzuru getireceğiz. Herkesle kucaklaşacağız, hiçbir ayrım yapmayacağız vatandaşlarımızın arasında. İnancı, yaşam tarzı, kimliği ne olursa olsun herkesi baş tacı yapacağız. İki temel kırmızı çizgimiz var: Bayrağımız ve vatanımız. Bayrağımız ve vatanımız konusunda sorunu olmayan herkesle kucaklaşmaya hazırız, hiçbir tereddüdümüz yok.”
https://www.chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglu-tbmm-chp-grup-toplantisinda-konustu-15-haziran-2021

Derin hayal kırıklığı yaşıyorum!

Türkiye, Asya’da tuzağa düşürülüyor ve 30 yıl boyunca tuzak batağında çırpınacak, Türkiye’nin 2’inci büyük siyasi partinin başındaki “herif” bundan habersiz, tek sözcük etmiyor!

Haberi var da, üstünü mü vurmuyor?!

“Olabilir” ise “görevini yapıyor” demektir!

Zaten…
Bilerek veya bilmeyerek, “30 yıllık emperyalist tuzak”tan konuşmamasıyla, G7 ve NATO bildirilerini -muhalefette, iktidarda olsun- desteklediği ve de destekleyeceğini, “ilgililer”ine “arz” ediyor!

Ah!
Ne desem!

Kırmızı çizgilerimizden, bağımsızlığımızı ve özgürlüğümüzü ağzına almaması bir başka dert!

Görelim bakalım bugün, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşer, emperyalist tuzağın ayırtına varacak mı, dile getirip dikkati çekecek mi?

Bu arada…
Çin’den de NATO’ya sert yanıt geldi.
Ayrıntıya girmeyeceğim, haber https://www.ntv.com.tr/amp/dunya/cinden-natoya-sertyanit,R8l6HojPv0qJAh0jPYWbUw linkini vermekle yetineceğim…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.