ABİ-KARDEŞ UĞUR DÜNDAR-YILMAZ ÖZDİL’DE YAĞLI KUYRUK ACISI VAR Kİ, BİRBİRLERİNE DÜŞTÜLER!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Hay Allah!

Ne güzel hazırlanmıştım!

Ülkemizde, dünya liderimiz Kemal Atatürk’ümüzden sonra, Anayasalar, siviller başaramadıkları için, askeri darbelerle yapıldı!

Anayasadaki değişiklikler de…

Sivil bilge insanların yazdıkları çağdaş Anayasa olarak anılan 61 Anayasası, 27 Mayıs 1960 askeri darbe sonrası yapıldı!

Halkoyuna sunuldu, kabul edildi.

61 Anayasası, emperyalistler ve emperyalistlerin yerel işbirlikçileri tarafından “Türkiye ve Türk halkı için fazla özgürlükçü, aşırı haklar veriyor” denilerek,  özgürlükleri, hakları tırpanlayan köklü değişiklikler 12 Mart 1971 askeri müdahale ile gerçekleşti.

Ve bugün yürürlükte olan 82 Anayasası da, 12 Eylül 1980 askeri darbe ile yaşamımıza girdi.

Bütün bunları daha ayrıntılı yazacaktım.

Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı İktidarı ortaklarından AKP ile MHP’nin, köklü değişime uğrayan 61 Anayasası’nı hepten yürürlükten kaldıran 82 Anayasası yerine sivil yeni anayasa çalışmalarına değinecektim.

İttifak ve İktidar orağı AKP ile MHP’nin, sivil yeni anayasa için izledikleri yolun yanlışlığından ve kafalarındaki anayasanın içeriğinden ötürü, Türk halkı tarafından ret edileceği savında bulunacaktım.

Ortakların ‘sivil yeni anaya’ kararlılıkları ya da inatları, askeri darbeleri aratmayacak sivil bir darbeyi getirir mi?

O darbeyle kafalarındaki gerici anayasayı halka zorla kabul ettirirler mi?! sorularını soracaktım.

Olmadı.

Çünkü…

Dün gündeme abi-kardeş gazeteci yazar Uğur Dündar-Yılmaz Özdil kavgası bomba gibi düştü!

 

Benim gözümde ne Yılmaz Özdil, ne Uğur Dündar büyük, usta, duayen gazeteci, hele de yazar değiller!

 

Enka şirketinin Rusya şantiyesinde çalışan vatandaşlarımızın feryatlarına kulak tıkayan, göz kapatan Uğur Dündar değil midir?!

Başkasının kitabından alıntıladıklarını kendininmiş gibi yazan, hırsızlığını gizleyerek, okurlarını yanıltan, aldatan da Yılmaz Özdil değil midir?!

Ve…

İkisi için daha neler neler!

 

Yılmaz Özdil 21 Haziran 2021 Pazartesi günü @yilmazsozcu hesabından saat 20.31’de “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” https://twitter.com/yilmazsozcu/status/1407028320005464073  paylaşımında bulunuyor.

 

Uğur Dündar aynı saatlerde Tele 1 TV kanalında, Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunumunda canlı yayınlanan Anında Manşet programındadır.

Özdil’in twitterından haberi olur, kıyameti koparır:

“Yazıklar olsun sana. O tweeti nasıl paylaştın? Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa, ‘Yılmaz pis bir işe bulaşmaz’ derim… Yılmaz’a da yazıklar olsun… Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun.” 

https://www.gercekgundem.com/medya/282827/konusurken-sesi-titredi-ugur-dundardan-yilmaz-ozdile-cok-sert-cevap?utm_source=share-twitter

 

Bunun üzerine…

Yılmaz Özdil aynı gece saat 22.23’te “SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor… Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?” https://twitter.com/yilmazsozcu/status/1407056598434992132  twitterını atıyor.

 

Uğur Dündar daha bir sinirleniyor:

“Açık açık yazacaksın. Sen, benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 kişiden birisin. Sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin? Kötü kalpli. Nedenini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış. Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları?”

 

Yılmaz Özdil bu kez saat 23.05’te “SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde…” https://twitter.com/yilmazsozcu/status/1407067061210202114 paylaşımında bulunuyor.

 

Uğur Dündar bas bas bağırıyor:

“Değerli ağabeyim deme, sen artık değersiz Yılmaz’sın” diyor, ekliyor:

“Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin. Benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır. Bize yaptığına bak ya!” 

 

Yılmaz Özdil, 28 dakika sonra “Neticede kanal kiminmiş?” https://twitter.com/yilmazsozcu/status/1407074339053346816 twitterını, saat 24.16’da da SBK’yla ilgili ABD’deki Borajet davası…”

https://twitter.com/yilmazsozcu/status/1407085148764508163 twitterını atıyor.

 

Bir süreden beri, KRT TVde her Salı gecesi canlı yayınlanan Gürkan Hacır’ın Şimdiki Zaman programına İzmir’den görüntülü katılan Uğur Dündar, bastıramadığı öfkesinden, dün gece katılamadı.

 

Abi-kardeş iki yetişkin insan!

1943 doğumlu Uğur Dündar 77, 1965 doğumlu Yılmaz Özdil 56 yaşında!

İkisi de yaşlarının, işlerinin, siyasi düşüncelerinin/çizgilerinin adamı olamamış!

Olsalardı…

Bir 7, diğeri 5 yaşındaki zihinsel engelli iki çocuk gibi davranmazlardı!

 

Anadolu insanının güzel sözüdür:

Ateş olmayan yerden duman tütmez!

 

İkisinde de yağlı kuyruk acısı var ki, birbirlerine düştüler!

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.