UĞUR DÜNDAR RAHATSIZLAMIŞ!.. NEDEN ACABA?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

“Kardeşim” dediği gazeteci yazar Yılmaz Özdil, 21 Haziran 2021 Pazartesi gecesi @yilmazsozcu hesabından “Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor… Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!” 

https://twitter.com/yilmazsozcu/status/1407028320005464073 tivitini atınca, Tele 1 TV’de canlı yayında olan araştırmacı, soruşturmacı, duayen gazeteci (!) Uğur Dündar çıldırıyor.

Açıyor ağzını, yumuyor gözünü.

“Kardeşi” Yılmaz Özdil’e demediğini bırakmıyor. https://www.gercekgundem.com/medya/282827/konusurken-sesi-titredi-ugur-dundardan-yilmaz-ozdile-cok-sert-cevap?utm_source=share-twitter

Neden a c a b a ?

Dahası…

Rahatsızlanıyor; bir gün sonraki (22 Haziran 2021 Salı) Gürkan Hacır’ın KRT TV’deki Şimdiki Zaman programına çıkmıyor, dün de Sözcü Gazetesi’ndeki köşesine yazı yazmıyor.

Dün saat 11.40’da ise –beni engellediği- @ugurdundarsozcu hesabından şu paylaşımda bulunuyor:

“Değerli dostlarım günaydın. Hepinize sağlık dolu güzel günler dilerim. İçimden yazı yazmak gelmiyor. Kendimi ne zaman toparlarım bilemiyorum. Anlayın ve bağışlayın lütfen. Sevgiyle kalın.” https://www.gercekgundem.com/medya/283140/yilmaz-ozdille-tartistiktan-sonra-rahatsizlanan-ugur-dundardan-yeni-aciklama?utm_source=share-twitter

Anlaşılıyor ki, kendini toparlayıncaya kadar Sözcü Gazetesi’nde yazmayacak.

 

İyi, hoş da…

Bu kadar sarsılmanın, rahatsız olmanın anlamı ne?

 

“Kardeşim” dediği Yılmaz Özdil’den böyle bir tivit atılması mı?

Eğer buysa…

Bu derece sinirlenmek, celallenmek, rahatsızlanmak anlamsız, yersiz.

Aranır veya oturulur konuşulur.

Etekteki taşlar dökülür.

Kamuoyu da iki kardeş arasındaki kopukluğun, ateşlenen kavganın özüyle birlikte başlangıcını öğrenmiş olurdu.

Kimi gazetecilerin güzellemelerinden hoşnut araştırmacı, soruşturmacı, duayen gazeteci (!) Uğur Dündar, bu yolu neden seçmedi, öfkesine yenik düştü?

 

Sorunun yanıtı, şimdi yazacaklarımın içinde…

 

2018 genel seçimleri öncesinde, CHP’ye, Milletvekili adayları önermesi dikkat çeken ve yerilen; kendisi de “Benim böyle bir amacım yoktur” açıklaması yapan; 2019 yerel seçimlerinde ise genç gazeteci Gökmen Ulu’yu İzmir’in bir ilçesinden, CHP’den Belediye Başkan adayı yapmak istediği konuşulan Uğur Dündar, savlandığı, yazıldığı, söylendiği ve s ö y l e d i ğ i gibi araştırmacı, soruşturmacı, duayen gazeteci olsa idi, Yılmaz Özdil’in adını anmadığı Artı 1 TV Kanalı’nın önünü, arkasını, sahibini/sahiplerini köklü araştırırdı, ondan sonra çalışma kararı alırdı, birkaç aylık sürede ayrılmak zorunda kalmazdı, “kardeşi” Yılmaz Özdil o tiviti yazmazdı!

 

Bence…

Uğur Dündar’ın öfkelenmesine, rahatsızlanmasına, her hafta düzenli katıldığı tv programına çıkmamasına, Sözcü Gazetesi’ne yazı yazmamasına, kendini toparlayıncaya kadar yazmama kararı almasına neden, gazeteciliğinin zayıflığının ortaya çıkması, anlaşılmasıdır.

 

“Çocuklarına bırakacağı mirasın yerlere saçılması, Uğur Dündar’a jübile kararı aldırabilir” diye düşünüyorum.

 

Biliyorum…

Uğur Dündar, bana kızgın.

Buna karşın…

Önerim:

Araştırmacı, soruşturmacı, duayen gazeteci gerçeği ile yüzleşin, onu en yalın biçimde sorgulasın, kurtulsun.

Yoksa…

İçine düşen kurt, yer bitirir, candan eder.

 

Önerimden ötürü bana “Sana ne” deyip kükreyebilir.

Eyvallah…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.