AKP AĞZIYLA KONUŞAN SÖZDE CHP’Lİ ESKİ MİLLETVEKİLİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Gürkan Hacır sunumundaki “Şimdiki Zaman Siyaset” programı dün gece (1 Eylül 2020 Salı) gece Halk TV’de yeni sezonuna başladı.
Hayırlı olsun.

Gazeteci kökenli, İstanbul CHP eski Milletvekili “çocuk” gene canlı yayınlanan programdaydı.
İlk başta şu iki savda bulundu:
Birincisi:
Seçimler, 10 Nisan 2020’de olacak.
İkincisi:
Anayasa değişikliği yapılarak, yerel seçimler de, bu tarihte, Cumhurbaşkanlığı, Milletvekili Genel seçimiyle birlikte yapılacak.

Çok güvendiği kaynaklarından aldığı bilgileri paylaştığını özellikle vurguladı.

Önceki yıllarda da böylesi savlarda bulunurdu.

Bir keresinde, Ayşenur Arslan “Medya Mahallesi” programına konuk almış, sormuştu:
“İlginç, çarpıcı şeyler söylüyorsun. Kaynağın kim?”
Sırıtarak “AKP’liler” demişti.

Kaynağı “AKP’liler” olan CHP’li bu gence, o programdan sonra “AKP’lilerin kullandıkları çocuk” dedim.

Her yeni şeyler söylediğinde “AKP ağzıyla konuşan” der oldum.

Dün gece de, yukarıdaki sözleri ve canlı yayının ilerleyen saatlerinde başka söyledikleri, tam tamına “AKP ağzı” idi.

Bir AKP’li söyleseydi, kadar etkili olamazdı, reyting yapamazdı.

Ben, hiçbir kaynağa dayanmadan, kendi gözlemlerime, izlenimlerime, analizlerime dayanarak, “Cumhurbaşkanlığı” ve “Milletvekili Genel Seçimi”nin, bu “çocuğun” savladığı gibi “10 Nisan 2020”de değil, Kasım 2020’nin ilk Pazar’ında yapılacağı görüş ve öngörüsündeyim.
Şöyle ki:
AKP, yüzde 34.42 oy aldığı ve bu yüzdelik oy’la 365 Milletvekili çıkardığı 3 Kasım 2002 seçimlerinin 20’inci yılına denk getirmek istiyor.

Bekleyip görelim, hangimizinki doğru çıkacak.

Yerel seçimlerin de öne çekilmesine, Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi ile birlikte yapılmasına ilişkin sava, şimdilik “Olabilir”, “Olmayabilir” pencerelerinden bakıyorum.
Çok erken olacağı için, bu konuda derinlere inmek istemiyorum; ama belli ki AKP içinde çalışma var.

AKP ağzıyla konuşan gazeteci kökenli İstanbul CHP eski Milletvekili “çocuk”, üyesi olduğu CHP’nin şimdiki Genel Başkanı “adı lazım değil”e ve Genel Merkez Yönetimine, iki gün sonra (4 Eylül 2020 Cuma) Sivas’tan “Memleket Hareketi”ni başlatacak “kandırıkçı, siyasi palyaço, şaklaban” Muharrem İnce (M.İ.)’nin, Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla partiden “ihraç” edilmemesi, M.İ.’ye sahip çıkılması ve M.İ.’nin harcanmaması çağrısında bulundu.

Bu çağrı da, tam bir AKP ağzı!

Çocuk yaşlarından CHP’de olduğunu her defasında dile getiren M.İ.’nin, CHP’li olmadığını, olamadığını ve olamayacağını önceki yazılarımda işledim.

CHP’li olmayanın, CHP’de kalıcılığı, CHP’ye ve ülkeye büyük zarardır! Doğru olan, bir dakika dahi CHP’de tutmamaktır.

M.İ.’nin, “Memleket Hareketi”nin başlangıcında ve sonraki sürecinde “kalabalıklar”ın olmamasına özen göstereceğini “pandemi”ye bağladığını gene bu AKP ağızlı sözde CHP’liden dün gece öğrendim.

“CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı olmalı” diretmesine “Çatı aday yanlış, Millet İttifakı içinde yer alan siyasi partilerin genel başkanları Cumhurbaşkanı adayı olmalı. Yoksa Cumhur İttifakı’nın adayı gene kazanacak” sözlerini ekledi.

Bu sözleri ve Cumhur İttifakı içinde yer alan MHP’nin, Büyük Birlik Partisi’nin, Vatan Partisi’nin genel başkanlarının, Cumhurbaşkanı aday olmamalarına, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanın adaylığını desteklemelerine tek sözcük etmeyerek de AKP ağzıyla konuşmuştu.

Ah çocuk ah!
Çocukluktan, AKP ağzıyla konuşmaktan kurtulamadın gittin!

Kurtulacağın da yok ya!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.