AKP GENEL BAŞKANI CUMHURBAŞKANI O SÖZLERİ SÖYLEMEMELİYDİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Gelin hanım beni Netanyahu’nun yanına koyuyor, onun ardından memleketim Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma görüldüğü gibi gayet güzel bir ders veriliyor. Ve nerede, nasıl adım atılacağını çok iyi bilmek lazım.
Burası Rize, sen kalkıp da Rize’nin uşağına bu şekilde hakaret edip onu Netanyahu gibi bebek katillerinin yanına koymaya kalkarsan yapılacak budur. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizelinin edebini, adabını gösterir.
İkizdere yetmedi bir de Çayeli’ne gitti. Orada da zaten gerekeni yaptılar. Ondan sonra da Trabzon’a gitmeye kalktı. Trabzon’da da hiç meydana çıkmayıp doğrudan uçağa gidip Ankara’ya döndü.
Bu daha bir. Daha neler olacak neler. Daha dur bakalım bunlar iyi günler. Her şeyden önce ahde vefa diye bir şey var. Eğer ahde vefa olmazsa bu millet affetmez.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/erdogandan-meral-aksenere-gelin-hanima-gayet-guzel-bir-ders-verildi-6451566/

Dün partisinin grup toplantısını yapan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının ağzında bu sözleri, izlediğim televizyon kanalından, duyunca, saat 12,57’de @BakiKarakol hesabımdan gerçekleştirdiğim paylaşımımda https://twitter.com/BakiKarakol/status/1397492076204503043 dediğim gibi, ÜRKTÜM!

Ülkenin Cumhurbaşkanı bu sözleri nasıl ederdi, edebilirdi?!

Şaşkınım!

Bu sözler bana, gazeteci olarak yaşadığım 12 Eylül 1980 öncesi kanlı ve karanlık kahrolası zorlu günleri anımsattı:
Siyasi ortam çok fena gergindi!
Siyasi cinayetler, sağ-sol, genç-yaşlı, kadın-erkek, suçlu-suçsuz demeden işleniyordu; günde 30-40 can yitiyor, 500’ün üzerinde beden yaralanıyor, birden fazla uzuv kopup gidiyordu!
Ne için?!
Emperyalizme ve emperyalistlerin çıkarlarına hizmet eden/edecek faşist askeri darbe için!
Bu ne için?!
Aydınlıkçı Atatürk Türkiye’sini, Ulusal Kurtuluş Savaşı öncesi berbat günlerine geri döndürmek için!

2021’nin başlarında benzeri mi düşünülüyor, yaşama geçirilmek isteniyor?!

Sözlerinin sahibinin yapacağı açıklamayla ya da yaşayarak öğreneceğiz!

Endişem…
Bu toplumda, kötü yöneticiler “durumdan vazife çıkaran kadrolar” da yetiştirdiler!
O kadroların kalıntıları ve o kalıntıların yetiştirdikleri “yeni”ler, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının belki de siyasi amaçla “korku iklimi yaratma”yı düşünerek söylediği yukardaki sözlerden etkilenecek, kendilerine “vazife çıkaracak”, ölümlerle, yaralanmalarla bitecek siyasi eylemlere kalkışacak olmaları!
Silahlı, taşlı, sopalı, bıçaklı, muştalı eylemleri onlar veya başkaları yapsalar da, alıntıladığım sözlerinden ötürü sorumlu tutulacak, suçlanacak kişi AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı olacak!
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı kendini böyle bir riske neden soktu?!
Dahası…
Siyasi yaşamını, Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı İktidarı ortaklığını vb riske etti?!
Anlamış, anlayabilmiş değilim!

Kendiler dışındaki siyasi karşıtları partilerin, o partilerin Genel Başkanlarının yurdun bazı il ve ilçelerinde, kasaba ve köylerinde siyasi çalışmalarda bulunmaları artık eski gibi olmayacak!
Çok zor olacak!
Özellikle, yakın zamana kadar birlikte yol yürüdükleri, şimdi ayrı düştükleri için!..
Örneğin…
İyi Parti, Gelecek Parti, Deva Partisi ve bu partilerin Genel Başkanları (Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan) bildiklerini hiçbir biçimde dillendirmesinler, konuşmasınlar diye, saldırı, linç tehdidi altındalar!
Böyle düşünüyor, böyle öngörüyorum.
Yanılmayı diliyorum.

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, usa (akla), mantığa aykırı sözlerine ilk tepki, partim CHP’min ne yazık ki başındaki “adı lazım değil”den geldi.
Twitter hesabı @kilicdarogluk’dan yaptığı paylaşımında Erdoğan binlerce trolünden umudunu kaybetmiş olacak ki, kendi de trol gibi konuşmaya başlamış. Mafya ağzı ile “bunlar daha iyi günler” demiş. Geç bunları kardeşim geç. Er meydanına gel, milletten korkulmaz. Sandığı getir sandığı! #HemenSeçim
https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1397507101925195776 dedi.
37 dakika sonra da Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen! #HemenSeçim
https://twitter.com/kilicdarogluk/status/1393198088257515521 paylaşımında bulundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise…
@meral_aksener hesabından ilkin (saat 14.33’te) İşte biz, tam olarak da bu nedenle, İYİleştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem diyoruz.
https://twitter.com/meral_aksener/status/1397516230513336322; sonra (saat 17.07’de) Sayın @RTErdogan ve arkadaşları zor günler geçiriyor. Benim üzerimden sorulardan kaçıyor, iddiaları sektiriyorlar ama… Rizeli kardeşlerimi zan altında bırakmalarına asla izin vermem. Hiç merak etmeyin, bana Türkiye’nin hiçbir yerinde zarar gelmez.
https://twitter.com/meral_aksener/status/1397555009244520448 diye yazdı.

“Adı lazım değil”, helalleşme karşılığında “Hemen erken seçim” nakaratıyla yakarırken, dil sürçmelerinden ötürü “Bay Kemal, bay Meral” diyen, sonra da bir kere “Bayan Kemal” dediği duyulan AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Açık konuşmak gerekirse, burayı Bay Kemal’in iyi dinlemesi lazım dedi, sürdürdü:
CHP Genel Merkezi tacizcilerin ve onları koruyanların işgali altındadır. Şuan da CHP Genel Merkezi tecavüzcülerin, onları koruyanların işgali altındadır. Şuan da CHP Genel Merkezi hırsızların, onları koruyanların işgali altındadır. Şuan da CHP Genel Merkezi terör örgütlerinin siyasi uzantılarının ve teröristleri koruyanların işgali altındadır. Şuan da CHP Genel Merkezi milletimizin değerlerine savaş açmış marjinallerin ve onları koruyanların işgali altındadır. Şuan da CHP Genel Merkezi suç örgütlerine payandalık ve piyonluk yapanların işgali altındadır.
https://www.sondakika.com/haber/haber-son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-chp-genel-merkezi-suc-14157638/

Benim bildiğim…
Partim CHP’m, önceden “AKP iktidarları”na; şimdi de, AKP’nin içinde yer alıp başı çektiği “Cumhur İttifakı”na ve “Cumhur İttifakı İktidarı”na yardım ve yataklık eden Sorosçu “adı lazım değil”in ve kadrosunun işgali altında!
Nokta!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.