SOYLU’YU “ESKİ TÜRKİYE” MERKEZ SAĞDA SİYASETÇİ YETİŞTİRDİ, “YENİ TÜRKİYE” BOZDU, TARUMAR ETTİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

SOYLU DÜN GECE YORDU, TOPLUM BEKLENTİLERİNİN ALTINDA KALDI!.. https://bakikarakol.com/soylu-dun-gece-yordu-toplum-beklentilerinin-altinda-kaldi/ başlıklı dünkü yazımı “Dün gece saat 21.06’da başlayıp saat 24.03’te biten canlı yayınla ilgili Devlet Bahçeli bugün grup konuşmasında Soylu’yu bağrına basacak, muhalefet partilerine kükreyecek, “muhalefet ağaları” da Soylu’yu yerecekler, istifaya çağıracaklar, -her zamanki gibi- seçim istemlerini dile getirecekler!..” paragrafıyla bitirmiştim.

Cumhur İttifakı’nın ve Cumhur İttifakı İktidarı’nın küçük ama güçlü ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile partim CHP’min ne yazık ki basındaki “adı lazım değil” beni yanıltmadı!
İyi Parti’nin grubu yoktu, bugün var; Genel Başkanı Meral Akşener de yanıltmaz mı, yoksa yanıltır mı, bilmem.

Bahçeli dün saat 10.00’da partisinin grup toplantısını gerçekleştirdi.
Her zamanki gibi CHP ve İyi Parti Genel Başkanlarına, kendine özgü o ayarı kaçık sözcük ve tümcelerle yergilerde bulundu.

“İkazen diyorum ki, hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı’nın boynuna tasma geçiremeyecek, buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecektir.
Yine hiç kimse Türk Silahlı Kuvvetleri’nin onurlu komuta heyetine çamur atamayacaktır.
Terörle mücadelede destan yazan bir hükümetin, kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve İçişleri Bakanı’nın yalnız olmadığını özellikle ve önemle ifade ediyorum” http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4828/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_25_Mayis.html
sözleriyle, “atanmış İçişleri Bakanı” Süleyman Soylu’ya sahip çıktı.

Soylu da @suleymansoylu hesabından saat 13.41’de gerçekleştirdiği “Devlet-i Ebed Müddet” anlayışının Cumhur İttifakı’nda vücut bulan ruhunu, güçlü iradesiyle bir kez daha ortaya koyan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr.Devlet Bahçeli’ye, Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlere karşı bugünkü tarihi hatırlatması için müteşekkiriz.
https://twitter.com/suleymansoylu/status/1397140780255416325
paylaşımıyla karşılık verdi.

Ben, GECE SÜLEYMAN SOYLU “DEVLET BAHÇELİ AĞZI” İLE BUGÜN DE DEVLET BAHÇELİ “SÜLEYMAN SOYLU AĞZI” İLE KONUŞTU! SONRA BAHÇELİ ” KİMSE AKLIMIZLA ALAY ETMESİN” DİYOR, KENDİSİ ALAY EDİYOR!..
https://twitter.com/BakiKarakol/status/1397113863586435072
diye yazdım, saat 11.54’te @BakiKarakol hesabımdan paylaştım.

Bahçeli, Soylu birbirlerine güzelleme yapıyorlar ama…
Asker kökenli “Korkut Eken” konusunda çelişkiye düşüyorlar!
Bahçeli adını anmadan Eken’e sahip çıkıyor, Soylu “Korkut Eken gibi tipler” diyerek Eken’i yeriyor!

Önceki gece Haber Turk TV kanalında Kübra Par sunumundaki “Açık ve Net Özel” canlı yayında, “İstediğiniz soruları sorun. Bütün sorularınıza yanıt vereceğim” dediği 4 gazetecinin zamanını çalma yeteneğini başarıyla (!) sergileyen Soylu’nun uzun uzun anlattığı özel siyasi yaşamına ve “sorulabilen” sorulara “yanıt diye verdiği konu dışı sözleri üzerinde durmayacağım.
“Özne değilim” deyip özne olduğunu söylemesi, “Hukuk” demesinin hemen peşine “Liderim Erdoğan’dır. Onun ne dediğine bakarım” demesi üzerinde de durmayacağım.
“Eski Türkiye” yergisi, “Yeni Türkiye” övgüsü üzerinde hiç durmayacağım.

Soylu, program sunucusu Par’dan sözü alır almaz, 45 dakika süren sözlerine başlarken, siyasete çocuk yaşta girdiğini söyledi.
Ardından…
Demokrat Parti (DYP) kökenli, Adalet Partisi (AP) İstanbul Gaziosmanpaşa ilçe başkanı, Doğru Yol Partisi (DYP) İstanbul il yöneticisi babanın oğlu olarak, merkez sağ siyasada piştiğini örneklerle anlattı.

O anlatılarında hırslı, kararlı, savaşımcı/mücadeleci, saygılı merkez sağ siyasi etiği, ekini (kültürü), anlayışı vardı ve bu çok net seziliyordu.
Kısaca…
Yermekle kalmayıp yerden yere vurduğu “eski Türkiye” dediği 18-19 yıl önceki Türkiye, Süleyman Soylu’yu merkez sağ siyasada çok güzel yetiştirmiş, donanımlı, iyi bir siyasetçi yapmıştı.
Ama…
Övdüğü “Yeni Türkiye”, fena bozmuş, çökertmişti; tarumar etmiş, tanınmaz hale getirmişti!
Savrulmanın tavanına da vurmuştu, tabanına da çakmıştı!

Süleyman Soylu, işte bunun ayırtında (farkında) değil, bunu göremiyor!

Beni şaşırtmayan diğerine gelince…
Önceki gece gazetecilerin zamanlarından çalıp siyasi yaşamından kesitler sunarken, siyasette ne kadar ustalaştığını, “siyasi parti lideri” olabileceğini bir çok kere vurgulayan Soylu’ya istifa çağrısında bulunan ve bu aralar erken seçimle yatıp erken seçimle kalkan, “adı lazım değil”, dünkü grup konuşmasında, ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin başı/1 numarası AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına “Haydi Erdoğan, vakit tamam; seçim zamanıdır şimdi bu zaman.
Allah’ını seversen seçimden kaçma, artık kaçma kardeşim.
Korkunun ecele faydası yok, sen de farkındasın bu durumun.
Haydi Erdoğan, er meydanında bekliyorum seni. Zaman sandık zamanıdır. Milletten korkma. Yakışmaz bize korkaklık, gel kardeşim seçimi yap, sandığı koy; Türkiye’yi, milleti, devleti namusuyla beraber aydınlığa çıkaralım.
https://www.chp.org.tr/haberler/chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglundan-manifesto
sözleriyle yakardı!

www.gercekgundem.com internet gazetesinde “Kılıçdaroğlu sefer çağrısı yaptı, CHP’liler sosyal medyayı yıktı” başlıklı haberi okuyunca saat 16.16’da @BakiKarako hesabımda HAYIR, HAZIR DEĞİLSİNİZ?!.
TANRI AŞKINA, HAZIR OLMAKTAN SİZ NE ANLIYORSUNUZ?!. “NASIL HAZIR OLUNUR”U http://bakikarkol.com’DA YAZDIĞIMDA OKURSUNUZ!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1397179738683285512
paylaşımında bulundum.
Yarın veya yarından sonra yazacağım…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.