AKP GENEL BAŞKANI CUMHURBAŞKANINA “PUTİN’E O HARACI ÖDEMEYİ AKLINDAN GEÇİRME” DİYE SESLENEN AKŞENER’DEN BAHÇELİ’YE YANIT!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Partisinin dünkü grup konuşmasında “Sayın Erdoğan, Partili Cumhurbaşkanı olarak göreve geldiğinden bu yana, ülkemizin dış borcu, tam 2 trilyon lira arttı. 2018’de aldığı yetkiyle sefa süren de, milletimizin kendisine gösterdiği güveni boşa çıkartan da, bizzat Sayın Erdoğan’dır” tümcelerinin ardından “İşte o nedenle” deyip sözlerini “Vakit Türkiye Vakti diye, iş başına gelenlerin, artık bu milletin yakasından düşme vakti, geldi de çattı. Haydi Sayın Erdoğan, vakit tamam. Çırpınmanın, çamura yatmanın, alemi yok. Milletimizin bu gidişe daha fazla tahammülü kalmadı. Artık vakit hesap vakti. Artık vakit sandık vakti. Artık vakit seçim vakti” https://www.yenicaggazetesi.com.tr/iyi-parti-lideri-meral-aksener-5-maasli-danismanlar-gelinler-damatlar-ve-yegenler-sarayda-sefa-suruyor-481565h.htmt diye sürdüren İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bana, önceki gün partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Demokratik hükmün icra günü geldiğinde, yani sandık er meydanına çıktığında bunlar dünyanın kaç bucak olacağını Allah’ın izniyle görecekler, dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacaklardır. Birbirlerine güvenmeyen bir ittifaka bu millet hiç güvenir mi? Birbirlerine çalım atmak için fırsat kollayan fikirsiz, hedefsiz, ruhsuz ve samimiyetsiz curcuna ittifakına Türkiye teslim edilir mi? Cumhur buna asla ‘Tamam’ demez. Millet, kökü dışarıda, özü yabancı başkentlerde olan CHP’sinden İP’ine, HDP’sinden diğerlerine kadar zilletin bütün ortaklarına demokrasiyle direnir, geldikleri gibi de yollamasını mutlaka bilir”

http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4898/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_19_Ekim_2.html sözlerini anımsattı.

Bahçeli, içinde yer aldıkları Cumhur İttifakı seçimden yenik çıkarsa, kazanan da Millet İttifakı olursa, iktidarı bırakmayacaklarını mı söylemek istiyor?!

“Demokrasiyle direnmek” ve “Geldikleri gibi yollamak” ne demek?!

Neyi, neleri vurguluyor?!

Yoksa, halkın kararına, iradesine karşı çıkacaklarını, direneceklerini, darbe yapacaklarını mı anlatmaya çalışıyor?!

 Akşener, bunları öngörmüş olacak ki, Sayın Erdoğan’ın uykularını da, fena hâlde kaçırdığımızı biliyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. Ama Sayın Erdoğan, hiç merak etmesin. Az kaldı, sandık ufukta göründü. Kendisini ilk seçimde emekli edip, çektiği bu çileye son vereceğiz. Bu vesileyle kendisine, şimdiden, emeklilik planlarını yapmaya başlamasını tavsiye ediyorum” sözlerinin bitiminde, sanki Bahçeli’ye yanıt niteliğinde şu sözleri etti:

“Elbette önümüzü kesmek isteyenler, karşımıza dikilenler olacak.

Buradan, onlara seslenmek istiyorum: Elinizden geleni ardınıza koymayın!

Ne yaparsanız yapın, durduramayacaksınız! Ne söylerseniz söyleyin, yolumuzdan saptıramayacaksınız! 4 değil, 40 yıl da uğraşsanız, bizimle baş edemeyeceksiniz! Ve size rağmen iktidara gelip size rağmen başaracağız! Ve o kutlu gün geldiğinde, siz utanacaksınız. Biz başardıkça, siz utanacaksınız. Türkiye büyüdükçe, milletimiz zenginleştikçe, siz utanacaksınız. Bize attığınız iftiralardan utanacaksınız. Bize ettiğiniz kötülüklerden utanacaksınız. Türkiye’yi öyle yöneteceğiz ki, yarın, “Peki siz ne yaptınız?” diye soracak olan torunlarınızdan utanacaksınız. Çünkü bizim yolumuz, hak yoludur, hakikat yoludur. Bizim yolumuz millet yoludur. Bizim yolumuz Ömer’in yoludur!”

Bu arada…

Akşener’in “Putin’e o haracı ödemeyi aklından geçirme” tümcesi ve bu tümceyle biten, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına şu seslenişi öneli ve dikkat çekiciydi:

“Geçmişte, sırf iç politikada rüzgar olsun diye yaptığın, dış politika giderlerinden sonra, her defasında verdiğin, tavizlerden yola çıkarak, seni şimdiden uyarmak istiyorum: Bu milletin parasını, daha fazla sokağa atamazsın. Eğer Afrin’de kalmak için, her iki senede bir, Putin’e, 2 buçuk milyar dolar ödeyeceksen, sana, ‘Ev sahibi değil, kiracı’ derler. Toprak bütünlüğünü koruyan bir Suriye, Türkiye’nin lehinedir. O nedenle, ya Esad’la masaya otur ve Şam Hükûmeti’nin egemenlik tesis etmesine yardımcı ol, ya da bölgedeki Mehmetçiğimizi korumak için gereken tedbirleri bir an önce al. Ama sakın, günü kurtarmak ve kamuoyunu oyalamak için Putin’e o haracı ödemeyi aklından geçirme.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.