AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ MAHİR ÜNAL “DEVLET”İ VE “İKTİDAR”I BİLSEYDİ, “KENDİLERİNİ DEVLET” BELLEMEZDİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

AKP, İstanbul ve Ankara gibi Büyükşehir Belediyeleri, 31 Mart 2019 Yerel Seçimler’inde CHP’ye kaptırıp “devasa akar”dan olduktan kısa bir süre sonra küçükten başlayan, giderek büyüyen zammın gelmediği mal, ürün vb kalmadı.

Elektrik, doğalgaz zamları, zamların tuzu, biberi oldu.

 

İlk başlarda tepkilerini sözlü dile getiren bu yurdun insanları peş peşe sokağa döküldüler, zamları protesto ettiler, zamların geri çekilmesini istediler.  https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/akpnin-kalesi-konyada-vatandaslar-isyan-etti-yalana-gerek-yok-gecinemiyoruz-6948075/

 

İktidar, vatandaşların tepkilerine kulak tıkarken, muhalefet, vatandaşların yanında yer aldı, sesi kulağı oldu.

 

Cumhur İttifakı İktidarı’nın başı AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, 11 Şubat 2022 Cuma günü Cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Zamlar ve zamların protestolarıyla ilgili soruya yanıtı “Muhalefetin spekülatif, elektrik ve doğalgaz konusundaki gayretlerini de boşa çıkarmak gerekiyor. Muhalefetin ‘ y a y g a r a ’sını kopardığı gibi bir durum söz konusu değil. Batıda şu anda elektrik fiyatları, doğalgaz fiyatları nerelerde, bizde ise biz vatandaşımızı rahatlatabilmek için elimizden gelen her türlü indirimi uyguladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik ve ezdirmeyeceğiz” https://www.gercekgundem.com/siyaset/326089/erdogan-elektrik-ve-dogalgazda-muhalefetin-yaygarasini-kopardigi-gibi-bir-durum-soz-konusu-degil?utm_source=share-twitter  oldu.

 

2 gün sonra (13 Şubat 2022 Pazar)…

https://www.mahirunal.com/ozgecmis linkinden özgeçmişini okuyacağınız Kahramanmaraş AKP Milletvekili, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, www.abcgazetesi.com internet gazetesinin saat 14.00’da yayına koyduğu “Mahir Ünal: Elektrik zamlarını devlet yapmadı” https://abcgazetesi.com/mahir-unal-elektrik-zamlarini-devlet-yapmadi-418429 başlıklı haberine göre, tv100 kanalında canlı yayınlanan “Pazar Siyasesi” programında Pınar Işık Ardor’un gündeme ilişkin sorularından birine verdiği yanıtta “Pandeminin başından itibaren doğalgaza ve elektriğe sübvanse getirdik. Doğalgazın %75’ini, elektriğin %50’sini yaklaşık 2 yıl boyunca devlet sübvanse etti. Almanya elektrik ve doğalgazda sübvanseye gitmedi ama biz yaklaşık 165 milyarlık sübvanse oluşturduk” diyordu, şöyle sürdürüyordu:

“Bu zamları devlet yapmıyor. Uluslararası piyasalardan gelen zamlar bir süredir yansıtılmaya başlandı. Bunun karşılığında ne yaptık. Asgari ücrette yüzde 50’ye varan bir artış yaptık. Yaşadığımız sorunlar pandemiden ve küresel anlamdaki ekonomik daralmadan kaynaklı bir durum. Bugün hiper enflasyon ABD’nin yaşadığı bir sorun değil mi?

Amerika’da yüzde 7’lere ulaşmış durumda enflasyon. Bütün dünya enflasyonla boğuşuyor.

Enerji Bakanımızın görüşmeleri ve çalışmaları var. Hazine ve Maliye Bakanımız bir paket açıkladı. Önümüzdeki hafta Bakanlar Kurulun’da bu konu gündeme gelecek ve sanıyorum bu konuda bir açıklama yapılacak. Hükümet ve devlet milletin yanındadır.”

 

Acı acı gülümsedim!

 

Anladım ki, Kahramanmaraş AKP Milletvekili ve AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “devlet”i bilmiyor, bilmediği gibi, bilinçlice, iktidar partisi olarak, kendilerini “devlet”in yerine koyuyordu, “devlet” olarak tanımlıyordu!

 

Ünal, orada duracaktı!

 

İlkin…

“Devlet”in ve “iktidar”ın ne olduğunu, iktidardaki siyasi partinin “devlet” değil, devletin işlerini yürüten, organize eden görevlisi olduğunu öğrensin!

Sonra da…

İktidardalar diye kendilerini “devlet” bellemesin!

 

Evet…

AKP’li Mahir Ünal’ın “Zamları devlet yapmıyor” sözünü doğru buluyorum.

Ama…

“Zamları, devlet görevlisi, iktidarımız yaptı” demesini beklerdim.

 

AKP’li Ünal demedi.

Demediği için yerdim, yeriyorum.

 

Deseydi…

AKP’li Ünal’ı alkışlardım…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.