AKP’Lİ BELEDİYE BAŞKANLARINA NE, NELER OLUYOR?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

4 Şubat 2022 Cuma günü Kocaeli yerel basınında ve ulusal basınımızda bir haber yer aldı.

Örneğin:

www.yenicaggazetesi.com.tr’de çıkan “Cumhuriyetin kuruluşunu hedef alan AKP’li başkandan skandal sözler: Yüz yıllık hesaplaşma olacak”

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/cumhuriyetin-kurulusunu-hedef-alan-akpli-kocaeli-buyuksehir-belediye-baskani-tahir-buyukakindan-skandal-sozler-yuz-yillik-hesaplasma-olacak-506835h.htm başlıklı habere göre, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Tahir Büyükakın, Çayırova’da düzenlenen “Yerel Yönetimler Danışma Toplantısı”nda konuşuyor.

“Geçmişte televizyonlarda açıkoturumlar yapılırdı. Bir tanesinde rahmetli Erbakan hoca, yapacaklarını sıraladıktan sonra Mesut Yılmaz, ‘Bunları nereden yapacaksın? Kaynağı nereden bulacaksın?’ diye sordu. Erbakan hocamız da ‘Heyhat! At sahibine göre kişner’ diyerek yanıt verdi” diyor, ekliyor:

“Evet, at sahibine göre kişner… Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve vizyonuyla memleketimiz kalkınıyor. Hem bölgesinde, yakın ve uzak coğrafyasında oyun kurmaya, kurulan oyunları da bozmaya başladı.”

Ardından “2023’te yüz yıllık hesaplaşma olacak” sözünü ve “İşte o hesaplaşmada Cumhurbaşkanımızın yanında yer alacak mısınız?” sorusunu soruyor.

Yoğun tepki alınca, “Sözlerim çarpıtıldı” diye açıklama yapan AKP’li Başkan Büyükakın’a sormak isterim:

“At” kim, “sahibi” kim?

Benzetmenin hoş olmadığınızın ayırtında mısınız?!

Böyle hep ayırtında olmadığınız sözler eden siyasetçi misiniz?!

“2023’te yüz yıllık hesaplaşma olacak” sözünüz de, ayırtında olmadığınız sözlerden mi?

Bu soruma “Evet” diye yanıt vermeye kalkmayınız!

Kalkarsanız, kendi tümceniz “İşte o hesaplaşmada Cumhurbaşkanımızın yanında yer alacak mısınız?” sizi yalanlar!

Ayrıca…

Bu tümcenizle, “liderinizi ele verdiğinizin ayırtında mısınız?!”

Bay Başkan, 2023’e ne kaldı!

Sabırlı olunuz!

2023’te “yüz yıllık hesaplaşma”yı buyurun yapınız, görelim!

 

Anlamadım gitti…

AKP’li Belediye Başkanlarına ne, neler oluyor?!

Hele de Kocaeli’ndekilere?!

Dün de…

Başiskele Belediye Başkanı AKP’li Yasin Özlü, partisinin “İlçe Danışma Toplantısı”ndaki sözleri basında haber oldu.  

Örneğin:

www.cumhuriyet.com.tr’de yayınlanan AKP’li Yasin Özlü CHP’yi hedef aldı: Böyle bir liderleri olsa Atatürk’ün heykellerini yıkarlar” https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/akpli-yasin-ozlu-chpyi-hedef-aldi-boyle-bir-liderleri-olsa-ataturkun-heykellerini-yikarlar-1908680 başlıklı haberde AKP’li Başkan Özlü konuşmasında “Vallahi iyi ki Erdoğan gibi bir liderin izindeyiz. Ya CHP’li olsaydık, Allah korusun. Bakın Erdoğan öyle bir lider ki… Bu CHP’liler var ya bu CHP’liler, eğer Erdoğan gibi bir liderleri olsa Atatürk’ün bütün heykellerini yıkarlar. Paralardan Atatürk resmini kaldırırlar, giderler onun heykelini dikerler” sözlerini ediyor.

Bak Başkan…

Liderinizi sevebilirsiniz, onun izinde olabilirsiniz.

Ama…

Tanımadığınız liderler hakkında “hüküm” vermeniz, hiç etik değil!

İyi ki CHP’li değilsiniz!

CHP’yi, CHP’lileri sizden, sizin gibilerinden Allah korumuş!

Dünya lideri Kemal Atatürk’ü, O’nun kendi düşünceleri, kendi elleriyle mayaladığı Cumhuriyet Halk Partisi’ni, O’nun izinde, O’nun partisi “CHP”de toplanan CHP’lileri tanıyor olsaydınız; hiçbir liderin, Kemal Atatürk’ümüz gibi olamayacağını, Kemal Atatürk’ümüzden başkasına “lider” veya “liderimiz” demeyeceğimizi; hiçbir zaman ve hiçbir koşulda “ebedi liderimiz”in heykellerini asla yıkmayacağımızı, paralarımızdan resmini asla kaldırmayacağımızı, başkasının heykelini asla dikmeyeceğimizi b i l i r d i n i z !

Bilmediğiniz için saçmalamış, kendi yaptıklarınızdan esinlenerek bizim de yapabileceğimizin hayalinde kendinizi avutmuş, bu kadarla kalmamış kendinizi inandırmış, “iftira atacak” noktaya gelmişsiniz!

Yazık!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.