MERAL AKŞENER: “O SANDIK GELDİĞİNDE KÖTÜLER GİDECEK, İYİLER GELECEK”!..

  • 0
150 150 bakikarakol

İzlememiş, dinlememiş, okumamış olabileceğiniz düşüncesiyle, hoşgörünüze sığınarak, bugün köşemi, Meral Akşener’in, partisi İyi Parti’nin dünkü Grup toplantısındaki konuşmasından özetle alıntıladığım kimi sözlerine bırakacağım:

 

// 6 siyasi parti liderinin, memleket meseleleri için, bir araya gelmesi önemlidir. Bu toplantı nedeniyle, Cumhur ittifakının bileşenlerini, bir garip rahatsızlık almış gibi gözükse de; biz İyi Parti olarak, bu toplantıyı önemli bir başlangıç olarak görüyoruz.

 

Son günlerde, hata üstüne hata yapan, beceriksizlikte adeta bir ekol haline gelen ve artık vadesini, ziyadesiyle doldurmuş bir iktidarın son çırpınışlarını izliyoruz. Her sıkıştığında, yalana, hamasete ve kutuplaştırmaya sığınan, Ak Parti iktidarının, artık elinde, hiçbir bahanesinin kalmadığını biliyoruz. Artık, takke yerlerde gezerken, tüm cesametiyle ortaya çıkan keli, çok net biçimde görüyoruz.

 

Yıllardır milletimize anlattıkları masallar, tutmadıkları sözler, beceremedikleri vaatler, artık gün gibi ortaya çıktı. Yalanların son kullanma tarihi geçti. Yalancılar için, artık yatsı vakti geldi.

 

Sayın Erdoğan hâlâ 2016 yılındaki sözlerini tekrar ediyor. Gerçekler ortadayken, hâlâ utanmadan çıkıp, yastık altı diyor. Bu sefer de, kur korumalı döviz hesaplarıyla, milletimize, dövizi ve altını bozdurma çağrısı yapıyor. Yahu insan biraz utanır… Hiç değilse, yüzü kızarır. Devletin tüm kaynaklarını tükettiniz. Merkez Bankası’nın tüm rezervlerini erittiniz.

Hâlâ milletimizin kenardaki birikimine, kadınların bileziklerine, takılarına göz dikiyorsunuz. Yazıklar olsun.

 

Sayın Erdoğan madem öyle; o zaman, sana bir sorum olacak: Madem milletimize, “Döviz ve altınlarınızı bozdurun.” çağrısı yapacaktın. O zaman, sen ve damadın, hazineyi, neden döviz ve altınla borçlandırdınız? Madem kenara döviz koymak, kötü bir şeydi, o zaman, yandaşlarınıza, neden dövizle gelir garantisi verdiniz? Bak, seni şimdiden uyarıyorum: Şayet, milletimizden topladığın altınlarla yine yandaşlarının cebini doldurmanın peşindeysen, hiç kusura bakma, bu defa başaramayacaksın. Bu cefakar millete, aynı kazığı bir defa daha atamayacaksın. Bunu böyle bilesin.

 

1 Ocak itibariyle, yüzde 125 zamlı, elektrik faturalarıyla karşılaştık. Sadece, kışın ortasında yapılan bu zamlar bile, iktidardakilerin gitmesi için, yeterli bir sebeptir.

 

İlginçtir; sanki zamların sorumlusu kendisi değilmiş gibi, Sayın Erdoğan da isyanda…

İşi gücü bırakmış, muhalefeti, “yaygaracı” diye suçlamakla meşgul.

Zamları ben mi yaptım kardeşim? Yahu çık, gez, gör. Tutan mı var?

Madem bize inanmıyorsun, cesaretin varsa, vatandaşın içine kendin çık.

 

Tüm bu zam furyası ve elektrik-doğalgaz faturası terörü sürerken, anı yaşamaya meraklı bir Cumhurbaşkanı varken, enflasyonla mücadele asla mümkün olmaz.

 

Aklı ve bilimi reddeden Sayın Erdoğan, ekonomistlerden sonra, şimdi de, Edison’u mezarında ters döndürmeye karar verdi. Biliyorsunuz kendisi, geçtiğimiz günlerde, Ak Parti iktidarından önce, hayatımızda sadece, mum ve gaz lambası olduğunu iddia etti.

 

Sayın Erdoğan; Sen duymak, görmek, bilmek istemesen de, biz milletimizin sesi olmaya, hakkını korumaya ve daima hakikati konuşmaya devam edeceğiz.

 

Enerji gibi, uzmanlık ve tecrübe isteyen bir alanda, marketçiden, manifaturacıdan, hafriyatçıdan, damattan, büyük oyuncu yaratmak isteyen vizyonun mimarı Sayın Erdoğan, nam-ı diğer Bay Kriz, dokunduğu her alanda olduğu gibi, enerjide yaşadığımız krizin de esas sorumlusudur.

 

Bugün yaşadığımız enerji krizi ve fahiş elektrik faturalarının sebebi, İran’ın her yıl olduğu gibi, doğalgazı kesmesi, küresel enerji fiyatları, veya kış şartları değildir. Sayın Erdoğan sebep, yaşadığımız enerji krizi sonuçtur.

 

Milletimizi içine hapsedildiği derin yoksulluktan, kurumlarımızı içine hapsedildiği liyakatsizlikten, bürokrasimizi içine hapsedildiği ciddiyetsizlikten, devletimizi içine hapsedildiği krizler sarmalından çıkarmak için ilk önce bu ucube sistemden kurtulacağız. Bu kadar basit.

O sandık geldiğinde kötüler gidecek, iyiler gelecek… //

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/iyi-parti-lideri-meral-aksenerden-akpye-yaylim-atesi-yastik-altindaki-altinlar-icin-iktidara-sert-sozler-510776h.htm

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.