ATATÜRK’ÜMÜZE!.. VE BERAT ALBAYRAK’IN İSTİFA ETMESİ GEREKEN BİR KURUM DAHA VAR…

  • 0
150 150 bakikarakol

Dünya lideri Kemal Atatürk’ümüz!
Sanki acelen vardı!
57 yaşında, 82 yıl önce bugün aramızdan ayrıldın!
Ama yüreğimizde, beynimizde capcanlısın!
Seninle yaşamak, yaşam kaynağımız!
Bize, yaşanacak ülke, demokratik, laik Cumhuriyet bıraktığın, “düşünme”yi aşıladın!
Çok teşekkürler!
Ve ne olur, içimizden, sana “düşman kesilenler”in çıkmasına, “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” diye bir “ucube”nin “Parlamenter Sistemi”mizin yerini almasına engel olamadığımız için biz sevenlerini bağışla!
Kızmakta, öfkelenmekte haklısın!
Böyle olacağını biliyordun!
Söyledin, uyardın!
Kendimizden sandığımız kimilerini, düşman işbirlikçisi olduklarını geç ayırt ettik!
Onları alt edeceğimizi de biliyorsun!
İnan alt edeceğiz!
Sevgi ve saygılarımızla.…

*

28 Saat aradan sonra, Berat Albayrak’ın istifasının, Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildiği, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca açıklandı. https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-iletisim-baskanligindan-berat-albayrakin-istifasiyla-ilgili-aciklama-6118345/

Bu kadar geç neden açıklandı?
Bir tümcelik olabilecek açıklama neden bu kadar uzun?
Albayrak, ınstagram hesabından yayınladığı istifa metninde https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/son-dakika-bakan-berat-albayrak-istifa-ettigini-duyurdu-6117067/ “affını isteme” gibi sözcükler olmamasına karşın, neden “Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.
Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir” diye yazıldı?
Bir “ucube” olan “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nden, neden “Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur” biçiminde yazma gereksinimi duyuldu.
İstifası kabul edilen Albayrak için “… sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir” demek, çelişki değil mi?

28 Mayıs 2020’de basına yansıyan haberde, yöneltilen soruya “Benim bu hayatta onur duyduğum iki ünvan var. ‪1.si Sadık Albayrak’ın oğlu olmak,‬ ‪2.si Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olmak” https://www.birgun.net/haber/berat-albayrak-damat-olmaktan-onur-duyuyor-302462 tümceleriyle yanıt verdiği yer alan Berat Albayrak’ın, linkini sunduğum “istifa metni”ni dikkatli okunduğunda, herkese teşekkür ederken, “kayınbabası”na etmediği, “kayınbabası”na “dargın” olduğu gözlenecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığından istifa ediyor ama istifa etmesi gereken bir kurum daha var.
Ama oradan istifa etmiyor.
Unuttu mu, yoksa orada kalıcı olmak mı istedi?
İstifasını kabul eden “kayınbabası” Cumhurbaşkanı, orayla ilgili de bir karar verir mi?

Orası, “Türkiye Varlık Fonu”.

Berat Albayrak, Türkiye Varlık Fonu’nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili’dir. https://www.tvf.com.tr/biz-kimiz/yonetim/yonetim-kurulu

Berat Albayrak, AKP üyesidir.
AKP üyeliğinden istifa edip etmemesi konu değil.
Ama…
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa ettiğine göre, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’nden de istifa etmesi gerekirdi.
Bu benim düşüncem.
Etmesi, şık olurdu, etik olurdu, örnek olurdu.
Eder mi?
Ederse, “kabul” görür mü?
Bilemem.
Gönlüm, etmesinden yana.
“Öneri olarak algılasın, istifa etsin” derim.
Karar kendisinin…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.