BAHÇELİ ZORDA, ÇÜNKÜ “FİLİZLENEN AZGIN MİLLİYETÇİLİK” VURGUSU, YERGİSİ AKP’Lİ VEKİLDEN GELİYOR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

14 Ocak 2021 Perşembe akşamı KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu; bir gün sonra, öğlen saatlerinde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, eski AKP’li, eski AKP eski Milletvekili Selçuk Özdağ; aynı gün saat 18.00 sıralarında gazeteci yazar Orhan Uğuroğlu saldırıya uğradı!
Üçü de “Ülkücü” kökenli.
Üçüne de evlerinin önünde saldırıldı!

Saldıranlar; yandaş www.haberturk.com internet gazetesinden, dünya lideri Kemal Atatürk’ün çok fena karşıtı Nagehan Alçı, Cuma günkü saldırılardan sonra ulaşıp “Peki kim bu saldırganlar? Hem Selçuk Özdağ, hem de Özdağ’ın Sayın Bahçeli’ye yönelik eleştirilerini kaleme alan gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun aynı gün saldırıya uğramasına ne diyorsunuz? Bu bir tesadüf olamaz herhalde?..” sorularını yönelttiği MHP Genel Başkan Yardımcısı “ağzı bozuk” Semih Yalçın’ın “Bu hareketin delisi çoktur… Talimat falan dinlemezler…” https://www.haberturk.com/yazarlar/nagehan-alci/2939413-bu-saldirilar-ne-anlama-geliyor-hem-semih-yalcin-hem-de-selcuk-ozdag-ile-konustum dedikleriydi.
“… biz 80 öncesinin içinden geldik” tümcesiyle de, 12 Eylül 1980 faşist askeri darbesi öncesine vurgu yapma gereksinimi duyması çarpıcıydı!..

Dün (18 Ocak 2021 Pazartesi) twitter üstüne twitter atan MHP Genel Başkanı ve “Cumhur İttifakı” ile “Cumhur İttifakı İktidarı” ortağı Devlet Bahçeli, Yardımcısı Yalçın’ın bu sözlerinden rahatsız olmalıydı! http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4755/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_sosyal_medya_hesabi_twitter_uzerinden_yayinladiklari_mesajla.html
Öyle sezinledim.

“Cuma saldırıları”ndan üç gün sonra, “saldırılar”a ilişkin paylaştığı twitterlarda gene tehditler savuran, gözdağı veren Bahçeli, anladığım kadarıyla, özellikle 1980 öncesi sürecin açılıp konuşulmasından, yazılıp çizilmesinden çekiniyor!
Bunu da, o yıllarda, “Ülkücü Hareket” içinde birlikte olduğu, şimdi başka siyasi oluşum ve düşüncelerde yer alanların yapacaklarından korkuyor!
Onlardan hiç birinin konuşmasını, yazmasını, “1980 öncesi süreçteki Devlet Bahçeli”yi gündeme taşımasını istemiyor!

Selçuk Özdağ, o döneme ilişkin sözler edip yergilerde bulununca, gazeteci yazar Orhan Uğuroğlu da onları Yeniçağ Gazetesi’ndeki köşesinde yazınca saldırıya uğradılar!

Amaç belli:
Korkutmak, susturmak!
Başkalarına gözdağı vermek!

Bu amaca ulaşılır mı?
Sanmıyorum.
Bir kere ok yaydan çıktı…

Devlet Bahçeli’nin satır aralarında korku ve tedirginliğini taşıyan dünkü twitterları yazmasında, şimdi Ankara AKP Milletvekili ve AKP iktidarlarının eski “Devlet Bakanı” Deniz Yıldırım Tuğrul Türkeş’in, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu “Türk Devlet ve Toplulukları Dostluk, Kardeşlik ve İşbirliği Vakfı’nın (TÜDEV’in) internet sitesinde 17 Ocak 2021 Pazar günü yayınlanan “Azgın Milliyetçilik: 21’inci yüzyılın ilk çeyreğinde Dünya ve Türkiye’deki gelişmeler üzerine” https://odatv4.com/sozu-kaba-kuvvet-olan-azgin-milliyetcilige-karsiyim-17012131.html başlıklı yazısının da etkisinin olduğunu düşünüyorum.

Devlet Bahçeli’nin 6 Temmuz 1997’de Genel Başkan koltuğuna oturduğu MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in, Bahçeli ile anlaşmazlığa düşen ve 2015’te AKP’ye katılan D. Y. Tuğrul Türkeş, twitter hesabından da “Açıkça ifade ediyorum ki: Ben, filizlenen bu azgın milliyetçiliğe karşıyım.
Azgın milliyetçiliğin hiçbir fikri derinliği bulunmaz. Yarının Türkiye’siyle ilgili hiçbir fikri yoktur. Sözü de, hareketi de salt kaba kuvvettir. Bu nedenle de milleti temsil edemez” diye yazdı.

“Filizlenen azgın milliyetçilik”!..

AKP’li Tuğrul Türkeş ne demek istiyordu?!

Devlet Bahçeli ve kurmayları, ittifak ortağı parti Milletvekilinden gelen bu sözü ve diğerlerini nasıl değerlendirecekti, yorumlayacaktı, bu söz/sözler üzerinde nasıl bir siyasa belirleyecekti, karar alacak?!

Bahçeli zorda!
Çünkü:
“Filizlenen azgın milliyetçilik” vurgusu, yergisi AKP’li vekilden geliyordu!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.