BAHÇELİ’NİN, ERDOĞAN’A “AYRILAMAZSIN, BIRAKAMAZSIN” SÖZCÜKLERLE SESLENMESİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Anımsayacaksınız…

“Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”nin “Yürütme”nin de başı AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart 2024 Cuma günü, iki oğlundan küçüğü Necmettin Bilal Erdoğan’ın “Yüksek İstişare Kurulu Üyesi” olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)’nın İstanbul Bakırköy’deki “Sinan Erdem Spor Salonu”nda “7’inci Gençlik Buluşması” etkinliğine katıldı.

İlkin, TÜGVA’nın 81 il temsilcileriyle bir araya geldi, bir konuşma yaptı, ardından büyük salona geçti, TÜGVA’lı gençlere seslendi.

 

Erdoğan, “Artık sizlerin zamanının misafiri olan bir büyüğünüzüm. Ben misafirim, siz ev sahibisiniz” tümcesini ettiği TÜGVA’lı gençlerle buluşmadan önce, TÜGVA’nın 81 il temsilcilerine şu tümceleri etmişti:

“Malum 31 Mart Türkiye’de bir dönüm noktası. Ve bu dönüm noktasında tüm İslam dünyasının gözleri Türkiye’de. Türkiye’de ne olacak? Her ne kadar bu bir genel seçim değilse de yerel seçimde gözler, AK Parti’nin bu seçimlerden alacağı netice ne olacak? Onun için tabii çok güçlü bir gençliğe sahip olan davamız, sandıkları adeta patlatırcasına 31 Mart akşamında o farklı bakanlara gereken cevabı verecektir diye inanıyorum. Ardı arkası kesilmeyecek şekilde çalışmalarımı sürdürüyorum. Adeta nefes almaksızın koşturuyoruz. Çünkü benim için bu bir final. Yasanın verdiği yetkiyle bu seçim son seçimim ama buradan çıkacak netice benden sonra gelecek kardeşlerim için bir emanetin devri olacak. Onun için de hazırlıklarımızı buna göre yapıp, adımı da buna göre atmamız lazım ki çok farklı bakanlara karşı gereken cevabı istiyoruz ki 31 Mart akşamı verelim. 1 Nisan’dan itibaren de yeni bir dönemi inşallah başlatalım.” https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiye/erdogan-benim-icin-bu-bir-final-son-secimim-2183622?utm_campaign=Cumhuriyet&utm_medium=SliderHaber&utm_source=Anasayfa

(VİDEO : https://www.youtube.com/watch?v=MCk1p2_Zk_w)

 

 İki gün sonra (10 Mart 2024 Pazar), Kamutay (TBMM) Başkan Vekillerinden AKP’li Bekir Bozdağ’ın açıklaması basında yer aldı. https://www.gercekgundem.com/siyaset/bekir-bozdag-erken-secim-karari-cikarsa-erdogan-ucuncu-kez-aday-olabilir-453868

Bozdağ, Kamutay’ın erken seçim kararı alması durumunda, Erdoğan’ın “Cumhurbaşkanı aday” olabileceğini söyledi.

Tartışı başladı ve sürüyor.

(Ayrıntılara girmeyeceğim.)

 

Aynı gün, MHP’nin 14’üncü Olağan Büyük Kurultay’ı vardı; “Genel Başkan”lığa tek aday Devlet Bahçeli idi.

(Bahçeli, 6 Temmuz 1997 günü yapılan 5’nci Olağanüstü Kongre’den beri Genel Başkan.)

 

Bahçeli, 10 Mart 2024 Pazar günkü Kurultay’da konuştu ama konuşması MHP’nin resmi internet sitesi www.mhp.org.tr’de yayınlanmadı, yerine “teşekkür konuşması” kondu.

Ancak…

Gazetelerin internet siteleri, Bahçeli’nin “Kurultay konuşması”nı genişçe yayınladılar.

Örneğin:

Cumhuriyet Gazetesi, internet sitesinde “Oyların tamamını aldı: Devlet Bahçeli yeniden genel başkan seçildi” https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/oylarin-tamamini-aldi-devlet-bahceli-yeniden-genel-baskan-secildi-2186628?utm_campaign=Cumhuriyet&utm_medium=SliderHaber&utm_source=Anasayfa (https://www.youtube.com/watch?v=Y5V0nlinfCU) başlığıyla yayınladı.

 

www.cumhuriyet.com.tr’nin anılan haberine göre, bin 295 delegenin tamamının oyunu alarak, 11’inci kez “Genel Başkan” seçilen Devlet Bahçeli, “Kurultay konuşması”nda “Geçenlerde basından öğrendiğim kadarıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın bir konuşması özellikle sol cenahlarda büyük bir iştah olarak kabul edilmiştir. Buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmek istiyorum” diyor ve ekliyor:

“Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın. Cumhur İttifakı olarak yanındayız. Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak sizi görmek istiyoruz.”

Yanlış okumadınız!

 

“Cumhur İttifakı”ndaki siyasi partilerden “MHP”nin Genel Başkanı Milletvekili Devlet Bahçeli, halktan 27 milyon 843 bin 692 (%52,18) oy alan ve “Cumhurbaşkanı” seçilen AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Ayrılamazsıni bırakamazsın” diye sesleniyor!

 

Siyasi parti Genel Başkanı Milletvekili Bahçeli, seçmenden kaç oy almış ki…

28 milyona yakın seçmenin “oy”u ile “Cumhurbaşkanı” seçilen ve “Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanlığı makamı”na oturan “Cumhurbaşkanı”na “ayrılamazsın”, “bırakamazsın” diyor?!

 

Kaldı ki, Türk halkının varlığı bir kişiye bağlı değildir!

Kaldı ki, Türk halkı bir bütündür, tek kişiye sığınmaya ne izini ne geçit vermez, bir vatandaşını dahi yalnız, sahipsiz bırakmaz!

Kaldı ki, Türk halkı, “Cumhur İttifakı” demek değildir!

Kaldı ki, değil “yeni yüzyıl”ın, yüz yılların tek kurtarıcısı, biri veya birileri değil, Türk halkının kendisidir!

 

Bahçeli’ye bu sözleri yazanlar, okutanlar, söyletenler kabul edilemez yanlışlarının ayırtındalar mı?!

 

Bahçeli, ağzından çıkan sözlerin ayırtında mı?!

Ayırtında olsa da, olmasa da fena, kaygı verici!

 

Sormak isterim:

“Cumhur İttifakı” ortaklarından MHP Genel Başkanı Milletvekili Devlet Bahçeli, halk tarafından seçilmiş “Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı”na, emredercesine “ayrılamazsın, bırakamazsın” deme gücünü nereden alıyor?!

 

Oysa Bahçeli’nin “devlet adamı donanımı”da, nazik, kibar, saygılı, haddini, yolu yordamı bilen vb biri olduğu zaman zaman yazılır, çizilir, konuşulurdu!

Tanrı aşkına şimdi bu sözcükler ne?!

 

Ve…

Merak ediyorum:

Bahçeli, Erdoğan’ın, TÜVGA’daki konuşmasından alıntıladığım sözlere, her bir tümcenin satır aralarına hiç odaklandı mı?!

Erdoğan’ın söylemek istediklerini anlayabildi mi?!

 

Odaklanıp anlayabilseydi, “hükmeden” sözcükleri, “hükmeden ton”la söylemezdi, “diplomatik dil” kullanırdı!

Örnek de olurdu!

 

Ok yaydan çıktı!

Her şey “Arapsaçı”na döndü!

Önü görmek, öngörülerde bulunmak zor!

Gene de Türk halkı düşünecek, doğruyu, yapması ve yapılması gerekeni/gerekenleri bulacak, yaşama geçirecek!

Bu umudun, kararlılığın mayası, güvenle izlenecek yol,  dünya lideri Kemal Atatürk’ümüzün “Söylev”inde, “Gençliğe Hitabe”sinde, “devrim ve ilkeleri”nde, “söylemleri”nde vb!

Yeter ki defalarca açıp okuyalım, okunmalarını sağlayalım!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.