BİRER GÜN ARAYLA KONUŞAN AKP GENEL BAŞKANI CUMHURBAŞKANI’NDAN VE GENEL BAŞKANVEKİLİ KURTULMUŞ’TAN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, önceki gün (19 Aralık 2021 Pazar) Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen 2021 İlim Yayma Akademi Ödülleri Töreninde konuştu.  https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134024/cumhurbaskani-erdogan-ilim-yayma-odulleri-toreni-ne-katildi

“Bizim emperyalizme karşı verdiğimiz mücadele, hakkı, adaleti, hukuku, hakkaniyeti üstün tutma, insanlığımızı koruma mücadelesiydi” tümcesinde bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi vurgulayacak  iki sözcüğü söylemesini de beklerdim.

 

“Neymiş efendim faizleri düşürüyormuşuz. Benden başka bir şey beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa, onu yapmaya devam edeceğim. Hüküm bu” tümceleri bana, yürürlükteki Anayasa’nın değiştirilemez, değiştirilmesi dahi teklif edilemez ilk 4 Maddesini anımsattı.

 

“Coğrafyamızdaki iki asırlık kavganın gerisinde ne varsa, bugünkü gelişmelerin gerisinde de o vardır. Cumhuriyetimizin bir asra yaklaşan tarihindeki kalkınma hamlelerimizin önünün kesilmesinin sebebi neyse, bu gelişmelerin sebebi de aynıdır” tümcelerini doğru buldum, karşıt belledikleri için kullandığı “Anırsalar da, anırmasalar da, elhamdülillah, biz doğru yoldayız” tümceyi ise çok sert, kırıcı ve incitici buldum.

 

“Bu ülkeyi, emperyalistlerin çizdiği haritaların cazibesine kapılıp bölmeye çalışanların silahlarından çıkan kurşunlara terk etmedik ve terk etmeyeceğiz. Bu ülkeyi 1 dolar karşılığında vatanlarını satanların ellerine de bırakmadık, bırakmayacağız. İnşallah bu ülkeyi döviz kuru üzerinden yeniden şekillendirmek isteyenlere de teslim etmeyeceğiz” paragrafındaki ilk tümceyi anlamlandıramadım!

Öyle bir durum mu oldu, oluyor, var?!

İkinci tümcede vurgulanan 1 dolar karşılığında vatanlarını satanlar kimler?!

Son tümceye inşallah sözcüğü ile başlamak, kararlılığı yumuşatıp temenniye dönüştürmüyor mu?!

 

Ekonomiden anlamam.

Size sorayım:

“Ekonomide bir kural vardır, dere yatağında akar ve bizim de şu anda takip ettiğimiz yol budur” tümcesiyle anlatılan, ekonomik kurallara uygun anlatı mı?!

 

Ve…

Aynı gün 3’üncü Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi nedeniyle Afrikalı gençlerle bir araya geldi.

Onlardan yönetilen bir soru üzerine “Gerçekten bu ekonomik kurtuluş savaşı mücadelemizi başarılı bir şekilde sürdürüyoruz” dedi, ekledi:

“Biz kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz ve milletimizi, vatandaşımızı faize ezdirmeyeceğiz ve inşallah en kısa zamanda da enflasyon aşağı inmeye başlayacak çünkü faiz sebep, enflasyon neticedir, bu da benim tezimdir.”

https://www.gazeteduvar.com.tr/erdogan-afrikali-genclere-anlatti-faiz-sebep-enflasyon-neticedir-bu-da-benim-tezimdir-haber-1546094

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, aynı gündeki iki toplantıda bu sözleri ederken, bir gün önce (18 Aralık 2021 Cumartesi) Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ankara Kızılcahamam’daki AKP İstanbul Mahalle Başkanları ve İstişare ve Değerlendirme Toplantısında şunları söylemişti:

“Osmanlı’yı da dağıtan zihniyet, Türkiye’yi dağıtma fikrinden de vazgeçmiş değildir. Bu coğrafyayı paramparça etme fikrinden vazgeçmiş değildir.” https://www.gazeteduvar.com.tr/kurtulmus-muttefiklerimize-pisirik-bir-muttefik-olmadigimizi-gosterdik-haber-1546013

 

Çok doğru sözler.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u, alıntıladığım doğru sözlerinden ötürü kutluyorum.

 

Tarihçi olmamasına karşın, tarihi gerçekleri, bu kadarlık da olsa, eğip bükmeden dile getiren, dile getirme cesaretini gösteren Kurtulmuş’un, Osmanlı’yı çökerten zihniyeti daha bir açmasını, günümüzdeki uzantılarına, örnekleme yöntemiyle değinmesini isterdim!

 

Kurtuluş Savaşı’nda Çanakkale, Erzurum, Batum ve Azerbaycan cephelerinde savaşmış, Balkan Savaşına katılmış, Sakarya Meydan Savaşında ise yaralanarak gazi olmuş Binbaşı dedenin torunu siyasetçi Numan Kurtulmuş’tan çok şey mi istemiş olurdum?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.