BRE CAHİLLER, ALLAH, CENNETİ’NDEN ADEM İLE HAVVA’YI NEDEN KOVDU?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

“Erdoğan Türkiye’yi öyle sisli puslu hale getirdi ki bu karanlıktan onu konuşarak çıkamayız. Düşündüm ki artık Erdoğan’ı konuşmanın pek bir anlamı yok, zaten çirkin küfürbaz dil bu onun dili. Biz onun seviyesine inmeyiz, inmemeliyiz de sade vatandaş da bunu görüyor.

Ülkeyi öyle bir hale getirdi ki artık sadece kendisini konuşmanın hiçbir anlamı kalmadı. Çünkü mesele Erdoğan değil mesele Türkiye. Türkiye’nin hayalleri öldü. Türkiye’nin geleceği için hepimiz korkuyoruz ve ciddi bir endişe içindeyiz. Gittiğimiz sahalarda bunu görüyoruz. Gönlü yaralı genç nesiller, mutsuz gençler oluştu; biz ülkenin ölen hayallerini seyretmeyeceğiz.

Bu ülkenin geleceğini düşünerek Erdoğan’a hakkımızın helal olmadığını söylemekten daha çoğunu yapmak zorundayız. Onun en büyük suçu bitirdiği ekonomi değil aslında daha büyük suçlar işlediğini biliyoruz. Onun en büyük suçu bu ülkenin hoşgörüsünü yok etmek oldu. Eskiden komşu komşunun külüne muhtaçtı farklı düşünsek bile komşu komşunun külüne muhtaçtı. Oturur konuşurduk sohbet eder kucaklaşırdık en azından bayramlarda bir araya gelirdik. Hoşgörüyü yok etti. En büyük düşmanlık bu.

Artık kendisini kenara itip hoşgörüsüzlüğü azaltmaya yönelik adımlar atmanın zamanıdır.

Amacım yarın yöneteceğimiz devletin çeşitliliğiyle gurur duyacağımızı ve kapsayıcı olacağımızı halka anlatmak. Farklılıklarımızı düşmanlık olarak değil zenginlik olarak görmek.

Gittiğim hiçbir yerde zorunlu olmadıkça ne Erdoğan’ı ne de partisini konuşacağım.

Erdoğan’ı artık konuşmanın bir anlamı yok. Nasıl bir adalet sistemi getireceğiz onu konuşmak istiyoruz. Sadece ekonomiyi yok etmedi Erdoğan verimliliği de bitirdi. Erdoğan’ı konuşacağımıza ülkenin verimliliğini nasıl yeniden artıracağımıza yönelik adımlarımızı atmak durumundayız.” https://www.gercekgundem.com/siyaset/322298/kilicdaroglundan-yeni-karar-zorunda-olmadikca-ne-erdogani-ne-de-partisini-konusacagiz?utm_source=share-twitter

Sözlerin sahibine koca bir G Ü N A Y D I N !..

 

Tarikat ve cemaatler, devletle rekabete meyletmedikten, devleti ele geçirme hatasına düşmedikten sonra…” http://www.mhp.org.tr/htmldocs/mhp/4942/mhp/Milliyetci_Hareket_Partisi_Genel_Baskani_Sayin_Devlet_BAHCELI__nin_TBMM_Grup_Toplantisinda_yapmis_olduklari_konusma_18_Ocak_2.html sözünden ötürü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de “Üsküdar’da sabah oldu” diyorum.

 

2017’de çıkardığı “Şahane bir şey yaşamak” şarkısında yer alan “… Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” dizesinde “Cahil Havva ile Adem” dediği için hedefe konulan sanatçı Sezen Aksu’ya çatanlardan biri, Bahçeli.

 

Bahçeli, az yukarıda paylaştığım sözünü ettiği partisinin dünkü grup konuşmasında şunları da söylüyor:

Yazdığı ucube bir şarkının sözleri arasında, Hz. Adem ile Hz.Havva’ya cahil diyen sorumsuz ve şuursuz bir sanatçının alamet olarak bindiği sefalet ve rezalet hali dünyevi kıyameti olan cehalet çukurunun açık seçik bir numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki, serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme.”

 

“Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” dizesinin bir üstünde denildiği gibi, “Binmişiz bir alamete / Gidiyoruz kıyamete”!

 

Bahçeli bilmez mi, yerden yere vurduğu Sezen Aksu’nun yakın tarihe kadar, Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifakı İktidarı ortağı AKP’nin önde gelen destekçilerinden biri olduğunu, “Yetmez ama evet” çığırtkanlığı yaptığını?!

 

Ya, yandaş Yeni Şafak Gazetesi’nin kışkırtıcı yayınları etkisinde kalan, Diyanet İşleri, Diyanet-Sen, daha daha başkaları da bilmezler mi?!

 

Sezen Aksu’yu protesto etmek amacıyla, önceki gece Aksu’nun Beykoz’daki evinin önünde toplanan “Milli Beka Hareketi”ne ve hareketin “Bugün burada toplanmamızın sebebi, Sezen Aksu’nun yazmış olduğu bir şarkının içinde geçen ’Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva’ya’ sözlerine tepki vermek. İnsanlığın atası olan İlk Peygamber Hz. Adem Aleyhisselama ve Hz. Havva Annemiz Aleyhisselama alenen aşağılanmasına karşılık bu ’Minik Cahile’ haddini bildirmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki, biz buraya kimseyi tehdit etmeye gelmedik, biz buraya bu Milletin ve bu Ümmetin haklı sesi olmaya ve bu kalenin de İslam’ın son kalesi olduğunu dosta düşmana haykırmaya geldik”  https://www.cumhuriyet.com.tr/yasam/sarkisi-uzerinden-hedef-gosterilen-sezen-aksu-evinin-onunde-protesto-edildi-1900891 sözlerini eden Başkanı Murat Şahin’e ne demeli?!

 

Sezen Aksu’yu hedefe koyanlara, koyduranlara, ağır sözcük ve tümcelerle yerenlere sormak isterim:

Bre cahiller, Allah, Cennet’inden Adem ile Havva’yı neden kovdu?!

Adem ile Havva kovulmalarına neden olan eylemleriyle Allah’ın yasağına ilk uymayan, karşı çıkan değiller mi?!.

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.