ÖZTRAK, “AZİZ HATIRASI” SÖZÜYLE MENDERES’İN TÜRKİYE’YE, TÜRK HALKINA, TÜRK ELERKİSİNE VERDİĞİ BÜYÜK ZARARI ÖTELEYEMEZ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı geçen hafta bugün (12 Ocak 2022 Çarşamba) partisinin grup konuşmasının bir yerinde  “Şu anda Edirne’deki en büyük hesabı, İmralı’dakine verecek. Zannediliyor ki her yer şu anda tozpembe. Değil, onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var ve bu hesaplaşmayı da yapacaklar.” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134287/-onceligimiz-istihdami-artirarak-milletimizin-gecimini-guvence-altina-alip-hedeflerimizi-birer-birer-hayata-gecirmektir- deyince, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bir hafta sonra dün, partinin grup toplantısında yanıt verdi.

Özetle:

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, geçen hafta, yargı süreci devam eden Selahattin Demirtaş’ı, gitti, terörist başı Abdullah Öcalan’a şikayet etti. Dedi ki, ‘Edirne’deki, en büyük hesabı, İmralı’dakine verecek.’

Rezalete bakar mısınız? Türk yargısının düşürüldüğü şu duruma bir bakar mısınız? Neymiş, en büyük hesabı, İmralı’daki kesecekmiş. Yazıklar olsun. Sayın Erdoğan; bu memlekette, eğer bir hesap kesilecekse, onu Yüce Türk Yargısı keser. O kadar. Makamının ciddiyetinin farkına var artık. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, böyle abuk sabuk konuşamaz. Kendine gel. Belli ki, 2019 seçimlerinden ders almamışsın. Anketlerde çakılınca, yine gidip, Cumhur İttifakı’nın pek de gizli olmayan, gayri resmi ortağının peşine takılıyorsun. Geçen sefer, mektupla işi kurtarmaya çalışmıştın, görüyorum ki, bu sefer başka oyunlar peşindesin. Seni şimdiden uyarıyorum; eğer arzu ettiğin hesabı kesmesi için, ‘İmralı’dakini’, İmralı’dan çıkarmanın peşindeysen, orada duracaksın. Sakın ha. Yapma. Seçim kazanmak için, böyle bir kötülüğü, bu memlekete yapmaya kalkma. Belki küçük ortağını ikna edebilirsin ama karşında bizi bulursun. Bu memleketi, senin seçim kazanma hırslarına yedirmeyiz. Şehitlerimizin aziz hatırasını, senin siyasi hesaplarına ezdirmeyiz. Bunu böyle bilesin.”

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/iyi-parti-genel-baskani-meral-aksenerden-erdogan-cok-sert-ocalan-tepkisi–501329h.htm

 

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı 15 Ocak 2022 Cumartesi günü Aydın’da toplu açılış töreninde konuşurken de, “Ülkemizin kalkınmasını engelleyen, demokrasinin, hak ve özgürlüklerin gelişmesine tahammül edemeyen zihniyet, ne kadar gizlemeye çalışırsa çalışsın bugün de kendini belli ediyor” https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/134330/-ulkemize-kazandirdigimiz-eser-ve-hizmetlerin-uzerine-insa-edecegimiz-buyuk-ve-guclu-turkiye-hedefine-mutlaka-ulasacagiz- deyip “Ne diyor? ‘Erdoğan’ın akıbeti de Menderes gibi olacak’ diyorlar. Ey CHP’nin atıkları, biz bu yola çıkarken beyaz kefenimizi giyerek çıktık. Bizi bu tür tehditlerle korkutamazsınız” diye ekleyince yanıt 5 gün sonra Tekirdağ CHP Milletvekili, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi.

Öztrak, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı bitiminde özetle şöyle konuştu:

“Erdoğan, Aydın’da çıktı kendisini, rahmetli Adnan Menderes ile mukayese etmeye kalktı. O Menderes ki, kendisi Başbakanken, ticarete atılmak isteyen oğluna, ‘Ticaret yaptığında alıp sattığın ben olurum. Ben Başbakan olduğum müddetçe, senin ticaret yapmana müsaade etmem’ diyecek kadar, hassas. Nüfuz ticaretine izin vermeyecek kadar, ciddi bir devlet adamıydı. Erdoğan ise, ‘Tüccar siyaset yapacağız’ diyerek, 2003’te göreve başlamıştı. Elindeki bir yüzükle yola çıkıp, yolda, evlatlarının aldığı gemilere, ‘Gemicik’ dedi. Rüşvetten aklanmayan bakan müsveddelerini, bu ülkenin büyükelçisi yaptı. Bugün de Milletin vergileriyle yapılan saraylarda yaşıyor. Erdoğan, Menderes’le kendini kıyaslayarak, rahmetli Menderese büyük ayıp etmiştir. Erdoğan, Menderes’in kesip attığı tırnak olamaz.  Erdoğan, rahmetli Menderes’in aziz hatırasını, istismara başladıysa, kefen ve demokrasi edebiyatına sarıldıysa, seçimin de eli, artık kulağındadır…” https://www.gercekgundem.com/siyaset/322145/chp-sozcusu-faik-oztrak-erdogan-adnan-menderesin-kesip-attigi-tirnak-olamaz diyor.

 

“Menderes’in aziz hatırası” mı?!

 

Menderes’in, ticarete atılmak isteyen oğluna ettiği sözden başka hangi “aziz hatırası” var?!

 

Olmadığını, Menderes döneminin zulmünü görmüş, tanık olmuş, yaşamış CHP’li ailenin oğlu Faik Öztrak bilmez mi?!

 

Bilmediği kadar, bilmesine karşın böyle konuşuyorsa, kabul edilir değil!

 

Partim CHP’min Tekirdağ Milletvekili, Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye’ye, Türk halkına, Türkiye’nin kurtarıcısı, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu dünya lideri Kemal Atatürk’ümüze, Kemal Atatürk’ümüzün Devrim ve İlkelerine, Türk elerkisine (demokrasisine) verdiği büyük zararı, “Menderes’in aziz hatırası” sözüyle öteleyemez!

 

Milletvekillerine “Siz isterseniz hilafeti bile geri getirirsiniz” diyen, “gericiliğin ve gericilerin ağa babası”, emperyalist ABD’nin İngiltere’nin işbirlikçisi Adnan Menderes değil midir?!

 

Menderes’in ve iki arkadaşının idamı, af edilmez yanlıştı!

Bu da, emperyalistlerin, gericiliğin ve gericilerin önünü açmak, Türkiye’yi 2’inci Sevr’e götürmek planlarının öznesiydi!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.