ÇATLASALAR DA, PATLASALAR DA, TÜRK HALKI DÜN ATA’SINI EN İÇTEN VE EN GÖRKEMLİ BİÇİMDE ANDI!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Dün 10 Kasım’da Türk halkı, aşağıda üç örneğini okuyacağınız saçmalıkları söyleyen, yazan ve bunlarla aynı kafada olanlar çatlasalar da, patlasalar da, iç-dış düşmanları her saldırdıklarında sevenleri kat kat artan Ata’sı dünya lideri Kemal Atatürk’ü, saat tam 9’u 5 geçe ayakta, nemlenen gözlerle, en içten gururla, sevgi ve saygıyla en görkemli biçimde andı!

Anıtkabir, Devlet Töreni’nden sonra, saat 21.00’a kadar doldu taştı!

 

Buradan ders, ileti çıkarmayan Atatürk ve Atatürk Türkiye’si karşıtlarından bir kadın, “Kadınlar için 2001’den sonra bir milat yaşandı. Öyle bir milat ki, sosyal hayatta, siyasette, kamuda, bürokraside olmayan kadınlar ve ilk olarak yıllar sonra kadın seçilme hakkını elde etti, partimiz sayesinde.

2002 yılında kurucu kadın kolları başkanı olarak başladığım siyasette, o günlerde kadınların sokağa çıkması, hele de siyaset yapması çok zor iken, bugün Urfa’da geldiğimiz noktada bir kadın vali yardımcımız var, bir kadın kaymakamımız var.

Bir kadın belediye başkanımız, bir kadın defterdarımız, kadın belediye meclis üyelerimiz var. Ve yerel yönetimlerden sorumlu artık bir kadın koordinatörümüz var” https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-vekil-kadinlar-yillar-sonra-secilme-hakkini-partimiz-ve-cumhurbaskanimiz-sayesinde-elde-etti-6746607/ diyor!

www.sozcu.com.tr’nin 3 Kasım 2021 Çarşamba günlü haberine göre, bu hanımefendi konuşmasının sonunda, kadınların her zaman anne olduğunu ve anne olarak her görevi birlikte yaptıklarını, evden çıktıklarında kafalarını, duygularının, bedenlerinin yarısını evde bıraktıklarını söylüyor, ekliyor:

“Ve o yarısıyla burada görevimizi yapıyoruz. Bu şekilde bu yerlere geldik. Tamamıyla yapsaydık, herhalde burası sadece  kadınlarla dolardı. Sizler de bu geldiğimiz duruma, halinize şükredin.”

Gerçeklerle örtüşmeyen bu saçma sözleri, Şanlıurfa AKP Milletvekili –eczacı- Zemzem Gülender Açanal, Şanlıurfa’nın merkez ilçelerinden Haliliye’nin AKP’li Belediyesinin Kültür El Sanatları Sergisi’nde ediyor!

 

31 Mart 2019’daki yerel seçimlerden sonra haksızca ikinci kere 23 Haziran 2019’da yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı Seçimi sürecinde, dillere destan olan “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu ama fark edemedik” sözünü söyleyen ama böyle bir söz etmediğini açıklayan Sakarya AKP Milletvekili, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve AKP Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, www.sozcu.com.tr’nin haberine göre, 6 Kasım 2021 Pazar günü Ağrı AKP Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına katılıyor, konuşma yapıyor.

Konuşmasında, 20 yıl Recep Tayyip Erdoğan’ı iktidarda tutmak ve onun yaptıkları sebebiyle sevap hanemize bir şeylerin yazılıyor olması çok büyük bir şey. Bu, liderimizi siz ve biz oylarımızla orada tutmasaydık olmazdı.

Biz de oylarımız ile Tayyip Bey’e destek verdiğimiz için hanelerimize sevap yazılmaya devam ediyor.

İdam sehpasına gitmeyi göze alacak bir liderimiz olmasaydı şu anda gündem yine irtica kavramlarıyla dolup taşacaktı” diyor! https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-ali-ihsan-yavuz-idam-sehpasina-gitmeyi-goze-alan-bir-liderimiz-var-6753854/?utm_source=ilgili_haber&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber

Ah Ali İhsan Yavuz, ne sevap, ne idam sehpası?!

Umarım, “Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu ama fark edemedik” sözün gibi bu sözlerinden sıyrılmaya kalkmazsın!

 

1943-50 yıllarında Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili olarak Kamutay’da (TBMM’de) bulunan, 2’inci Hasan Saka Hükümeti’nde İktisat ve Ticaret (1943), Şemsettin Günaltay Hükümeti’nde Devlet Bakanlığı (1948-50) yapan Cemil Sait Barlas’ın oğlu, de eski CHP’li, AKP’ye ve AKP iktidarlarına çok ama çok yakın yandaş Sabah Gazetesi’nin Başyazarı Mehmet Barlas, önceki gün (9 Kasım 2021 Salı) “Muhalefetin meşruiyet sorunu” https://www.sabah.com.tr/yazarlar/barlas/2021/11/09/muhalefetin-mesruiyet-sorunu başlıklı bir yazı yazıyor, şu tümcelere yer veriyor:

“Muhalefetin meşruiyeti, çok önemli bir kavramı da akla getiriyor. Acaba Türk siyasetinde meşru olmayan unsurlar, legal olarak yer bulabilirler mi? Mesela PKK‘nın HDP ile birlikteliğine değiniliyor ve bu konu adeta sakız haline getiriliyor. Ve biliyoruz ki HDP hakkında bir de kapatma davası var. Yani bir parti, meşruiyetini kaybederse seçime katılabilir mi?
Aynı durum Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu için de söz konusu değil mi? Sürekli yalan söyleyen, kendi ülkesini yabancı ülkelere jurnalleyen, ülkenin geleceği hakkında olumlu hiçbir görüşü olmayan bir siyasetçi ne kadar meşruiyet taşır? Yani bir bakarsınız, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönettiği Cumhuriyet Halk Partisi kapatılmış ve seçime girmesi yasaklanmış olabilir.
Unutmayalım ki bu durum Türkiye‘de ne ilktir ne de son olur. Son Anayasa değişikliğine kadar Anayasa Mahkemesi musluk kapatır gibi partileri kapatmıyor muydu?
… gerek CHP’nin, gerek İYİ Parti’nin eskisinden farklı biçimde dikkatli davranmaları gerekiyor. Çünkü 2023 seçimleri Türkiye için geleceğe yönelik bir dönüm noktası olacaktır. 85 milyon insanın kaderini 2-3 sorumsuz politika heveslisinin gayrimeşru çabalarına kurban edemeyiz.”

Barlas gayet açık yazmış.

Demek ki, siyasi senaristler, böyle bir gelişmenin üzerinde düşünüyorlar, çalışıyorlar!

Ancak…

Türk halkının tepkisini hesaba katmamışlar!

Bu arada…

Mehmet Barlas’a, organize suç örgütü başı Sedat Peker’den tepki geliyor.

Peker, dün paylaştığı tivirlerinde, “Pokemon” benzetmesi yaptığı Barlas için şunları yazıyor:

”Çaresizlik ne kötü? Korku iklimi oluşturmak için elde malzeme kalmayınca pokemon suratlı mehmet barlası sahaya sürmüşler.

Beklemeyi sevmeyen, ilk gelen otobüse binen kaplama mehmet; sen boğazdaki lüks mekanlarda gezmeye, iş bağlamaya devam et. Kıpraklık yapma

Bizim pokemon mehmet barlasın bir gazeteciyle röportaj şeklinde olan hayatını anlatan kitabını okumuştum. Babası eski CHP’li bir bakan. Bakmayın bunun CHP kapanacak dediğine, seçimi CHP kazanırsa AK Parti kapatılsın diye ilk yazıyı bu yazar. Lan Kıprak, Lan Kablama, Lan Pokemon’

https://www.gercekgundem.com/guncel/311823/sedat-peker-yeni-hedefini-secti-secimi-chp-kazanirsa-ak-parti-kapatilsin-diye-ilk-yaziyi-bu-yazar

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.