CIA, ANKARA BÜRO ŞEFİ PAUL HENZE’NİN 2006’DA BEYAZ SARAY’A YAZDIĞI RAPOR!..

  • 0
150 150 bakikarakol

6 Şubat 2023 Pazartesi Kahramanmaraş ve 20 Şubat 2023 Pazartesi Hatay odaklı depremler on binlerce canımızı aldı, on binlerce canımızı yaraladı, on binlerce binamızı yıktı, on ilimizi yerle bir etti; yediden yetmişe hepimizi üzdü, hepimizi gözü yaşlı bıraktı!

 

Devlet işlerini yapmak ve yaptırmakla görevli kadrolar hazırlıksızdı; tümü, deprem öncesi, deprem sonrası çok geç, çok yetersiz kaldı!

Tamamı çöktü!

Ve…

Ne yazık, ne acıdır ki, söylemleriyle “ayrıştırıcı”, “kırıcı” oldular!

 

Olanları, yaşananları uzun uzun anlamayacağım çünkü hepsini biliyor, olacakları öngörebiliyorsunuz.

 

Geç kalmışlığın, geç “müdahale”nin, beceriksizliğin; hala insanların çadırsız olmalarının, dışarda soğuk havada gezinerek/zıplayarak ısınmaya çalışmalarının; aç, susuz kaldıklarının; seyyar tuvalet sıkıntısı çekmelerinin; sağlık hizmetlerinden yoksun kalmalarının; yardımların sağlıklı dağıtılamamasının; kayıtların düzenli tutulmamasının; ağır hasarlı binalara “hasarsız raporu” verilmesinin vb tek nedeni, tek sorumlusu, “ucube” sözcüğü ile de anılan “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi”dir!

 

İkileme düşmeden, tezden kurtulmamız gereken bu “ucube sistem”in özde gerçek sahibi; ülkemizin, halkımızın ve ülkelerin, halkların; kısacası, insanın ve insanlığın düşmanı emperyalizm ve emperyalizmin ağa babalarından USA yani ABD ile ABD’nin de patronu Birleşik Krallık yani İngiltere’dir!

 

Emperyalist İngiltere ve ABD’nin, ülkemize, halkımıza kini, öfkesi Çanakkale Savaşları’ndan başlar, Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızla sürer!

 

Dünyada ilk ve tek ucube “Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistem”lerini bize dayatarak ve siyasi muhalefetin, Demokratik Kitle Örgütleri’nin de halkoylamasında halka anlatamamaları sonucu yüzde 49 küsur oy çıkmasını; Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK’nın) “mühürsüz oyları, mühürsüz zarfları geçerli sayması kararı”yla zar zor yüzde 51 küsurla kabul edildiğinin açıklanmasını sağladılar!

Böylece…

“Geçmişteki yenilgileri”nin intikamını aldılar!

Kanıtı, düşmanbaşlarından emperyalist ABD’nin dış istihbarat yapılanması CIA’nin, “Paul Henze” adlı Ankara Büro Şefi’nin, 2006’da, Beyaz Saray’a yazdığı raporu!

 Henze, raporunda aynen şunları yazıyor:

 

“Türkiye’nin bu şekliyle Amerikan politikalarının yanında olacağından emin olmalıyız.

Ülkeyi kuranlar, denetim mekanizmasını çok sıkı tutmuşlar.

Hükümeti ikna ettiğimizde Meclis, Meclisi ikna ettiğimizde Ordu, Ordu’yu ikna ettiğimizde Yargı karşımıza çıkabiliyor.

Eğer Amerikan çıkarı, Türkiye’de bir federe kurulması ise mutlaka ve öncelikle, YARGI, ORDU, MECLİS VE HÜKÜMET’i tek elde toplayan BAŞKANLIK REJİMİ’ne geçilmelidir.

Bir kişiyi ikna etmek, birbirini denetleyen yapıyı ikna etmekten çok daha kolay olacaktır.

Eğer o bir kişi, Amerikan çıkarlarına yardım etmek konusunda tereddüt ederse, bir kişi üzerine kurulmuş yapıyı yıkmak AMERİKA için sorun olmaz.”

 

(Bu raporu, katıldığı televizyon programlarında gündemine taşıyan, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD’nin) şimdiki “Genel Başkan”ı, partim CHP’min, Konya eski Milletvekili Hüsnü Bozkurt’a teşekkür ediyorum.)

 

Her şeyi oldukça net biçimde açıklayan raporu yorumlamaya gerek yok; yeter ki, okuyup anlayalım, anlatalım, duyarlı olalım, gereğini yapalım, tezden defterini dürelim, “Demokratik, Laik Parlamenter Sistem”imize dönelim!

Sistemimizi özledik!

Hem de çok!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.