DENİZ BAYKAL’IN KIZI ASLI BAYKAL, YAPILMAYAN BAĞIŞI “YAPILDI” DİYE YAZDIRMANIN MAKSADINI DA AÇIKLAMALI…

  • 0
150 150 bakikarakol

Dün, bugün için, Meral Akşener’in “Genel Başkan”ı olduğu İyi Parti’de üç günden beri yaşanan “operasyon”u yazacaktım…
1978-81 arası Kars muhabirliğini yaptığım Cumhuriyet Gazetesi’nde şefim, haber müdürüm Yalçın Bayer’in Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde “Aslı Baykal açıklama yaptı
“BÖLÜNME, DEMOKRASİ VE CUMHURİYETİMİZE ZARAR VERİR” başlıklı yazısı gözüme ilişti…
Okudum.
“Bankamatik Milletvekili” Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal’ın açıklamasını yazmaya ve özel sitem www.bakikarakol.com ‘da yayınlamaya karar verdim.

Şefim Bayer’in 5 gün önce (16 Ekim 2020 Cuma) köşesinde, Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’ın “Halk Partisi” adında yeni bir siyasi parti kuracağına ilişkin duyumlarını yazınca, Aslı Baykal yazılı açıklama göndermiş.
Şöyle:
“SON günlerde basın organlarında yeni bir parti kuracağım yönünde çıkan bazı haberler dolayısıyla bir açıklama yapmak istedim.
CHP, devletimizin kurucusu Büyük Atatürk’ün kurduğu büyük bir misyon partisidir. Hiç şüphe yok ki, Cumhuriyet’i kuran partidir. CHP’nin misyonu Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar bağımsız bir devlet olarak yaşatmaktır.
Ben kendisini bu büyük ideale adamış bir ailenin, bir babanın kızıyım. Deniz Baykal’ın kızıyım. Akademik kariyerimin ardından yaşamımın bu anında ve gelecekte bu büyük mirasın sarsılmaz savunucusu olacağımdan kimsenin kuşkusu olmaması gerekir.
Ülkemizin büyük tehditlerle yüz yüze olduğu bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin CHP’ye her zamankinden fazla ihtiyacı vardır. Halkımızın tek ümit kaynağı CHP’dir. Bu nedenle, hepimiz, bölünmenin, parçalanmanın; ülkemize, demokrasimize, Cumhuriyet ve Atatürk ideallerine zarar vereceğini bilmeliyiz.
CHP birlik ve beraberliğimizin adresidir ve hepimizin özgürce siyaset yapacağı tek çatıdır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım. Aslı BAYKAL”
https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/yavas-gokceki-utandiriyor-41641574

Açıklamasında, siyasaya (politikaya) ısındığını sezinlediğim Aslı Baykal’a, “Siyasacı (politikacı) Deniz Baykal”la ilgili bir yığın soru içeren “mektup” yazmak istedim.
D. Baykal’ın aylar sonra, 21 Şubat 2019 günü Kamutay’a (TBMM’ye), -rahatsızlığından ötürü- tekerlekli sandalyeyle getirilerek, “Milletvekili Yemini”ni https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/baykal-tbmmde-yemin-edecek-3620908/ etmesinin hemen ardından başlayan süreçte yaşanan, ama çalışmam sonucu “yalan” olduğu ortaya çıkan “yapılmayan bağış”la, 8 Mart 2019 Cuma günü facebook sayfamda paylaştığım yazımı anımsadım.
“ARKADAŞLAR” diye başlayan yazımı yayınlamakta karar kıldım.
Umarım, büyük kardeş Prof. Dr. Aytaç Baykal’ın yanıtlamaya ya da yalanlamaya yüreği yetmediği “bağış yalanı”yla ilgili Aslı Baykal kamuoyunu aydınlatıcı açıklama yapar.

Yazım şöyleydi:

//”HASAN ALTİNER” ADLI FACEBOOK KULLANICISI 23 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ GÜNÜ ŞÖYLE BİR PAYLAŞIMDA BULUNDU:
“Sayın DENİZ BAYKAL
Yeminden sonra biriken parasının çekini Çağdaş Eğitim Vakfına bağışlamıştır.”
BEN BUNU, BİR ARKADAŞIN PAYLAŞIMINDAN ÖĞRENİYORUM VE AYNI GÜN SAAT 22.45’TE KENDİ SAYFAMDA PAYLAŞIYORUM AMA ALTINA DA AYNEN ŞUNLARI YAZIYORUM:
Arkadaşlar, ben bu gönderiyi paylaştım ama bu konuyla ilgili habere rastlamadım. Yukarıdaki metni yazan ve paylaşan Hasan Altıner adlı bir bey… Kendisinden de, konuyu veren haber linki istedim… Sizden de aynı istemde bulunuyorum… Çağdaş Eğitim Vakfı’na da soracağım, doğrulatmaya çalışacağım.”
ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI’NA ULAŞTIM… BÖYLE BİR BAĞIŞ YOKTU!..
AYNI İÇERİKTE, BİR İNTERNET GAZETESİNDE İKİ PARAGRAFLIK BİR HABER ÇIKTI…
HABERDE, “KAYNAK” BELİRTİLİYORDU…
O KAYNAĞA ULAŞTIM…
ANKARA’DAN BİLGİLENDİRİLDİĞİNİ VE BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPILMASININ KENDİSİNDEN İSTENDİĞİNİ SÖYLEDİ…
BİLGİLENDİREN/BİLGİLENDİRENLER, İSTEYEN/İSTEYENLER KİMDİ/KİMLERDİ?..
DENİZ BAYKAL’IN PROF. DR OLAN KIZIYLA (ASLI BAYKAL), OĞLUNU (AYTAÇ BAYKAL), BİR DE, DENİZ BAYKAL’IN HAS ADAMI ANKARA CHP ESKİ MİLLETVEKİLİ YILMAZ ATEŞ’İ İŞARET ETTİ, BU ÜÇ İSİMDEN EN SAĞLIKLI BİLGİYİ ALABİLECEĞİMİ SÖYLEDİ…
ATEŞ’E İLETİ (MESAJ) ATTIM… HALA YANIT VERMEDİ…
HASAN ALTİNER’E DE İLETİ YAZDIM… SES SEDA ÇIKMADI… CEP TELEFONUNDAN ULAŞTIM… DENİZ BAYKAL’IN OĞLU VE KIZINI İŞARET ETTİ… “AYTAÇ BEYLE GÖRÜŞÜR, SİZE DÖNERİM” DEDİ… DÖNMEDİ…
26 ŞUBAT 2019 SALI GÜNÜ SAAT 13.00 SIRALARINDA, PROF. DR AYTAÇ BAYKAL’I, ANKARA’DAKİ MUAYENEHANESİNİN TELEFONUNUNDAN ARADIM…
ASİSTAN MELTEM HANIM ÇIKTI…
AYTAÇ BEYİN ŞU AN MUAYENEHANESİNDE OLMADIĞINI, NOT ALABİLECEĞİNİ, KENDİSİNE İLETEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ…
ADIMI SOYADIMI TEKRAR SÖYLEDİM, CEP TELEFONUMU YAZDIRDIM, BAĞIŞ YAPMA OLAYI İLE DENİZ BAYKAL’IN AĞIR HASTA OLMASINA KARŞIN NEDEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİNE YAZILDIĞI YA DA YAZDIRILDIĞINI ÖĞRENMEK İÇİN GÖRÜŞMEK İSTEDİĞİMİ BELİRTTİM…
ARANMADIM…
1 MART 2019 CUMA GÜNÜ BEN ARADIM…
ATYAÇ BAYKAL’IN “GEREK GÖRÜRSEM, BEN İLETİŞİME GEÇERİM” DEDİĞİNİ ÖĞRENDİM…
BUGÜN 8 MART 2019 CUMA SAAT 24.45…
DENİZ BAYKAL’IN PROF. DR. OĞLU AYTAÇ BAYKAL, BENİMLE İLETİŞİME GEÇMEDİ…
“… BAĞIŞ YAPILDI” PAYLAŞIMLARIN YALAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI…//

Aslı Baykal eğip bükmeden, “yapılmayan bağış”, el altından, eşe dosta, sosyal basında “Sayın DENİZ BAYKAL
Yeminden sonra biriken parasının çekini Çağdaş Eğitim Vakfına bağışlamıştır” diye yazdırmanın MAKSADINI da açıklamalıdır…

B e k l i y o r u m . . .

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.