DEVLET VE SİYASET İNSANI SUÇSUZSA, YÜCE DİVAN’DA YARGILANMAKTAN NEDEN KORKAR Kİ?!.

  • 0
150 150 bakikarakol

Sembolleri önemserim.
Bana, “öz”ü yakalamakta, olanları anlamakta, olacakları öngörmekte şaşmaz ipuçları verirler.

Onu…
Siyasi düşüncesi, siyasi inancı, siyasi kararlılığı, siyasi savaşımıyla hep; çember sakallı görünceye kadar, “Tam bağımsız Türkiye, tam bağımsız Türk halkı” savaşımda zerre ikileme düşmeden, 49 yıl önce dün (6 Mayıs 1972) arkadaşları Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’la darağacında canlarına kıyılan Deniz Gezmiş’mize benzetirdim.

İstanbul 2’inci Bölge CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’dan söz ediyorum.

Dört gün önce (4 Mayıs 2021 Salı) www.gercekgundem.com internet gazetesinde haberini gördüm.

www.gercekgündem.com internet gazetesi, Erdoğdu’nun twitter hesabından yaptığı paylaşımları, “CHP’li Aykut Erdoğdu: Sayın Erdoğan, vatana ihanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım!”
https://www.gercekgundem.com/siyaset/272085/chpli-aykut-erdogdu-sayin-erdogan-vatana-ihanetten-yargilanmaniz-icin-butun-gucumle-calisacagim?utm_source=share-twitter başlığı altında haberleştirmişti.

Dikkatlice okudum.

Yakın zamanda CHP Genel Başkan Yardımcılığı da yapan Milletvekili Aykut Erdoğdu, siyasi yergide elbette bulunabilirdi.
Hakkıydı.
Ancak…
Paylaşımları bayağı kişisel ve öfkeliydi!
Yerdim!
Hemen usuma (aklıma), aleyhlerine olan her şeyden siyasi kazanım çıkaran AKP ve AKP’nin profesyonel trolleri geldi.

Öyle de oldu!

Atanmış Cumhurbaşkanı Yardımcısından, bir diğer atanmış Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanından tutun, https://www.internethaber.com/chpli-aykut-erdogdudan-skandal-paylasimlar-ak-partiden-sert-tepki-yassiada-katliam-orgutu-2182179h.htm trollere, yandaş yalakalara kadar ayağa kalktılar, vay efendim, sen nasıl “Sayın Recep Tayyip Erdoğan bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizi seçimle indirdikten sonra Vatana ihanetten yargılanmanız için bütün gücümle çalışacağım” dersin açıklamaları yaptılar.

Bunlarınki bir yana…
AKP Sözcüsü Adana Milletvekili Ömer Çelik çıktı “Yine Yassıada zihniyeti hortlamış. Cumhurbaşkanımızı ‘vatana ihanetten yargılamak’tan bahseden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti gibi kendini ifade etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar”
https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-omer-celikin-ifadelerine-chpli-aykut-erdogdudan-yanit-6413846/ dedi, özetle şöyle sürdürdü:
“Devlet teşkilatını suç örgütü olarak nitelendirip devletin başı olan Cumhurbaşkanlığı makamını örgüt lideri olarak nitelendirmek Türkiye’nin FETÖ’den tanıdığı bir dildir. Menderes’in katillerinden Fetö’ye kadar hepsi aynı millet düşmanı dili kullandılar.
Şimdi aynı seviyesiz dili, CHP’li bir siyasetçinin devraldığını ve aynı ifadeleri tekrarladığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızı yargılamaktan bahsedenlerin katliamcı niyetini biliyoruz. Milletimiz bunlara her zaman cevabını verdi. Ve vermeye devam ediyor.
Kendisine siyasi şantajda bulunulduğunu iddia eden bu seviyesiz siyasetçi, iddiasını ispat etmek için mahkemeye gidip şikayetçi olmuyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanlığı makamını Yassıada katillerinin diliyle hedef alıyor. Bu dil, millet düşmanı bir dildir.
Allah bir daha Yassıada katillerine fırsat vermesin. Biz bu zihniyete karşı demokrasi ve namus nöbetimizi ömrümüzün son nefesine kadar sürdüreceğiz. Milletimiz varolsun.”

“Seviyesiz dil” mi?!
“Millet düşmanı dil” mi?!

Güldürmesin!
“Seviyesiz dil” ve “Millet düşmanı dil” konularında en son konuşacak olduklarını yutturacağını mı sanıyor?!
Hem…
Yüce Divan’da da olsa, suç işlememiş, suçsuz siyaset ve devlet insanı yargılanmaktan neden korkar ki?!
Ve…
Neden korksun ki?!
Gider yargılanır, aklanır, daha bir değer, saygınlık kazanır, siyasi sicili ak pak olur!
Tedirginlik, korku niye?!
Hele de…
60 küsur yıl önce yaşanılanı, 60 küsur yıl sonra söylenmiş siyasi içerikli sözü, sözleri özdeştirmenin gayreti ve paniği neden?!

Çelik bunları diyecek, Aydoğdu yanıtsız bırakır mı?!:
“Birden hepiniz panik oldunuz… Sizin Yassıada hikayelerinizi ben yemem… Siz benim gözümde vatana ihanet çetesisiniz…
Ve ben bu Milleti tanıyorsam… Alayınız hesap vereceksiniz…
Yok diyorsan ağanla konuş erken seçim yapalım… İyi geceler dilerim…”

Arkasından…
AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, Aykut Erdoğdu hakkında 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtığı https://www.gercekgundem.com/siyaset/272235/erdogandan-chpli-aykut-erdogduya-250-bin-liralik-tazminat-davasi?utm_source=share-twitter haberi internet basınına düştü.

Dahası…
6 Nisan 2021 Salı gecesi saat 21.52’de @BakiKarakol twitter hesabımdan AYKUT ERDOĞDU…
İSTANBUL CHP MİLLETVEKİLİ…
6 NİSAN 2021 SALI GECESİ KRT TV KANALINDA “ŞİMDİKİ ZAMAN” PROGRAMINDA…
DEVRİMCİ BİRİ…
AMA…
GERİCİ DİNCİLER GİBİ “ÇEMBER SAKAL” BIRAKMIŞ!..
HANGİ NEDENDEN VEYA NEDENLERDEN ÖTÜRÜ?!.
“SENDE Mİ?!.” DİYOR, AYIPLIYOR, KINIYORUM!.. https://twitter.com/BakiKarakol/status/1379507280161480713
biçiminde paylaşımda bulunarak, yerdiğim hemşerim Aykut Erdoğdu için, bir diğer hemşerim, yandaş Sabah Gazetesi’nin yazarı Mahmut Övür, dün “CHP’nin Parsadan’ı Aykut Erdoğdu” https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ovur/2021/05/06/chpnin-parsadani-aykut-erdogdu?f=sm&utm_source=twitter.com başlıklı yazsıyla Erdoğdu’yu yerden yere vurmuş.
AKP’den Milletvekili olmak özlemiyle yanıp tutuşan Övür, herhalde veya büyük olasılıkla, eski siyasetçi, Milletvekili, Bakan ve Başkan Tansu Çilleri dolandıran, cezaevinde de öldürülen ünlü dolandırıcı “Selçuk Parsan”ı ve onun dolandırıcılığını unutmuş!
Ya da…
Dün saat 12.11’deki paylaşımımda yazdığım gibi davranmış:
YANDAŞ YALAKA YAZARLARIN ÖNDE GİDENİ MAHMUT ÖVÜR GENE “GÖREVİ” GEREĞİ SAPLA SAMANI KARIŞTIRDI!..
MİLLETVEKİLİ OLAMADI GİTTİ!..
OLAMAZSA, GÖZLERİ AÇIK GİDECEK!..
https://twitter.com/BakiKarakol/status/1390232661420085249

Övür ve Övürler nereye, ne zamana kadar sapla samanı karıştıracaklar?!

https://www.gercekgundem.com/siyaset/272515/chpli-erdogdudan-whatsapp-yazismalarini-ifsa-eden-sabaha-yanit-ilk-defa-devlet-eliyle-takip-ettiklerini-acik-ettiler?utm_source=share-twitter linkinden haberini okumanızı isteyeceğim Aykut Erdoğdu da lütfetsin, bir ay bir gün oldu, çember sakal neden bıraktığını açıklasın!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.