DOĞRU PARTİ GENEL BAŞKANI RIFAT SERDAROĞLU SAKIN O SÖYLEDİĞİNİ YAPMASIN!..

  • 0
150 150 bakikarakol

“Çoban Ateşi Hareketi”ni “Doğru Parti” adı altında siyasallaştıran eski Milletvekili, eski Bakan Rıfat Serdaroğlu, Youtube’den yayın yapan Bizim TV’de idi.
Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç’in sorularını yanıtladı.
Sorular da, yanıtlar da tek sözcükle “harika”.
19 Aralık 2020 Cumartesi günü saat 13.46’da twitter hesabımdan “Doğru Parti Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, Bizim TV’de Şaban Sevinç’i sorularını yanıtlıyor. https://youtube.com/watch?v=JQKq0pbl4NI&feature=share&fbclid=IwAR1pXu0l5AjIXFt372TExG_HDSaICWKiFEqcpXitUkqjXT_lSZLWFixZaVw… Linki tıklayıp izlemenizi, kendi kulaklarınızla duymanızı istiyorum…” yazarak, paylaştım.
Dün saat 00.13’e kadar 2 bin 821 tıklanarak okundu.
Siz de okudunuz mu bilmiyorum.
Okumuş olsanız da, bir defa da, okumayanlarla birlikte buradan (özel sitem www.bakikarakol.com‘daki köşemden) okumanızı istiyorum.
Arkasından, başlıktaki konuyu bilginize sunacağım.

Serdaroğlu, Sevinç’in sorularına verdiği yanıtta, gerçekçi, açık sözlüydü, anlattıklarını kafalara mıh gibi sokuyordu.
Birkaç örnek vereyim:
“Doğruları söylemeye geldik” sloganıyla yola çıkan Doğru Parti’nin, en çok da AKP’den oy alacağını vurguluyor.
Deva ve Gelecek partilerini, “AKP’nin larvaları” sözcükleri ile tanımlıyor, Babacan ve Davutoğlu’nun büyük paralar harcadıklarını söylüyor, “Ne yaptınız da bu paraları kazandınız?” diye soruyor.
Sarıgül’e ve İnce’ye, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının siyasi parti kurdurduğu savında bulunuyor.
“Türk milletinin hesap sorması lazım. Türk milleti susarsa, çok daha kötü günler görecek… Türk milletinin kendine gelmesi lazım. Soyulan sensin kardeşim… AKP’nin oyu yüzde 20’nin altında; daha da düşecek… Ocak ayından itibaren biz bu milleti ayağa kaldıracağız” diyor.

Son tümcesine takılıyorum.
Halkın bilinçlenmesini, bilinçlice silkelenip kendine gelmesini, olup bitenleri, olup bitecekleri görmesini istiyorum.
“Çoban Ateşi Hareketi” mayalı siyasi hareket, ben özbeöz CHP’liye, “içtenliği”, “kararlılığı” ile güven veriyor; beni, özlemini çektiğim “yurttan ve halktan yana muhalefet” yapacağı umudunda gezdiriyor.

Bu konuyu fazla uzatmayacağım…

Anımsayacaksınız:
www.bakikarakol.com sitemde 1 Aralık 2020 Salı günü ÇOK DOĞRU SÖZLER EDEN DOĞRU PARTİ GENEL BAŞKANI RIFAT SERDAROĞLU BANA “ESKİ TÜRKİYE’NİN SİYASASI”NI TATTIRDI… https://bakikarakol.com/cok-dogru-sozler-eden-dogru-parti-genel-baskani-rifat-serdaroglu-bana-eski-turkiyenin-siyasasini-tattirdi/ başlıklı yazımı yayınladım.
“Eski Adalet ve Doğru Yol Parti’li Milletvekili, Devlet Bakanı, Sağlık Bakanı, 25 Ağustos 2020’de resmi olarak siyasi yaşamımıza katılan Doğru Parti’nin Genel Başkanı Rıfat Serdaroğlu, dün gece (30 Kasım 2020 Pazartesi) Tele 1 TV kanalında Tunca Mollaveisoğlu’nun canlı yayınlanan ‘Anında Manşet’ programındaydı.
Halkın çok rahat anlayacağı, unutmayacağı, düşünüp yorumlar yapacağı, kararlar alacağı ‘doğru sözler’ etti.
İzlerken, ‘Eski Türkiye’min siyasasının, siyasetçisinin kokusunu, tadını aldım!” tümceleriyle başlayan yazımı şöyle bitiriyordum:
“AKP ve tek adam baskısından korkmadıklarını, merkez sağda gençlerle siyaset yapacaklarını, ‘Genel Başkanlığı’ onlardan (kız veya erkek) birine bırakacağını vb sözlerine ekledi…”

Yazımın yayınlandığı günden beri, son paragrafta vurgulanan olayı Serdaroğlu’nun yapmamasını, yaparsa “büyük yanlış”a imza atmış olacağını düşündüm.
Yazmak bugüne denk geldi.

Genel Başkan Serdaroğlu, özlemi çekilen “yurttan, halktan yana zorlu muhalefet”i başarıya taşıması için, ilk kurultayda “Genel Başkan adayı olmama” yanlışına sakın düşmemeli, hiç değilse bir dönem, Kurultay’da Genel Başkan seçilip partinin başında bulunmalı, siyasa (politika), muhalefet yaptıklarını sananlarla mücadele etmeli.
Yok, eğer Genel Başkanlığı, ilk Kurultay’da bir gence bırakırsa, sonuç “hüsran” olur.

Gençlere güvenmiyor değilim; erken buluyorum.
Hele bu zorlu ortamda; “çok erken” buluyorum.
Lider Rıfat Serdaroğlu’nun yanında iki yıl pişmeleri gerekir.
Serdaroğlu’nun değerlendirmeye almasını öneriyorum.
Kendisine, ilerleyen günlerde başka önerilerim de olacak.
Partim CHP’min yönetimine değil, Serdaroğlu ve arkadaşlarına güveniyorum…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.