DÜN “CUMHURBAŞKANI DANIŞMANI” YAPILAN “AĞZI BOZUK” OĞAN VE ÇAĞDAŞ, AYDINLIK GELECEĞİN YOLU…

  • 0
150 150 bakikarakol

Dün (10 Temmuz 2020 Cuma) Resmi Gazete’de, Cumhurbaşkanı Danışmanlığı’na yapılan iki atama yer aldı…

Atananlar, “Ayhan Oğan” ile “Hamza Gedikoğlu” idi…
https://www.internethaber.com/cumhurbaskani-erdogana-2-yeni-danisman-atamasi-bakin-o-isimler-kimler-2113424h.htm

Gedikoğlu, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanın Özel Kalem kadrosunda yer alan biri…

Ayhan Oğan ise…

Anımsayacaksınız:
Ahmet Hakan’ın CNN Türk TV’de canlı yayınlanan “Tarafsız Bölge” programında, karşısında oturan İstanbul CHP Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu’yu çileden çıkartıp “Yeteeer” diye bağırtan, Erdoğdu’ya önündeki cam sehpayı yumruklatan “ağzı bozuk” zat…

İşte bu, kendisi/kendileri gibi düşünmeyenleri küçümseyen, azarlayan, onlara aşağılayıcı sözcüklerle hakaret eden zat, 4 Ağustos 2017’de, Ahu Özyurt’un CNN Türk’te canlı yayınlanan “Türkiye’nin Gündemi” programında “Biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin, beğenmeyin, bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” diyor… https://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/yeni-bir-devlet-kuruyoruz-begenin-ya-da-begenmeyin-son-dakika-haberleri-1959731/?utm_source=szc&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber

Programın bir diğer konuğu, o yıllarda CHP Milletvekili olan, şimdi olmayan, ama şimdi CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Aytuğ Atıcı “Ne demek yeni devlet? Mevcut devleti yıktınız mı?” sorusunu soruyor…

Yanıtı şu oluyor:
“Yapılan YAŞ toplantısı yeni bir Türk Silahlı Kuvvetleri’nin inşasıdır. Biz vesayet düzenini yıktık. 15 Temmuz’daki devlet içerisindeki odaklanmış bütün vesayet mekanizmaları darmadağın oldu. Bürokratik oligarşinin hakim olduğu devlet sistemi bitmiştir. Şimdi halkın doğrudan belirlediği bir sistem geliyor. Bunun kurucu lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, temel bir kimliği vardır 15 Temmuz’un. O kimlikte milli ve yerli kimliktir. Yeni kurulan oluşumun misyonu ve vizyonu da budur.”

“Sivil Alan Platformu Başkanı” da olan Oğan bu sözleri ettiğinde, “AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi”dir…

“Kadrolaşma” hızına hız katan AKP, Oğan gibi partililerinin ağzından, amacını, hedefini çok net biçimde açıklarken, kamuoyu ile paylaşırken; ülke kurtaran, devlet kuran partim “Cumhuriyet Halk Partisi”nin bugün başında bulunan Soros Vakfı Türkiye kurucusu “adı lazım değil” ve onun başkanlığındaki “CHP Genel Merkez Yönetimi”, “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın” anlayışıyla siyasa yaparak, AKP’ye AKP iktidarlarına yardım ve yataklık, CHP’ye de, CHP’yi kendi düşüncesi ve emeği ile mayalamış dünya lideri Kemal Atatürk’e de, Atatürk’ün devrim ve ilkelerine, demokratik, laik Cumhuriyet’e de vb “ihanet” ediyor!..

Ne acı!..

Daha acı olanı:
Bu “adı lazım değil”, 25-26 Temmuz 2020 günlerinde Ankara’da yapılacak 37’inci Olağan Kurultay’da gene “Kazanma şansı yüksek Genel Başkan adayı”!…

“adı lazım değil” ve “ekibi”, partim CHP’min başında oldukları sürece, “Müslüman Kardeşler” çizgisi ve amacındaki AKP, küçük ortağı MHP ile daha çok yol alır, “ajandasındakiler”i tek tek yaşama geçirir, ortada “Demokratik, Laik Cumhuriyet” kalmaz!..

AKP’den, AKP-MHP ortaklı “Cumhur İttifakı”ndan ve “Cumhur İttifakı İktidarı”ndan ülkenin ve halkın kurtulmasının yolu, partim CHP’min bugünkü “baş” ve “yönetim”den kurtulmasından geçiyor!..

Gelin bu yolun yolcusu olalım!..

Bütün halkım çağrılımdır (davetlimdir)!..

Ey halkım!..

Bu yol, senin, senin çocuklarının, torunlarının çağdaş, aydınlık geleceğinin yoldur!..

Yoluna sahip çık!..

Emperyalist İngiltere’nin tuzağına düşmüş Müslüman ülkelerin köleleştirilmiş halklarının yazgısını (kaderini) paylaşma, yaşama!..

Sen ki, en yoksul, en zayıf günlerinde bile emperyalistlerin zincirlerini parçalamış, köle olmamış, köleliği topraklarından söküp atmış yiğitlerin çocuğusun, torunusun!..

Başaracağına inanıyorum!..

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.