ENFLASYONUN ALTINDA KALDIK, EZİLİYORUZ!.. VE TAYYAR EFENDİ!..

  • 0
150 150 bakikarakol

Bir basın emekçisi olarak, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanının, Kabine Toplantısı sonrası yapacağı açıklamada, biz işçi emekli zammını öğrenmek için, her akşam izlediğim TV kanalının karşısında bağdaş kurdum.

O da ne!..

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı, bizlerle ilgili öyle bir açıklama yaptı ki, hiçbir şey anlayamadım!

Anlayamadığımdan, ne kadar zam aldığımı hesap edemedim!

Şu tümceleri yazdığımda saat 00,30; hala zammımı bilmiyorum!

Bildiğim, İşçi, Bağ-Kur, Memur emeklisinin, gerek Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TUİK’in), gerekse Enflasyon Araştırma Grubu’nun (ENAG’ın) açıkladıkları enflasyonun altında çok kötü ezileceği!

Umarım, emeklilerimiz, bu “enflasyona ezilme”yi veya “enflasyona ezdirilme”yi değerlendirecektir, doğru kararda kararlılık sergileyecektir!

 

Gazeteci kökenli Şamil Tayyar, AKP’nin Gaziantep eski Milletvekilidir; şimdi de AKP MKYK Üyesidir.

FETÖ Borsası”nı gündeme taşıyan Tayyar, 2 Ocak 2022 Pazar gecesi Haber Turk (Türk değil) TV kanalındaki canlı yayına telefonla katılıyor, şu sözleri ediyor:

“Ne yazık ki olup bitenleri okumakta zorlanan, mevcut pozisyonunu tabiri caizse fazla fazla sevimli ya da şirin gözükerek koruyacağını zanneden arkadaşların partimize yanlış istikamet verme çabalarına karşı böyle bir kamuoyu baskısının da faydalı olacağını düşünüyorum.

Sosyal medya paylaşımlarında, televizyon konuşmalarında olsun kendini partinin sahibi gibi gören hatta kimi zaman partinin üzerinde bir akılmış gibi hareket eden arkadaşlarımız oluyor.

Bunların kişisel ikbal kaygısıyla partiye zarar veren açıklamalarından rahatsızlık duyduğum için sosyal medya üzerinden de ifade etmek istiyorum.

Ne olacak Kurtuluş Savaşı veriyoruz, gerekirse kuru soğan yiyelim, gerekirse domates sayısını azaltırız, gerekirse bir ekmek eksik yeriz gibi söylemlerin yanlış olduğunu ifade etmiş birisiyim.

Milletin aklıyla dalga geçecek açıklamalardan hepimizin uzak durması gerektiğini söylüyorum. Milletin canı yanarken biz bunun edebiyatını yapmaya kalkarsak hem insani hem vicdani olarak hem de siyasi olarak doğru yapmış olmayız.” https://www.yenicaggazetesi.com.tr/akpli-samil-tayyar-partililerine-verdi-veristirdi-milletin-cani-yanarken-497004h.htm

 

Bu sözlerin sahibi Tayyar, partisinin Genel Başkanı Cumhurbaşkanının dünkü açıklamasının hemen ardından (saat 20.05’te) @samiltayyar27 hesabından şu tiviti attı:

Cumhurbaşkanımızın lafı eğmeden, bükmeden, soğan/simit retoriğine sapmadan, yüksek enflasyondan dolayı üzüntüsünü belirtip sorunla yüzleşmesi, ‘kimseyi enflasyona ezdirmeyeceğiz’ deyip gelir arttırıcı tedbirleri sıralaması, kıymetlidir, takdire şayandır.

Rabbim mahçup etmesin” https://twitter.com/samiltayyar27/status/1478049876655095811

 

Kendisiyle böylesine çelişen ve aynı Twitter hesabından 28 Aralık 2021 Salı günü gerçekleştirdiği paylaşımda “İmamoğlu ne zaman CHP’de kriz konusu olsa, ne zaman politik kredibilitesi zayıflasa ‘can suyu’ veriyoruz. Tartışmalı seçimi yenileyerek egosunu şişirdiğimiz İmamoğlu 3 yılı boş geçirse de sarıp sarmalıyoruz. Bıraksak ilk seçimde düşecek, düşmesin diye tutuyoruz. Yazık!”

https://twitter.com/samiltayyar27/status/1475800529754279939 diye yazan Tayyar, iki gün sonra ( 30 Aralık 2021 Perşembe) “Hadi Merkez Bankası, TÜİK anladık, şov yaptık, konuştuk, güldük, geçtik. Şimdi MEB. Sahiden suyu çıktı. Niyet ‘sivil itaatsizlik’ oluşturup sokakları hareketlendirmekse meşruiyet zeminini kaybedersiniz. Sandık dışı her çabanızın karşısında durur, sokakları dar ederiz.”

https://twitter.com/samiltayyar27/status/1476519028407558144 paylaşımda bulunuyor!

 

“Sandık dışı çaba” mı?!

Böyle bir çaba var mı?!

Ülkenin anamuhalefet partisinin başındakinin, devletin resmi kurumlarına gitmesi, sandık dışı çaba mıdır?!

Nasıl böyle algılanabiliniyor?!

 

“… karşısında durur” bir kenara…

“sokakları dar ederiz” ne demek?!

 

Şamil Tayyar böyle yazınca, aynı gün saat 17.13’te @BakiKarakol Twitter hesabımda “SOKAKLARI KENDİNİZE ZATEN KENDİNİZ DAR ETMİŞSİNİZ ŞAMİL EFENDİ!..” https://twitter.com/BakiKarakol/status/1476556992391135237 paylaşımda bulundum.

 

Yalan mı?!

 

Ve…

Yazımı “Sokakları kendinize zaten kendiniz dar etmişsiniz Şamil Efendi!..” tümcemle bitireyim…

  • 0

Yorum Yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.